RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Обучение за рубежом
  5. Чому американська вища освіта – одна з найкращих у світі?

Чому американська вища освіта – одна з найкращих у світі?

5.11.2021 549
Чому американська вища освіта – одна з найкращих у світі?

Чому американська вища освіта – одна з найкращих у світі?

5.11.2021     549

Портал Jobs.ua пропонує поміркувати над питанням, чому американська система освіти – одна з найкращих у світі. Навіть не так – найкраща в світі, якщо поглянути на кількість нобелівських лауреатів по окремо взятим країнам: США випереджають Британію, Німеччину, Францію, Швецію та Швейцарію разом взятих! Фантастичний показник, якщо врахувати, що перелічені країни ідуть за порядком одразу після Сполучених Штатів (2-6 місця відповідно).

Початкова школа і наука

Чому Сполучені Штати в плані освіти «попереду всієї планети»? Все починається з початкової школи, чи не так? Як звички дорослої людини формуються ще в дитинстві, так і в початковій школі вчителям вдається прищепити любов до науки обдарованим дітям. Бо якщо не зробити навчальний процес цікавим та різноманітним, у дітей швидко пригасає інтерес до навчання. І про яку тоді жагу до наукових відкриттів можна говорити в підлітковому віці, якби у початковій школі цьому не приділялася б посилена увага? Тому в навчальних школах США вчителі проявляють креатив на уроках, створюють лабораторії для проведення досліджень з біології, фізики, хімії.

Списування – згадаємо й про нього. В американських школах таке не вітається. А якщо говоримо про навчання в престижних університетах, подібна практика і взагалі потягне за собою несхвалення оточуючих. Ну не прийнято там списувати, це не вважається ознакою крутості. Списувати – це не круто, бо про яке отримання знать може йти мова в такому випадку? Ось вам і відповідь – принаймні, одна із – на питання, чому в США найбільше нобелівських лауреатів.

Система оцінювання та фінансування

Навчаючись в американському університеті, ви не «купите» диплом за гроші. Провернути якусь хитру махінацію, щоб не вчитися, але отримати диплом на руки – в розвинутій країні першого світу така новина одразу обросте скандалом. А заплямована репутація для вчених із західного світу – це хрест на кар’єрі. А хто при здоровому глузді захоче сам собі зганьбити всю наукову кар’єру? Відповідь очевидна.

Згадаємо також про фінансування. Університети «Ліги Плюща», та й не тільки вони, фінансуються приватними фондами та інституціями. Це означає, що вони фінансово незалежні, і можуть будувати навчальний процес таким чином, як вважають за необхідне. Що досліджувати, яке обладнання купувати – це також вирішують університети. В таких умовах хочеться рости та розвиватися, чи не так?

Розвинута культура фізичного виховання та спорту

Якщо ви дивилися серіали на зразок «Дитинство Шелдона», ви зауважите, скільки уваги приділяється в американських школах та університетах фізичній культурі. Бейсбол, американський футбол, баскетбол – для цих та інших видів спорту побудовані стадіони, кожен порядний університет має свою спортивну команду, а змагання між командами приковують увагу місцевих жителів. Потім обдаровані в спорті діти ідуть навчатися в університети, поповнюючи тамтешні команди з контактних видів спорту та й не тільки.

Зрозуміло, що наявність бейсбольної команди в школі не вплине на появу в їхніх класах майбутнього нобелівського лауреата, але йдеться про те, що велика увага приділяється гармонійному вихованню. Хто з дітей обдарований інтелектуально – має всі можливості для розумового розвитку, і для цього необов’язково відвідувати дорогі приватні школи; а хто обдарований чудовими фізичними даними – може обрати улюблений вид порту і вдосконалюватися в ньому. Так і зростають майбутні олімпійські чемпіони, а як інакше?

Читайте также

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 Август, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

↑ Наверх