RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Советы соискателю
  5. Якщо шукаєте роботу за спеціальністю, а без досвіду не беруть

Якщо шукаєте роботу за спеціальністю, а без досвіду не беруть

29.02.2020 782
Якщо шукаєте роботу за спеціальністю, а без досвіду не беруть

Якщо шукаєте роботу за спеціальністю, а без досвіду не беруть

29.02.2020     782

Сьогодні багато хто з нас дуже часто потребує розумної поради, правильного рішення, звертаючись до близьких чи до фахівців. Разом з jobs.ua пропонуємо розглянути два питання від спеціалістів щодо працевлаштування.

За освітою я економіст, бухгалтер, але досвіду в цій сфері немає. Після закінчення інституту працювала продавцем-консультантом. Потім подумала «навіщо ж я вчилася п'ять років», і звільнилася. Зараз шукаю місце за фахом. Дзвінки є, але все закінчується на першій співбесіді. Ходила на курси підвищення кваліфікації, але толку після їх закінчення мало. Можливо, я неправильно тримаюся на співбесіді? Чи не асоціююсь у роботодавця з бухгалтером?

Якщо припустити, що причина у відсутності досвіду, то вам варто спробувати почати з більш низької позиції. Як тільки досвід з'явиться, ви легко зможете піднятися кар'єрними сходами або знайти інше місце. Заодно зрозумієте, чи хочете розвиватися далі в цій професії. Можливо, саме без досвіду вам важко відповідати на якісь питання на співбесідах? Мотивація «навіщо ж я вчилася п'ять років» може бути недостатньо сильною не тільки для роботодавця, але і для вас. Захочете цю роботу! Для цього спробуйте її на практиці. Хороші бухгалтери дуже легко знаходять собі місце, за них тримаються компанії. Потрібно саму себе почати асоціюватися з цією професією, тоді й роботодавець в вас повірить.

«Мені 34 роки, і я не знаю, ким хочу бути»

Як визначитися з професією, якщо жодна з них не приваблює? Питання, звичайно, потрібно було поставити собі набагато раніше, а не в 34 роки, але я з дитинства не знаю, ким хочу бути. Проходила різні тести, намагалася згадати, у що любила грати, за що мене хвалили, що робила краще за інших, але від цих роздумів ставало тільки нудно. Ганяюся за професією як за міражем. Як тільки здається, що визначилася, проходить час і розумію, що це знову не те. В даний момент працюю в торгівлі, але на роботу ходжу як на каторгу.

Так буває, що люди, отримавши одну професію і навіть пропрацювавши в ній деякий час, отримують ще одну освіту і «знаходять себе» в новій області. Вік – не перешкода. Навпаки, ваш досвід, навіть якщо ви й зараз не знаєте, чого саме хочете, підказує, чого ви не хочете і що вам точно не цікаво.

Що саме виявляється найважчим у теперішній роботі? Саме її зміст? Необхідність весь час бути на ногах? Необхідність спілкуватися з великою кількістю людей? Відповідайте на найпростіші питання, коли думаєте про можливу роботу. Не обмежуйте себе тим, що ви чогось не знаєте або не вмієте. Чи хотіли б, щоб робота була пов'язана зі спілкуванням з людьми (клієнтами, учнями, споживачами тих послуг, які ви могли б надавати) або ви воліли б більшу ізоляцію? Чи хотіли б працювати в великому колективі або ні? Уявіть собі кілька «картинок» ідеального робочого місця. На що це схоже?

Що ви заборонили собі колись в юності? Можливо, якийсь ваш сміливий вибір не підтримали батьки? Можливо, ваш інтерес десь там і залишився? Приміром, ви хоч трохи мріяли про такі професії, про які й заїкатися не варто у вашій родині? Уже загальні відповіді та «малювання картинок» в уяві дадуть підказки, куди ви можете спрямувати свій інтерес.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх