RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Советы соискателю
  5. Як знайти роботу якщо вам більше 40 років?

Як знайти роботу якщо вам більше 40 років?

3.06.2020 499
Як знайти роботу якщо вам більше 40 років?

Як знайти роботу якщо вам більше 40 років?

3.06.2020     499

На сучасному етапі до претендента на вакантне місце в компанії формується цілий перелік вимог, які стосуються не лише професійних, але й особистісних якостей. З кожним роком зростає рівень конкуренції та очікувань працедавців. Тому, щоб досягнути успіху, потрібно розробити індивідуальну стратегію.

Деякі кандидати впевнені, що після 40 років реалізувати себе в певній сфері та й просто знайти гідну роботу практично неможливо, адже в рейтингу кандидатів люди такого віку автоматично займають останні позиції. Насправді ця проблема не є повсюдною. Дійсно, у процесі пошуку, проходження співбесід іноді доводиться зустрічатися з упередженим ставленням, завищеними вимогами (від чого не застраховані й молоді претенденти). Проте грамотне резюме, професійна самопрезентація і правильний вибір сфери діяльності, де вміння, досвід шукача будуть актуальними, дозволять отримати бажану вакансію.

Як організувати пошук роботи й зацікавити працедавця

Зазвичай людина зі значним досвідом і професійним стажем міняє місце роботи лише у виняткових випадках. Навіть якщо діяльність не приносить гідного заробітку або відчувається недоброзичливе ставлення зі сторони керівництва чи колективу, у небагатьох знаходиться сміливість змінити звичний хід життя на краще. Працівників лякає страх перед невідомим, нестабільністю, можливість залишитися без доходу на певний період або взагалі не отримати гідну пропозицію.

Насправді реалізувати себе після 40 цілком можливо. Головне – правильно спланувати дії, проаналізувати потреби ринку, працедавців на сучасному етапі й претендувати на вакансії за умови відповідності поставленим вимогам (щодо стажу, освіти, професійних вмінь та ін.). Важливо приділяти пошуку роботи достатньо часу, інакше ефективність процесу буде дуже низькою. Щоб зусилля, втрати часу були виправданими, на це потрібно витрачати не менше 40 годин на тиждень. Це дозволить повноцінно промоніторити ринок, проаналізувати очікування рекрутерів, визначити для себе найбільш перспективні сфери діяльності.

Корисні поради для шукачів роботи:

  • не відмовлятися від підтримки рідних (фінансової – на етапі проходження співбесід та моральної);
  • мати терпіння (отримати хороше місце за 1 день при самостійному пошуку практично неможливо, потрібно бути готовим витрачати багато сил, отримувати відмови та знову рухатись вперед);
  • налаштуватись на успіх (з позитивним ставленням ви зможете активно займатися пошуком і не опускати руки);
  • відразу визначити цікаві й актуальні професії (вони нерідко не збігаються з основною спеціалізацією шукача);
  • провести моніторинг ринку праці (це дозволить об’єктивно оцінити професійний досвід та вміння, які важливі для рекрутерів).

Щоб отримати конкурентну перевагу (навіть перед молодими спеціалістами), важливо грамотно оформити резюме, при його написанні дотримуватись принципів інформативності, лаконічності, вірогідності. Шукачу необхідно виявити свою зацікавленість у роботі, бути орієнтованим на результат. Під час співбесіди потрібно зробити акцент на своїх найбільших перевагах (досвід роботи на певних посадах, спектр професійних, особистісних якостей, сертифікати про проходження курсів, готовність до розвитку).

Іноді на стартовому етапі або при виникненні труднощів має сенс трішки знизити свої очікування щодо оплати праці, локації офісу та ін. Деякі посади, які оплачуються не дуже високо, мають свої плюси, наприклад можливість швидкого кар’єрного росту в компанії, близьке спілкування з керівництвом, здобуття корисних ділових зв’язків.

робота людям за 40

Перспективні сфери діяльності з цікавими вакансіями

Вік не має бути перешкодою для пошуку роботи, яка стане джерелом доходу й самореалізації. У сучасних реаліях цілком можливо зіткнутися з упередженнями, формалізмом, необ’єктивною оцінкою професійних якостей через віковий ценз. Але на ринку праці є також багато відповідальних рекрутерів: вони хочуть знайти компетентного співробітника, який зможе бездоганно виконувати визначений спектр обов’язків, при цьому рік народження не має значення.

Щоб пошук роботи був ефективним, а час не витрачався даремно, варто враховувати вимоги працедавця, специфіку діяльності й вибрати перспективну сферу. Цікаві варіанти:

  • продажі;
  • мережевий маркетинг;
  • клінінгові послуги;
  • бухгалтерія й аудит;
  • дизайн;
  • логістика;
  • нерухомість;
  • виробництво та ін.

Якщо знайти вакансію чи пройти співбесіду на бажані посади не вдається, є сенс розглянути інші пропозиції та продовжувати аналіз ринку, пошук цікавих варіантів. Потрібно визначитися зі спектром інтересів та перенести їх у площину кар’єри. Гнучкий підхід до відбору, об’єктивний самоаналіз і віра в себе стануть запорукою вигідного працевлаштування в будь-якому віці.

Читайте также

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 Август, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 Август, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

↑ Наверх