RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Личные качества на работе
  5. Зник інтерес до роботи? Ось поради, як підвищити мотивацію

Зник інтерес до роботи? Ось поради, як підвищити мотивацію

21.02.2025 9
Зник інтерес до роботи? Ось поради, як підвищити мотивацію

Зник інтерес до роботи? Ось поради, як підвищити мотивацію

21.02.2025     9

Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».

Експериментуємо з форматом роботи

Ніщо так не вбиває мотивацію, як щоденна рутина. Подолати її можна, змінивши підхід до формату роботи. Якщо є можливість, спробуйте коворкінг чи попрацюйте в улюбленій кав’ярні. Поговоріть з керівництвом щодо зміни робочого графіка. Знову ж таки, якщо є така можливість. На жаль, не кожна робота — і професія, — передбачає таку розкіш. В будь-якому разі, пам’ятайте: навіть маленькі зміни в робочій рутині можуть освіжити ваш день.

Нудні завдання? Киньте собі виклик!

Повірте, це справді працює. Нудні завдання мало кому хочеться виконувати, тому поставтеся до цієї справи, як до міні челенджів. Сьогодні спробуйте виконати робоче завдання швидше, завтра — краще, а післязавтра застосуйте нестандартний підхід. Це не лише урізноманітнює сам процес, а й пробуджує певний азарт до своєї праці. Як не дивно, такими маленькими кроками можна бодай частково повернути собі втрачену мотивацію.

Міні виклики

Сформуйте власну систему нагород

Заохочуйте себе подарунками, коли відчуваєте, що втратили мотивацію. Можна спробувати так: чим важче завдання, тим цінніший подарунок. Після невеликих завдань берете «кавову паузу», після складних — купуєте нову кофтинку, книгу, відвідуєте кінотеатр чи давно омріяну театральну виставу. Словом, у кожної людини свої вподобання, тому опирайтеся на свої смаки і нахили.

Сформована система нагород вчить, зокрема, любити себе і поважати власні потреби й бажання.

Сторонні проєкти, фриланс, курси

Трапляється так, що людина хоче змінити роботу, але не впевнена, чи підійде їй нова сфера діяльності. Як варіант — пройдіть цікаві курси і отримайте кваліфікацію. Спробуйте свої сили як фрилансер. Паралельні активності мають здатність повертати відчуття новизни і натхнення, що передасться й основній роботі.

Зрештою, поцікавтеся в друзів, як вони дають раду цій проблемі. Чимало людей мають свої напрацьовані схеми, як повернути втрачений інтерес.

Розширюйте і вдосконалюйте свої здібності

Ми, дорослі, часто забуваємо про те, якими були в дитинстві. Діти — допитливі і цікавущі створіння, чи не так? З віком ця здатність, як не прикро, затирається і губиться в щоденних клопотах і турботах. Ріки фантазії й уяви помаленьку пересихають, а мозок, лінива конячка, так не хоче вчитися чомусь новому. В культовому жахастику «Воно» Стівен Кінг цікаво обігрує цю думку. Коли дорослий Клуб Невдах повертається в Деррі, щоб покінчити з тисячолітнім злом, Воно наперед смакує перемогу. Мовляв, діти виросли, стали дорослими, їхня фантазія й уява затерлась і зблякла, наче мідяк на сонці. Розправитися з ними буде просто. Та потім Воно усвідомлює: Великий Білл, який став письменником і несамовито прокачав уяву, становить для нього велику небезпеку. Почвара вирішує вдарити в найболючіше місце Білла… втім, спойлерити не будемо.

Мораль цієї історії така: розвивайте уяву і фантазію. Читайте цікаві книги, рефлексуйте над прочитаним, щоб зберігати свіжість мислення і гостроту думки. Людина з багатою уявою навіть найнуднішу роботу сприймає геть інакше.

Creative

Вдосконалюємо майстерність

Коли людина прагне розвивати майстерність в якійсь справі, мотивація береться мовби нізвідки. Дехто називає це третім драйвом, або внутрішньою мотивацією. Третій драйв дає відчуття мети і сенсу життя. А майстерність — це передусім спосіб мислення. І розуміння того, що пріоритетне, а що — ні. На жаль, шлях становлення майстерності не встелений пелюстками з троянд. Арнольд Шварценеггер зазначав, що втратити свідомість під час важких підходів було для них, топових бодібілдерів, звичною справою. Але інакше успіху і вражаючих результатів не доб’єшся.

Ось вам ще один чудовий спосіб здобути втрачену мотивацію: надихайтеся історіями видатних людей. Так, нам не стати новими Арнольдами чи Джобсами, та повернути загублену в сум’яттях днів мотивацію — цілком реально.

Звільнення як гіпотетичний сценарій

Так уже склалося, що ми, люди, не завжди вміємо цінувати те, що маємо. А коли втрачаємо, тільки тоді по-справжньому починаємо цінувати. Як би ваша робота вам не остогидла, заплющіть очі і уявіть на секунду: вас раптово, несподівано звільнили. Скорочення персоналу чи інша причина — не важливо. Що далі? Як сплачувати рахунки, купувати їжу, одяг? Корм для кота, врешті-решт. Звільнення в скрутні кризові часи — суцільний кошмар, якщо немає іншої «трудової гілки», за яку б ви могли миттєво вхопитися.

Ця думка, якщо в неї серйозно вдуматися, може добряче протверезити. Наче морозне повітря після зайвої чарки. А там і мотивація вернеться, бо рівень усвідомлення і сприйняття реальності поглибшає.

Проаналізуйте своє оточення

Щиро спитайте себе: люди довкола вас надихають? Чи, навпаки, демотивують рухатися вперед? Якщо ні, поміркуйте ось над чим — можливо, настав час мінімізувати спілкування з токсичними людьми? Спілкуйтеся з тими, хто сам розвивається і вміє підтримати інших в їхніх починаннях. Такі люди запросто повернуть мотивацію, якщо зник інтерес до роботи. Тут вимальовується напрочуд проста формула: з токсіками рот на замку, а з цікавими, творчими людьми — обговорення своїх планів, мрій, надій і сподівань.

Будьте певні: вони підтримають і замотивують.

Вивчайте себе і свої захоплення

Тримайте в умі давньогрецьку максиму: пізнай себе, і пізнаєш весь світ. І дійсно, наш світ можна пізнавати двома способами: досліджуючи світ зовнішній, і світ внутрішній. Тому припиніть відкладати на майбутнє свої бажання і прагнення; робіть тут і зараз те, про що мріяли давно. Так часто буває в житті, що захоплення і хобі згодом переростають в бізнес. І вельми успішний бізнес. Бо людина не просто виконує якусь роботу, щоб регулярно отримувати зарплату, а вкладає в неї душу.

І може трапитися так, що ваші хобі й захоплення допоможуть по-новому переосмислити вашу професійну діяльність. А розвиток своїх здібностей, дослідження прихованих граней особистості відкриє нові можливості вашої професії, які ви раніше банально не помічали.

Читайте также

  • Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?19 Февраль, 2025

    Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 Февраль, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 Февраль, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 Февраль, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 Февраль, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.


↑ Наверх