Багато хто з нас засиджується в офісі до пізнього вечора. Для чого ми це робимо? Хочемо зробити кар'єру чи не вміємо правильно використовувати робочий час? Нам нічого робити вдома, ми так звикли чи справа в біоритмі? Спробуємо разом з jobs.ua знайти відповіді.
Є думка, що залишатися на роботі допізна нас привчила західна корпоративна культура з її трудовим завзяттям і постійним бажанням досягти кар'єрного успіху. І справді, кожен може пригадати кілька відомих фільмів, де герой або героїня ніч безперервно сидять в офісі, вирішуючи найважливіше завдання.
Але і психологи, і коучі з таким поясненням категорично не згодні. Зокрема вважають, якщо виробничі процеси в компанії збудовані чітко, то затримка співробітника в офісі – привід для здивування. В Німеччині, наприклад, затримка на роботі не просто викликає у керівництва питання, але може спричинити за собою штраф. Оскільки означає, що співробітник неефективно використовує робочий час і ресурси компанії.
А от французам трудовий героїзм властивий, як і нам. «Французам важливо показати, що вони трудяться більше, ніж інші. Тому вважається, що людина «недопрацьовує», якщо вона не завалена роботою понад усяку міру», – саркастично зазначає психотерапевт Ерік Альбер, директор Французького інституту боротьби зі стресом. І попереджає про небезпеку такого ставлення: перевантаження чреваті вигоранням і депресією.
Виробнича необхідність – найбільш очевидна причина затримки на роботі. Це може бути важливий проект, роботу над яким необхідно закінчити до певного терміну, критична ситуація, яка загрожує звільненням співробітнику або може поставити під сумнів існування самої компанії. Хоча завжди знайдеться кілька «трудоголіків», які, на думку психотерапевта, нездатні зупинитися, не досягнувши ідеалу ... недосяжного за визначенням.
Економічна криза – ще одна об'єктивна причина, коли багато хто боїться втратити роботу. «У період, коли майбутнє неясно, ми всі стаємо вразливими, – пояснює Ерік Альбер, – і мимоволі шукаємо простір, де нам спокійніше. Фізично «займаючи» своє робоче місце, ми ніби символічно зберігаємо його за собою».
Можуть бути і індивідуальні причини. Некомпетентність, в даному разі це відсутність необхідного досвіду, знань, навичок для виконання нового завдання. І потребує часу на навчання.
Це питання особливо актуальне для популярних сьогодні офісів open space, де у працівників немає особистого простору. У таких офісах вечір – єдиний час, коли можна працювати, не відволікаючись на дзвінки, розмови і тріск комп'ютерних клавіатур колег. Не варто забувати і про фізіологічні відмінності. На думку вчених, у деяких з нас організм виділяє більше гормону стресу кортизолу, і це дозволяє займатися інтелектуальною діяльністю в більш пізні години. Цікаво, що навіть перехід на позаштатну роботу не завжди змінює ситуацію.
Не будемо забувати й про трудовий героїзм (або кар'єризм), згаданий вище швидше іронічно. «Всі ми маємо право бути кар'єристами! – категорично заявляє Ерік Альбер. - Що тут поганого? І якщо хтось засуджує вас за те, що ви занадто багато працюєте, або вимагає від вас пояснень, то чому б прямо не послатися на свої амбіції?»
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.