Сьогодні більшість роботодавців не поспішають працевлаштовувати людей у зрілому віці. У деяких випадках це цілком виправдано, проте частіше за все це просто стереотипність мислення. Якщо порівняти факти, то ті, кому за 50, можуть ще позмагатися з тими, кому ледь 25. І дати фору. Наприклад:
Молоді спеціалісти:
Люди у віці
І це ще не всі досягнення кожної вікової групи. Перераховувати їх можна довго, проте чи варто? Адже всім зрозуміло, що чим старша людина, тим досвідченіша вона. Життя вчить краще, ніж освітні заклади. Тому, відкриваючи вакансію, роботодавець повинен в першу чергу подумати, що для нього важливіше – вік чи досвід.
Трудове законодавство України з 2012 року забороняє дискримінацію за віковим критерієм. Формуючи вимоги до претендентів, роботодавцям не можна вказувати вікові рамки, а тим більше відмовляти у працевлаштуванні аргументуючи це зрілістю.
Але в житті такі ситуації трапляються, і не рідко. Реальних оголошень про «роботу для пенсіонерів» одиниці. Чому ж старша вікова категорія чує відмови у три рази частіше, ніж молодь:
Варто зауважити, що це лише узагальнені показники. Старші люди часто прекрасно володіють комп’ютерами, в курсі останніх відкриттів, швидко адаптуються до нового і зовсім не бояться рішучих дій.
Щоб знайти роботу в зрілому віці, варто добре постаратись. І ми з превеликим задоволенням вам допоможемо. Отож записуйте:
У цьому пункті також варто зазначити ваш зовнішній вигляд. Одягайтесь сучасно, цікавтеся модою, оберіть свій стиль (тільки знайдіть його не у своїй шафі серед речей 20-річної давнини, а купіть в сучасних магазинах). Доглядайте за собою так, щоб рекрутер на співбесіді не міг здогадатися про ваш реальний вік.
Щоб знайти роботу в зрілому віці, навчіться подавати свій вік як перевагу, а не як недолік. В першу чергу, повірте у це самі, і тоді легше буде переконати інших. Адже, окрім професійного досвіду, у вас є неабиякий запас життєвих мудростей. Покажіть роботодавцю, що ви знаєте, як вивести компанію на новий рівень, як сприяти її розвитку, і що ви готові це робити. Будьте впевнені в собі та у своїх силах. І нехай число 40+ не стане на заваді вашому працевлаштуванню, адже у цьому віці життя тільки починається…
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.