UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Новини
  5. Збільшення розмірів штрафів разом із зростанням мінімальної заробітної плати

Збільшення розмірів штрафів разом із зростанням мінімальної заробітної плати

25.10.2022 507Автор: Лоліта Платошкіна
Збільшення розмірів штрафів разом із зростанням мінімальної заробітної плати

Збільшення розмірів штрафів разом із зростанням мінімальної заробітної плати

25.10.2022     507Автор: 

Вже з 1 жовтня на українців очікуються зміни розміру мінімальної заробітної плати, а відповідно збільшаться й інші залежні від цього показники. Таким чином разом із зростанням мінімальної заробітної плати збільшаться розміри штрафів за порушення трудового законодавства. Читайте цю статтю на Jobs.ua та дізнавайтесь про фінансову відповідальність роботодавців та розміри штрафів за різні порушення норм трудового договору.

Мінімальний розмір заробітної плати згідно з Держбюджетом на 2022 рік становить:

  • 6700 грн. - щомісячно, що на 200 грн. більше за минулий рік,
  • 40,46 грн. - в погодинному розміру, що на 1,20 грн. вище за минулий рік.

І хоча з 24 лютого введений воєнний стан в країні, проте з 19 липня інспекційне відвідування Держпраці має право перевіряти дотримання вимог щодо  Закону про організацію трудових відносин. Відповідно до розміру місячної мінімальної заробітної плати штрафи за порушення роботодавцями КЗпП також збільшаться й розподіляться наступним чином.

Види порушень та штрафи за порушення трудового договору

Найрозповсюдженішим порушенням є неоформлені працівники та зарплата у конвертах. Штраф за таку провинність буде складати 10 мінімальних зарплат - 67 000 грн. за перше порушення; 30 мінзарплат - 201 000 грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення – за повторне протягом двох років з дня виявлення порушення. Замість двох штрафів – за неоформлених працівників, зарплату «в конвертах» та за недотримання гарантій та пільг мобілізованим працівникам та строковикам – до роботодавців-«єдинників» І-ІІІ групи застосовуватиметься попередження.

Ще одне можливе порушення - недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні. В такому випадку штраф складатиме 3 мінімальні зарплати 20 100 грн.

А от недопущення до проведення перевірки з питань виявлення неоформлених працівників та зарплати «у конвертах» буде вимірюватись штрафом розміром 16 мінзарплат 107 200 грн.

Порушення роботодавцем строків виплати також карається штрафом, навіть під час воєнного стану. 3 мінзарплати 20 100 грн. - саме такий штраф накладає інспекційна служба за його порушення.

Порушення, що так само пов’язане із виплатами - недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Штраф - 2 мінзарплати 13 400 грн. за кожного працівника.

Трапляються й такі порушення, як недотримання гарантій та пільг мобілізованим працівникам та строковикам. Штраф накладається розміром 4 мінзарплати 26 800 грн. за кожного працівника. А як вже було сказано вище, до роботодавців – «єдинників» І – ІІІ групи буде застосовуватись лише попередження. 

Щодо інших порушення трудового законодавства, то штрафи складають: 1  мінзарплата за кожне порушення 6 700 грн; 2 мінзарплати 13 400 грн. за повторне порушення протягом року з дня виявлення порушення. 

Вважаємо корисним, дізнатися про розмір штрафів за порушення норм трудового законодавства актуально для роботодавців саме зараз. Сподіваємось, що роботодавці будуть намагатися більш сумлінно відноситись до дотримання умов трудового договору по відношенню до співробітників, а потреб застосовувати подібні штрафи ніколи не буде.

Читайте також

  • Як стартувати в геймдеві?16 липень, 2025

    Ігри цікаво не лише грати, а й розробляти. Вас приваблює сфера геймдеву, хочете спробувати себе в розробці комп’ютерних чи мобільних ігор? Давайте поговоримо на цікаву тему, а саме з чого розпочати в геймдеві новачку.

  • Як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення?15 липень, 2025

    Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.

  • Hustle culture, або «культура метушні»: коли трудоголізм — це вже занадто?13 липень, 2025

    Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?

  • Опануйте англійську з чатом GPT за 3 місяці12 липень, 2025

    Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.

  • Що продавати багатим людям? 9 липень, 2025

    В статті ділимося порадами, в яких сферах діяльності розвивати справу, щоб зацікавити своїм продуктом чи послугами людей, чиї статки вимірюються мільйонами доларів. Мільйонами як мінімум.


↑ Вгору