В світі приблизно кожна п’ята людина жаліється на якість свого сну. Безперечно, з вами теж траплялися безсонні ночі, коли вранці прокидаєшся розбитим і пригніченим, а роботу потрібно йти робити, бо ж куди дінешся? Тому давайте поговоримо в цій статті, як покращити якість свого сну.
Кілька слів про циркадні ритми, бо це дуже важливий момент.
Цим терміном охоплюється уся сукупність біологічних процесів в організмі, які змінюють свою інтенсивність в залежності від дня чи ночі. Наприклад, пік секреції тестостерону припадає на дев’яту годину ранку, а приблизно о дев’ятій вечора починає вироблятися гормон мелатонін, або «гормон сну», як його ще називають. От він і цікавить нас найбільше, тому давайте з’ясуємо разом з Jobs.ua, які фактори впливають на його секрецію, і як зробити так, щоб ввечері ви поринали в сон легко і швидко – як немовля.
Якщо в організмі порушується виробіток мелатоніну, можна забути про здоровий і глибокий сон, після якого прокидаєшся сповненим бадьорості та енергії. На його секрецію впливає світло і темрява. При яскравому світлі виробіток цього важливого гормону пригнічується; тому у всіх статтях і дослідженнях про здоровий сон ви наткнетеся на одну важливу пораду – хоча б за півгодини до сну відкладіть в сторону ґаджети, бо штучне світло впливає на його виробіток практично так само, як і денне світло. Якщо по тій чи іншій причині вам складно відірватися від ґаджетів перед сном, то переведіть їх хоча б у нічний режим, щоб обмежити випромінювання синього світла.
Потурбуйтеся про темні штори, які не допускають світла в кімнату. Пам’ятайте, що якщо ви хочете якісно висипатися, темрява – ваш найкращий союзник.
Наступний важливий фактор – температура приміщення, в якому ви засинаєте. Ідеальна температура – близько 19-ти градусів. Це дуже актуально в спеку, коли на вулиці навіть вночі темп-ра сягає вище 20-ти градусів. Чому температура – такий важливий фактор для якісного сну? Річ у тому, що при зануренні в глибоку фазу сну температура тіла знижується. Вище ми побіжно згадували за циркадні ритми, тому ось вам цікаві і важливі факти – о другій ночі організм поринає в найглибший сон, а о 4:30 ранку встановлюється найнижча температура тіла. І чим у вашій спальні прохолодніше, тим комфортніше почуватиметься ваше тіло в цей час.
Сторонні шуми і звуки, які ви можете чути, засинаючи – теж стресовий фактор для нормального сну. Шум автомобілів, поїздів чи літаків, які злітають або ж приземляються – всі ці сторонні шуми провокують секрецію адреналіну, норадреналіну, кортизолу, що веде до підвищення пульсу і тиску. В сні ви такі речі, звісно, не помічаєте, але це дасться чутися вранці, коли ви прокинетеся і виявите, що ніби нормально поспали, але енергії і бадьорості щось зовсім не відчувається. Який тут вихід? Придбайте якісні беруші для сну, та й пластикові вікна з підвищеною звукоізоляцією не завадять.
Отже, підсумуємо: тиша і спокій перед сном, понижена темп-ра і темрява – це три кити для того, щоб добре виспатися. Чого вам і бажаємо.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.