RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Это важно знать каждому
  5. Декілька важливих порад, як не розкисати під час війни

Декілька важливих порад, як не розкисати під час війни

2.05.2022 364
Декілька важливих порад, як не розкисати під час війни

Декілька важливих порад, як не розкисати під час війни

2.05.2022     364

Портал з пошуку роботи та працевлаштування Jobs.ua продовжує публікувати поради, як підтримувати себе в умовах війни. Адже психологічна стійкість – це не лише важлива передумова для підтримання власної психіки в стресових ситуаціях, а й важливий фактор задля збереження працездатності на високому рівні. І чим вищим є цей показник, тим більше ви можете допомагати в цей час і собі, і оточуючим.

Крок перший – позбуваємось відчуття жертви

Війна поставила нас усіх в ситуацію невизначеності та тривоги за майбутнє. Ми всі почуваємося жертвами несправедливої війни, розв’язаної злочинним режимом наших «сусідоньків». Але правда полягає в тому, що «зависнути» в ролі жертви можна на десятиліття. Що з цим робити? Давайте звернемося до досвіду Едіт Еґер, психологині і спеціалістки з лікування посттравматичного стресового розладу.

Ця видатна жінка в 16-річному віці потрапила до Аушвіцу, де минули найскладніші роки її життя. Уявіть собі – провести юність в такому жахливому місці, та ще й втратити при цьому батьків. Але Едіт змогла не просто вижити та емігрувати після Другої світової до США, а й зцілити свої травми і написати про цей досвід книгу. І весь її травматичний досвід свідчить про те, що можна рухатися далі, тільки прийнявши те, що сталось. За її словами, страждань у житті не уникнути нікому, але кожен з нас може зробити свій власний вибір – стати жертвою або тим, хто вцілів.

Крок другий – повертаємось до роботи

Пригадуєте перші дні війни, коли вся країна з головою пірнула в інформаційний простір? Дехто став настільки «новиннозалежним», що й досі не може вибратися з цього стану. Ми можемо спостерігати за війною фактично в онлайн-режимі, і це призводить до того, що наш мозок прагне дізнаватися всю актуальну інформацію, всі останні повідомлення з фронтів війни. Але так безкінечно продовжуватися не може, адже така інформація аж ніяк не допомагає нам, а навпаки – заважає, бо ми отримуємо новини, на які, на жаль, не можемо вплинути. Єдине, що тут можна порадити – це різко зменшити інформаційний потік і більше фокусуватися на робочих завданнях.

Крок третій – використовуємо нові можливості

Весь цивілізований світ у різні способи допомагає українцям пережити цю величезну трагедію, яку принесла нам росія. Хтось надає стипендії, хтось відкриває доступ до безкоштовних навчальних курсів, хтось допомагає з переїздом та працевлаштуванням за кордоном. Знаходьте нові можливості, щоб скористатися ними собі на благо.

Крок четвертий – будьте стресостійкими та проактивними

Під час пандемії було популярним писати про стресостійкість. А зараз, в умовах війни, навіть з’явився жарт про те, що в резюме достатньо вказати, що ви українець чи українка, і питання зі стресостійкістю закрите. Жарти жартами, але тільки ваші власні вміння та навички, як-от витримка та вміння зберігати спокій, прийняття швидких та оптимальних рішень в нових реаліях тощо – тільки це свідчить про ваш справжній рівень стресостійкості. А якщо з цим усе погано, про жодну проактивність не може бути й мови. А гнучкість та проактивність – це ті навички, які роботодавці завжди будуть цінувати.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх