Буває так, що довгоочікувана робота розчаровує. При цьому, немає різниці чого так сталося: навіть, при усіх інших задовільних її складових, деякі дрібниці можуть унеможливити вашу подальшу працю на цього роботодавця.
Таке буває, але краще намагатися усвідомлювати те, що компанія вам не підходить, ще на етапі співбесіди. Так, ви виключите багато негативних моментів із власного професійного життя та головне, не станете гаяти час на роботу, яку вже скоро, почнете знову міняти.
Тому, отримавши запрошення до співбесіди, не відволікайтеся тільки на те, щоб швидко сподобатися рекрутеру. Використайте цей час й на те, щоб самому спробувати роздивитися де-які основні аспекти з життя потенційного роботодавця.
Зверніть увагу на те, як проходить саме інтерв’ю. Можливо вам стане помітна відстороненість рекрутерів, така собі байдужість до результатів співбесіди. У будь-якому разі, це поганий знак. Можливо, ваша кандидатура не зацікавила їх, й вони зробили вас «технічним» шукачем, якого вислуховують без уваги й суто «для кількості» опитаних кандидатів. Це вже прямий натяк на те, що вам тут не місце.
Ще гірше, коли умови роботи виявляються такими, що обумовлюють жахливу текучість кадрів. Тому, й рекрутер втомився вдавати з себе зацікавленого представника роботодавця.
Непрофесійна поведінка рекрутерів або когось з керівництва, хто був присутній на співбесіді, також має насторожувати. Погано, коли потрапляєш на роботу, керовану такою «раптовою» особою. Якщо таких керманичів тут тримають вищі керівники, чи не має сенсу пошукати роботу ще трохи?
Не менш має насторожувати, й неоправданий високий рівень «стресових» питань та ситуацій під час співбесіди. Деякі методики доречні тільки там, де мова йдеться про реальну роботу в складних, ризикованих та стресових умовах. Все інше – лиха воля рекрутера, який невідомо з чого, починає пресувати, наприклад, кандидатів – продажників. Поміркуйте, чи бажаєте й далі спілкуватися із людьми, котрих влаштовує така «зустріч».
Також, не треба не помічати й такі характерні риси, що свідчать про занепад підприємства або про наявність шахрайських махінацій його керівництва:
Наприклад, маючи нагоду ще під час співбесіди, або після неї потрапити на територію компанії чи виробництва, зверніть увагу на працівників, що зустрічаються вам на вашому шляху. Якщо, недоброзичливість, похмурість чи інші негативні прояви у поведінці можна одразу побачити у більшості з них – це прямий знак того, що тут не має тієї належної вдалим підприємствам атмосфери процвітання та єдності. Це дуже погано, оскільки ви маєте бути дуже специфічним та замкнутим у собі працівником, щоб просто досягти успіху у такій компанії.
Потрапивши вже на саму роботу, також не відволікайтеся від спостережень й намагайтеся якомога швидше виявити, чи відповідають обіцянки на співбесіді тому, що відбувається в компанії насправді.
Погано, коли «зарплатня, що немає обмежень» стає нереальною, навіть по-мінімуму очікувань, завдяки зависоким нормам роботи. Чи «гнучкий графік» одразу перетворюється на працю до того «поки не скажуть «досить», а можливості кар’єрного зростання виражені у киданні робітників з одного місця на інше. При цьому, насправді погано, коли все це помічаєш не одразу, згаяв свій час та нерви на негідного роботодавця.
Погодьтеся, що у такому разі, гораздо краще зрозуміти все якомога швидше. Тож, будьте уважні.
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.