RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Личные качества на работе
  5. Чи потрібна скромність на роботі

Чи потрібна скромність на роботі

30.03.2020 611
Чи потрібна скромність на роботі

Чи потрібна скромність на роботі

30.03.2020     611

Чи завжди скромність прикрашає людину? В роботі ця риса, скоріше, — на шкоду, ніж на користь. Звичайно, зарозумілість — це погано, але фахівцю важливо знати ціну своїм знанням і вмінням, не боятися озвучити її і відстояти у разі утиску. Ось 6 аргументів на користь того, що скромність на роботі варто відкидати:

  • Придушення можливості насолодитися успіхом.
  • Знецінення в колективі.
  • Зниження самооцінки.
  • Вічна роль «робочої шкапи».
  • Ніхто не визнає лідером.
  • Зменшення перспектив підвищення заробітної плати.

Незайвим буде також розібратися, а чи притаманна вам скромність в принципі. Можливо, ви плутаєте її з іншими якостями.

Межі скромності

Розуміння цієї якості здебільшого зумовлена рівнем особистого виховання. Для когось скромність — це мовчки вислуховувати несправедливі претензії, а межа іншого — в суперечці зламати візаві тільки руку, а не обидві ноги.

Вкрай важливо визначити для себе межу допустимого, щоб розуміти, чи дійсно потрібно утриматися або, навпаки, слід не соромитися подати голос і відстояти свої інтереси. І щоб переконати в тому, що смирення не завжди на користь, рекомендуємо розібратися, до чого призводить його надмірність.

Знецінення досягнутого успіху

Будь-яка перемога — це досягнення, якому треба радіти. І отримання похвали за якісно виконану роботу здатне окрилити людину, дати їй приплив творчих сил. Та що там! Приємні слова і смак успіху призводять до викиду гормону радості, від чого хочеться згорнути гори і підкорювати нові вершини. І така реакція на похвалу — нормальний прояв, який не слід у собі придушувати, «включаючи» скромність.

Чи варто позбавляти себе задоволення насолодитися досягнутим успіхом? Ні! Адже саме результат і є стимулом дії.

скромність на роботі

Знецінення в колективі

Часто скромність і боязнь «висунутися» серед колег призводить до того, що людину ні в що не ставлять на роботі. Потрібно не боятися заявляти про себе, свою значущість вголос. Але за умови, що є вагомі професійні досягнення. В іншому випадку голослівні хвастощі видадуть в вас самодура. І, звичайно, визнання від начальства ви не дочекаєтеся.

Зниження самооцінки

Це один із найстрашніших наслідків скромності. Зниження самооцінки призводить до задоволення мінімальними досягненнями і небажання проявляти свої якості, підкорювати нові професійні вершини. Відповідно, про кар'єрне зростання та підвищення заробітної плати теж можна забути. Подобається подібна перспектива? Ні? Тоді скромність геть!

Вічна «робоча шкапа»

Саме так сприймають колеги співробітника, який через смирення боїться відстояти свої інтереси, відмовитися від звалених на нього чужих зобов'язань. Мовчите? Значить, на вас і далі колеги будуть перекладати свої справи. А накопичена образа переросте в хронічний стрес і депресію.

Ніхто не визнає лідером

Скромність заважає приймати непопулярні або жорсткі рішення. Але саме відсутність боязні здійснювати крок вперед і відповідальність за свої дії роблять з людини лідера.

Негативний вплив на рівень заробітної плати

Скромна людина ніколи не дозволить собі заїкнутися про підвищення, навіть якщо для цього є всі підстави — значущі професійні досягнення, унікальні навички і великий досвід. Вступаючи в переговори з начальством, варто відкидати смиренність. Інакше доведеться все життя задовольнятися копійчаною зарплатою, страждаючи про себе від невизнаних заслуг.

Звичайно, не варто применшувати важливість скромності. Це якість, яка в деяких ситуаціях може зіграти на руку, стати потужним інструментом проти опонента-вискочки. Але такі випадки рідкісні. Зате моменти, коли слід придушити смиренність і голосно заявити про себе, трапляються набагато частіше.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх