RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Ваше здоровье
  5. Здоровий сон – запорука хорошого настрою і продуктивності на роботі

Здоровий сон – запорука хорошого настрою і продуктивності на роботі

16.07.2021 554
Здоровий сон – запорука хорошого настрою і продуктивності на роботі

Здоровий сон – запорука хорошого настрою і продуктивності на роботі

16.07.2021     554

В світі приблизно кожна п’ята людина жаліється на якість свого сну. Безперечно, з вами теж траплялися безсонні ночі, коли вранці прокидаєшся розбитим і пригніченим, а роботу потрібно йти робити, бо ж куди дінешся? Тому давайте поговоримо в цій статті, як покращити якість свого сну.

Циркадні ритми

Кілька слів про циркадні ритми, бо це дуже важливий момент.

Цим терміном охоплюється уся сукупність біологічних процесів в організмі, які змінюють свою інтенсивність в залежності від дня чи ночі. Наприклад, пік секреції тестостерону припадає на дев’яту годину ранку, а приблизно о дев’ятій вечора починає вироблятися гормон мелатонін, або «гормон сну», як його ще називають. От він і цікавить нас найбільше, тому давайте з’ясуємо разом з Jobs.ua, які фактори впливають на його секрецію, і як зробити так, щоб ввечері ви поринали в сон легко і швидко – як немовля.

Мелатонін і його вплив на якість сну

Якщо в організмі порушується виробіток мелатоніну, можна забути про здоровий і глибокий сон, після якого прокидаєшся сповненим бадьорості та енергії. На його секрецію впливає світло і темрява. При яскравому світлі виробіток цього важливого гормону пригнічується; тому у всіх статтях і дослідженнях про здоровий сон ви наткнетеся на одну важливу пораду – хоча б за півгодини до сну відкладіть в сторону ґаджети, бо штучне світло впливає на його виробіток практично так само, як і денне світло. Якщо по тій чи іншій причині вам складно відірватися від ґаджетів перед сном, то переведіть їх хоча б у нічний режим, щоб обмежити випромінювання синього світла.

То як отримати здоровий сон?

Потурбуйтеся про темні штори, які не допускають світла в кімнату. Пам’ятайте, що якщо ви хочете якісно висипатися, темрява – ваш найкращий союзник.

Наступний важливий фактор – температура приміщення, в якому ви засинаєте. Ідеальна температура – близько 19-ти градусів. Це дуже актуально в спеку, коли на вулиці навіть вночі темп-ра сягає вище 20-ти градусів. Чому температура – такий важливий фактор для якісного сну? Річ у тому, що при зануренні в глибоку фазу сну температура тіла знижується. Вище ми побіжно згадували за циркадні ритми, тому ось вам цікаві і важливі факти – о другій ночі організм поринає в найглибший сон, а о 4:30 ранку встановлюється найнижча температура тіла. І чим у вашій спальні прохолодніше, тим комфортніше почуватиметься ваше тіло в цей час.

Сторонні шуми і звуки, які ви можете чути, засинаючи – теж стресовий фактор для нормального сну. Шум автомобілів, поїздів чи літаків, які злітають або ж приземляються – всі ці сторонні шуми провокують секрецію адреналіну, норадреналіну, кортизолу, що веде до підвищення пульсу і тиску. В сні ви такі речі, звісно, не помічаєте, але це дасться чутися вранці, коли ви прокинетеся і виявите, що ніби нормально поспали, але енергії і бадьорості щось зовсім не відчувається. Який тут вихід? Придбайте якісні беруші для сну, та й пластикові вікна з підвищеною звукоізоляцією не завадять.

Отже, підсумуємо: тиша і спокій перед сном, понижена темп-ра і темрява – це три кити для того, щоб добре виспатися. Чого вам і бажаємо.

Читайте также

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 Февраль, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 Февраль, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 Февраль, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 Февраль, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 Февраль, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.


↑ Наверх