Вже з 1 жовтня на українців очікуються зміни розміру мінімальної заробітної плати, а відповідно збільшаться й інші залежні від цього показники. Таким чином разом із зростанням мінімальної заробітної плати збільшаться розміри штрафів за порушення трудового законодавства. Читайте цю статтю на Jobs.ua та дізнавайтесь про фінансову відповідальність роботодавців та розміри штрафів за різні порушення норм трудового договору.
Мінімальний розмір заробітної плати згідно з Держбюджетом на 2022 рік становить:
І хоча з 24 лютого введений воєнний стан в країні, проте з 19 липня інспекційне відвідування Держпраці має право перевіряти дотримання вимог щодо Закону про організацію трудових відносин. Відповідно до розміру місячної мінімальної заробітної плати штрафи за порушення роботодавцями КЗпП також збільшаться й розподіляться наступним чином.
Найрозповсюдженішим порушенням є неоформлені працівники та зарплата у конвертах. Штраф за таку провинність буде складати 10 мінімальних зарплат - 67 000 грн. за перше порушення; 30 мінзарплат - 201 000 грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення – за повторне протягом двох років з дня виявлення порушення. Замість двох штрафів – за неоформлених працівників, зарплату «в конвертах» та за недотримання гарантій та пільг мобілізованим працівникам та строковикам – до роботодавців-«єдинників» І-ІІІ групи застосовуватиметься попередження.
Ще одне можливе порушення - недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні. В такому випадку штраф складатиме 3 мінімальні зарплати 20 100 грн.
А от недопущення до проведення перевірки з питань виявлення неоформлених працівників та зарплати «у конвертах» буде вимірюватись штрафом розміром 16 мінзарплат 107 200 грн.
Порушення роботодавцем строків виплати також карається штрафом, навіть під час воєнного стану. 3 мінзарплати 20 100 грн. - саме такий штраф накладає інспекційна служба за його порушення.
Порушення, що так само пов’язане із виплатами - недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Штраф - 2 мінзарплати 13 400 грн. за кожного працівника.
Трапляються й такі порушення, як недотримання гарантій та пільг мобілізованим працівникам та строковикам. Штраф накладається розміром 4 мінзарплати 26 800 грн. за кожного працівника. А як вже було сказано вище, до роботодавців – «єдинників» І – ІІІ групи буде застосовуватись лише попередження.
Щодо інших порушення трудового законодавства, то штрафи складають: 1 мінзарплата за кожне порушення 6 700 грн; 2 мінзарплати 13 400 грн. за повторне порушення протягом року з дня виявлення порушення.
Вважаємо корисним, дізнатися про розмір штрафів за порушення норм трудового законодавства актуально для роботодавців саме зараз. Сподіваємось, що роботодавці будуть намагатися більш сумлінно відноситись до дотримання умов трудового договору по відношенню до співробітників, а потреб застосовувати подібні штрафи ніколи не буде.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.