Хто б міг подумати, що починаючи з листопада 2022 року однією з конкурентних переваг серед роботодавців стане наявність генератора і постійного інтернету. Але наше непросте сьогодення диктує нові умови, до яких доводиться пристосовуватись і роботодавцям і здобувачам. І якщо ще в листопаді після масованих обстрілів ринок праці значно знизився на кількість розміщених вакансій та резюме, то вже в грудні бачимо поступове наповнення за рахунок пристосування бізнесу до нових обставин.
Через відсутність електропостачання та стабілізаційні відключення, багато українців, які працюють віддалено, не мають можливості виконувати свою роботу в повному обсязі. І хоча Кодекс законів про працю України зобов’язує роботодавця оплачувати простій у тому разі, якщо він стався не з вини працівника. А це значить, що українці, які не можуть виконувати свою роботу вдома та працюють віддалено, мають право претендувати на середній заробіток навіть за період, коли вони не могли виконувати робочі завдання. А роботодавець, якщо не хоче оплачувати простій за час відсутності електроенергії, він повинен забезпечити співробітника генераторами, акумуляторами або іншими засобами для забезпечення віддаленої роботи без електроенергії. Тому реальним виходом для роботодавця є: можливість оплачувати період, коли співробітник вимушено не може виконувати свої функції, або забезпечити його альтернативним джерелом енергії. Це акумулятори, ноутбуки з батареєю, які можуть працювати без підключення до мережі тривалий час, генератор та інше. Насправді варто враховувати й те, що далеко не у всіх роботодавців у теперішніх обставинах є ресурс для забезпечення всіх своїх співробітників.
На Jobs.ua ми опитали користувачів щодо забеспечення робітників компаній всім необхідним для їх стабільної роботи під час відключень електроенергії. Отримали цікаву статистику, якою поділимось із вами залюбки.
За даними опитування більша частина роботодавців забезпечила співробітників всім необхідним для комфортної роботи праці – 52%. Як вже зазначали вище, на жаль, не всі компанії мають достатньо ресурсів для обладнання генератором або акумулятором робочого місця, а це - 12%. Найчастіше роботодавець намагається облаштувати робочий офіс всіма потрібними ресурсами, і дуже рідко, коли допомагає облаштувати дистанційне робоче місце співробітника. Тому є й такі спеціалісти, що працюють з дому, але мав потурбуватись про живлення самостійно – 9%. На жаль, є й такі, що працюють з дому, але, на жаль, не мають можливості продовжувати роботу при відключенні електроенергії – 27%. І це правда так, дуже часто мобільний інтернет лягає разом зі світлом, а відвідувати коворкінги можуть собі дозволити не всі. До речі, коворкінги стали для багатьох непоганою альтернативою. Найчастіше компанії підбирають коворкінги для певної кількості спеціалістів.
Тож співробітники цілком пристосувались до обставин сьогодення і пропонують в описах вакансій від прямях роботодавців нові плюшки: наявність генератора і постійного інтернету в офісі.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?