В октябре украинцы в среднем заработали на 8 грн меньше, чем в сентябре: 2729 грн на каждого против 2737 грн и на 407 грн больше, чем в октябре прошлого года, сообщает Госслужба статистики. Реальная зарплата (с учетом инфляции) также увеличилась за год на 11,4%, но по сравнению с сентябрем-2011 каждый из нас стал беднее на 0,3% (или на те же 8 грн, учитывая нулевую инфляцию октября-2011). По отраслям зарплата чуть снизилась у всех, кроме авиаторов — они получают больше всех: 9436 грн, или +0,1%, банкиров — 5547 грн, или +5,9%, госслужащих — 3193, или +0,2% и рыбаков — 1583 или +2,7%.
Финансовый аналитик МЦПИ Александр Жолудь говорит, что в сентябре зарплаты были выше, чем в октябре, за счет выплаты квартальных премий, отмечая при этом: «Такие колебания случаются постоянно (например, в августе было 2694, в июле — 2749. — Авт.), надо смотреть месяц к месяцу прошлого года, а еще лучше — за соответствующий период прошлого года. За 10 месяцев рост составил почти 20% при инфляции 8,6%, хотя темпы увеличения зарплат снижаются, это связано с общим замедлением экономики как в мире, так и в Украине».
Президент Украинского аналитического центра Александр Охрименко более пессимистичен: по его мнению, в экономике кризис, поэтому бизнес-структуры не могут платить «белые» зарплаты в прежних объемах, отсюда и снижение. Оба эксперта прогнозируют, что в ноябре средняя зарплата будет на уровне октябрьской.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.