Хто б міг подумати, що починаючи з листопада 2022 року однією з конкурентних переваг серед роботодавців стане наявність генератора і постійного інтернету. Але наше непросте сьогодення диктує нові умови, до яких доводиться пристосовуватись і роботодавцям і здобувачам. І якщо ще в листопаді після масованих обстрілів ринок праці значно знизився на кількість розміщених вакансій та резюме, то вже в грудні бачимо поступове наповнення за рахунок пристосування бізнесу до нових обставин.
Через відсутність електропостачання та стабілізаційні відключення, багато українців, які працюють віддалено, не мають можливості виконувати свою роботу в повному обсязі. І хоча Кодекс законів про працю України зобов’язує роботодавця оплачувати простій у тому разі, якщо він стався не з вини працівника. А це значить, що українці, які не можуть виконувати свою роботу вдома та працюють віддалено, мають право претендувати на середній заробіток навіть за період, коли вони не могли виконувати робочі завдання. А роботодавець, якщо не хоче оплачувати простій за час відсутності електроенергії, він повинен забезпечити співробітника генераторами, акумуляторами або іншими засобами для забезпечення віддаленої роботи без електроенергії. Тому реальним виходом для роботодавця є: можливість оплачувати період, коли співробітник вимушено не може виконувати свої функції, або забезпечити його альтернативним джерелом енергії. Це акумулятори, ноутбуки з батареєю, які можуть працювати без підключення до мережі тривалий час, генератор та інше. Насправді варто враховувати й те, що далеко не у всіх роботодавців у теперішніх обставинах є ресурс для забезпечення всіх своїх співробітників.
На Jobs.ua ми опитали користувачів щодо забеспечення робітників компаній всім необхідним для їх стабільної роботи під час відключень електроенергії. Отримали цікаву статистику, якою поділимось із вами залюбки.
За даними опитування більша частина роботодавців забезпечила співробітників всім необхідним для комфортної роботи праці – 52%. Як вже зазначали вище, на жаль, не всі компанії мають достатньо ресурсів для обладнання генератором або акумулятором робочого місця, а це - 12%. Найчастіше роботодавець намагається облаштувати робочий офіс всіма потрібними ресурсами, і дуже рідко, коли допомагає облаштувати дистанційне робоче місце співробітника. Тому є й такі спеціалісти, що працюють з дому, але мав потурбуватись про живлення самостійно – 9%. На жаль, є й такі, що працюють з дому, але, на жаль, не мають можливості продовжувати роботу при відключенні електроенергії – 27%. І це правда так, дуже часто мобільний інтернет лягає разом зі світлом, а відвідувати коворкінги можуть собі дозволити не всі. До речі, коворкінги стали для багатьох непоганою альтернативою. Найчастіше компанії підбирають коворкінги для певної кількості спеціалістів.
Тож співробітники цілком пристосувались до обставин сьогодення і пропонують в описах вакансій від прямях роботодавців нові плюшки: наявність генератора і постійного інтернету в офісі.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?