RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Обучение за рубежом
  5. Чому американська вища освіта – одна з найкращих у світі?

Чому американська вища освіта – одна з найкращих у світі?

5.11.2021 566
Чому американська вища освіта – одна з найкращих у світі?

Чому американська вища освіта – одна з найкращих у світі?

5.11.2021     566

Портал Jobs.ua пропонує поміркувати над питанням, чому американська система освіти – одна з найкращих у світі. Навіть не так – найкраща в світі, якщо поглянути на кількість нобелівських лауреатів по окремо взятим країнам: США випереджають Британію, Німеччину, Францію, Швецію та Швейцарію разом взятих! Фантастичний показник, якщо врахувати, що перелічені країни ідуть за порядком одразу після Сполучених Штатів (2-6 місця відповідно).

Початкова школа і наука

Чому Сполучені Штати в плані освіти «попереду всієї планети»? Все починається з початкової школи, чи не так? Як звички дорослої людини формуються ще в дитинстві, так і в початковій школі вчителям вдається прищепити любов до науки обдарованим дітям. Бо якщо не зробити навчальний процес цікавим та різноманітним, у дітей швидко пригасає інтерес до навчання. І про яку тоді жагу до наукових відкриттів можна говорити в підлітковому віці, якби у початковій школі цьому не приділялася б посилена увага? Тому в навчальних школах США вчителі проявляють креатив на уроках, створюють лабораторії для проведення досліджень з біології, фізики, хімії.

Списування – згадаємо й про нього. В американських школах таке не вітається. А якщо говоримо про навчання в престижних університетах, подібна практика і взагалі потягне за собою несхвалення оточуючих. Ну не прийнято там списувати, це не вважається ознакою крутості. Списувати – це не круто, бо про яке отримання знать може йти мова в такому випадку? Ось вам і відповідь – принаймні, одна із – на питання, чому в США найбільше нобелівських лауреатів.

Система оцінювання та фінансування

Навчаючись в американському університеті, ви не «купите» диплом за гроші. Провернути якусь хитру махінацію, щоб не вчитися, але отримати диплом на руки – в розвинутій країні першого світу така новина одразу обросте скандалом. А заплямована репутація для вчених із західного світу – це хрест на кар’єрі. А хто при здоровому глузді захоче сам собі зганьбити всю наукову кар’єру? Відповідь очевидна.

Згадаємо також про фінансування. Університети «Ліги Плюща», та й не тільки вони, фінансуються приватними фондами та інституціями. Це означає, що вони фінансово незалежні, і можуть будувати навчальний процес таким чином, як вважають за необхідне. Що досліджувати, яке обладнання купувати – це також вирішують університети. В таких умовах хочеться рости та розвиватися, чи не так?

Розвинута культура фізичного виховання та спорту

Якщо ви дивилися серіали на зразок «Дитинство Шелдона», ви зауважите, скільки уваги приділяється в американських школах та університетах фізичній культурі. Бейсбол, американський футбол, баскетбол – для цих та інших видів спорту побудовані стадіони, кожен порядний університет має свою спортивну команду, а змагання між командами приковують увагу місцевих жителів. Потім обдаровані в спорті діти ідуть навчатися в університети, поповнюючи тамтешні команди з контактних видів спорту та й не тільки.

Зрозуміло, що наявність бейсбольної команди в школі не вплине на появу в їхніх класах майбутнього нобелівського лауреата, але йдеться про те, що велика увага приділяється гармонійному вихованню. Хто з дітей обдарований інтелектуально – має всі можливості для розумового розвитку, і для цього необов’язково відвідувати дорогі приватні школи; а хто обдарований чудовими фізичними даними – може обрати улюблений вид порту і вдосконалюватися в ньому. Так і зростають майбутні олімпійські чемпіони, а як інакше?

Читайте также

  • Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?19 Февраль, 2025

    Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 Февраль, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 Февраль, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 Февраль, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 Февраль, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.


↑ Наверх