RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Личные качества на работе
  5. Чому сьогодні навички важливіші за диплом в ІТ сфері

Чому сьогодні навички важливіші за диплом в ІТ сфері

13.10.2022 362Автор: Лоліта Платошкіна
Чому сьогодні навички важливіші за диплом в ІТ сфері

Чому сьогодні навички важливіші за диплом в ІТ сфері

13.10.2022     362Автор: 

Звісно, в кожній країні та суспільстві своє власне ставлення до документа про вищу освіту. Понад усе це зумовлено суспільною свідомістю й стереотипами, економічними факторами, особливостями розвитку ринку праці. Проте скільки б прихильників єдиного консервативного правильного шляху не було, все одно - ми живемо у світі, де диплом не грає такої важливої, як раніше, а його наявність не обіцяє вам золоті гори.

Проведені дослідження сфери рекрутингу запевняють, що більшість роботодавців не дивляться на диплом. І в чомусь вони праві, жоден диплом на руках не замінить вам практичний досвід роботи й практичні знання, які ви можете отримати лише в процесі роботи. Натомість наявність диплома натякає роботодавцю про відсутність досвіду і вигідність такого спеціаліста в штаті. Проте сучасні діти, ранішнє дорослішання та нові форми навчання з кожним роком дають ринку праці не менш досвідчених та грамотних спеціалістів з великим багажем умінь і знань. А, як відомо, покоління Z відрізняється не тільки свободою думки, але й тим, що відкидають усілякі табу й стереотипи. Саме таких спеціалістів зустрічає наразі український ринок праці.

В сьогоднішній статті на Jobs.ua спробуємо розібратися, чому навички, які спеціаліст отримає, важливіші за диплом. Особливо, якщо мова йдеться про IT сферу.

Сучасна молодь - не така, як раніше і це факт. Якщо раніше доросла людина до 30 років могла обрати галузь, сферу і навіть діяльність, то сучасна молодь до 20 вже точно має план, чи хоча б певний погляд на те, як вони бачать свій професійний розвиток і те, чим і як хочуть займатися протягом життя. 

Все вирішують технології

Сьогодні все вирішують технології. Сьогоднішні діти народжуються зі смартфонами в руках. IT-сфера абсолютно вільна і сучасна галузь діяльності. Навчитися практичним навичкам може кожний, хто має хист і бажання спробувати себе в цьому. Завдяки технологіям і інтернету ми маємо швидкий і безмежний доступ до інформації. Не виходячи з дому, або навпаки знаходячись в будь-якому кутку світу ви можете працювати, навчатися, спілкуватися. 

IT-сфера завжди була гнучкою щодо працевлаштування спеціалістів без дипломів. Вона завжди знаходила місце кожному спеціалісту з будь-яким рівнем знань, давала підґрунтя для професійного становлення та росту. Відоми всіма Барбара Хемптон та Тім Кук неодноразово задавались питанням щодо ефективності витрачених 5 років задля диплому. Сам Тім Кук був повністю впевнений, що більшість навчальних закладів не вчать студентів на тому рівні, якому потребують більшість сучасних компаній. Тому на роботу набирав досить різних фахівців і деякі з них не мали диплому бакалавра чи магістра. На відміну від Кремнієвої долини українські роботодавці все ж таки звертають увагу на місце навчання, проте зберігають таку ж саму лояльність і гнучкість до кадрів, що приємно радує. Але чому?

Освіта - не гарантія успіху

Гарна освіта - це скоріше ваша перевага, а не гарантія вашого успіху. Тому не ставте все на освіту та диплом. Куди важливіше отримані під час навчання знання та практичні уміння, відпрацьовані на практиці. Гарантія вашого успіху завжди були і будуть ваші роботи, які ви можете продемонструвати в портфоліо чи на співбесіді. Таке точно вразить роботодавця і затримає його на вашому резюме і роботах більше ніж на інших, роблячи вас конкурентним серед інших.

Hard Skills працюють в тандемі з Soft Skills

Hard Skills тільки разом зі Soft Skills працюють на користь. Будь-якому спеціалісту IT-сфери недостатньо просто писати код, але необхідні й софт скілс, щоб успішно спілкуватися в команді чи з партнерами, працевлаштовуватись та презентувати себе. Що не кажіть, такому не вчать в університетській програмі українських вищих навчальних закладів, проте це саме наявність цих навичок відповідають за реалізацію та пристосованість до будь-яких життєвих та робочих ситуацій. І це зовсім не залежить від наявності та відсутності диплома. Світові тенденції ринку та досвід більшості лідерів у різних галузях стверджують, що Soft Skills в тандемі з Hard Skills куди важливіше за диплом.

навички

Самонавчання, як робота на результат

Ще однією причиною, чому роль диплома значно зменшилась через те, що велике значення стали відводити самонавчанню. По-перше, починаючи з ковідних часів і досі залишається актуальним самонавчання. До речі, якщо віднестися до цього формату отримання знань досить серйозно, можна отримати значних результатів і успіху в особистому розвитку. Без самонавчання та потяг до самовдосконалення неможлива успішна професійна діяльність та особистісне зростання. Самонавчання – основна складова успіху в будь-якій діяльності.

Заробітна плата не залежить від диплома

І ще один факт: заробітна плата на сьогоднішній день ніяк не залежить від диплома. Дослідники цього питання в українських компаніях впевнені, що на розмір заробітної плати впливає досвід роботи, тип та розмір компанії, та у деяких випадках — спеціалізація та рівень ваших знань англійської мови. Уявіть собі, знання англійської мови допомжуть підготуватись до співбесіди за кордон й дають змогу бути конкурентним на ринку праці та отримати роботу вашої мрії.

Орієнтація на таланти

Більшість  роботодавців не дивляться на диплом як підтвердження професійності працівника. Адже більшість шукають таланти з досвідом і практикою, а професійні навички важливіші, ніж документ про освіту. Саме така зміна орієнтації ринку праці дозволила більшості роботодавців відійти від стереотипу, що дипломовані спеціалісти - це таланти та генії своєї справи, надавши можливість багатьом іншим спеціалістам показати та проявити себе та свої здібності. І це дуже круто, адже кожен має право на пошук свого місця.

Всі ці вищезазначені факти ще раз підтверджують, що сьогодні навички важливіші за диплом в будь-якій галузі, в тому числі й IT. Тільки наявність Soft Skills в тандемі з Hard Skills дають змогу успішно та повноцінно реалізувати свої професійні мрії.

Читайте также

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 Август, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?


↑ Наверх