UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. На роботі
  5. Чи забезпечують роботодавці всім необхідним ваше робоче місце під час відключень електроенергії

Чи забезпечують роботодавці всім необхідним ваше робоче місце під час відключень електроенергії

11.01.2023 298Автор: Лоліта Платошкіна
Чи забезпечують роботодавці всім необхідним ваше робоче місце під час відключень електроенергії

Чи забезпечують роботодавці всім необхідним ваше робоче місце під час відключень електроенергії

11.01.2023     298Автор: 

Хто б міг подумати, що починаючи з листопада 2022 року однією з конкурентних переваг серед роботодавців стане наявність генератора і постійного інтернету. Але наше непросте сьогодення диктує нові умови, до яких доводиться пристосовуватись і роботодавцям і здобувачам. І якщо ще в листопаді після масованих обстрілів ринок праці значно знизився на кількість розміщених вакансій та резюме, то вже в грудні бачимо поступове наповнення за рахунок пристосування бізнесу до нових обставин.

Як роботодавці забезпечують робоче місце співробітника

Через відсутність електропостачання та стабілізаційні відключення, багато українців, які працюють віддалено, не мають можливості виконувати свою роботу в повному обсязі. І хоча Кодекс законів про працю України зобов’язує роботодавця оплачувати простій у тому разі, якщо він стався не з вини працівника. А це значить, що українці, які не можуть виконувати свою роботу вдома та працюють віддалено, мають право претендувати на середній заробіток навіть за період, коли вони не могли виконувати робочі завдання. А роботодавець, якщо не хоче оплачувати простій за час відсутності електроенергії, він повинен забезпечити співробітника генераторами, акумуляторами або іншими засобами для забезпечення віддаленої роботи без електроенергії. Тому реальним виходом для роботодавця є: можливість оплачувати період, коли співробітник вимушено не може виконувати свої функції, або забезпечити його альтернативним джерелом енергії. Це акумулятори, ноутбуки з батареєю, які можуть працювати без підключення до мережі тривалий час, генератор та інше. Насправді варто враховувати й те, що далеко не у всіх роботодавців у теперішніх обставинах є ресурс для забезпечення всіх своїх співробітників.

На Jobs.ua ми опитали користувачів щодо забеспечення робітників компаній всім необхідним для їх стабільної роботи під час відключень електроенергії. Отримали цікаву статистику, якою поділимось із вами залюбки.

За даними опитування більша частина роботодавців забезпечила співробітників всім необхідним для комфортної роботи праці – 52%. Як вже зазначали вище, на жаль, не всі компанії мають достатньо ресурсів для обладнання генератором або акумулятором робочого місця, а це - 12%. Найчастіше роботодавець намагається облаштувати робочий офіс всіма потрібними ресурсами, і дуже рідко, коли допомагає облаштувати дистанційне робоче місце співробітника. Тому є й такі спеціалісти, що працюють з дому, але мав потурбуватись про живлення самостійно – 9%. На жаль, є й такі, що працюють з дому, але, на жаль, не мають можливості продовжувати роботу при відключенні електроенергії – 27%. І це правда так, дуже часто мобільний інтернет лягає разом зі світлом, а відвідувати коворкінги можуть собі дозволити не всі. До речі, коворкінги стали для багатьох непоганою альтернативою. Найчастіше компанії підбирають коворкінги для певної кількості спеціалістів.

Тож співробітники цілком пристосувались до обставин сьогодення і пропонують в описах вакансій від прямях роботодавців нові плюшки: наявність генератора і постійного інтернету в офісі.

Читайте також

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 грудень, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 грудень, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 листопад, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Вгору