Мозок таких людей працює на високих оборотах, і час від часу йому потрібне своєрідне перезавантаження. Та й нам усім воно іноді потрібне, тому давайте разом із Jobs.ua зазирнемо бодай одним оком за лаштунки життя найвідоміших мільярдерів світу, а якщо точніше – давайте з’ясуємо, як вони долають щоденний стрес, викликаний високою завантаженістю на їхній повсякденній роботі.
Деякі люди відчувають велику потребу в такій людині – тобто в людині, яка вкаже життєві орієнтири, яка дасть влучну пораду, коли того вимагатиме ситуація. Тому багато відомих людей шукають собі наставників, щоб вчитися медитації, щоб вчитися заспокоювати свій розбурханий в життєвих баталіях розум.
Стів Джобс, наприклад, ще в двадцять років активно шукав просвітлення. Він їздив в Індію, прожив там деякий час. Щоправда, просвітлення він тоді так і не досяг, надто неспокійним, напевно, був його спраглий до просвітлення розум. Щоправда, дещо пізніше він уже в Сполучених Штатах познайомився із своїм майбутнім гуру. Чи допомогло йому спілкування зі своїм наставником, щоб долати щоденний стрес на роботі і витримувати надмірні ментальні навантаження? Так, допомогло. Допомогло хоча б тому, що Стів Джобс зрозумів одну важливу річ: шукати просвітлення в інших краях – це марна затія, адже все, що потрібно для духовного просвітлення… знаходиться всередині нас. А духовного наставника можна знайти навіть у сусідньому будинку. Це велике відкриття насправді, бо далеко не кожен може осягнути цю просту і важливу істину.
Джобс свого часу порадив Цукенбергу відвідати Індію, і творець Фейсбуку прислухався до цієї поради. Відтоді один з ашрамів Індії так і називається – «ашрам Цукенберга». Місяць, проведений в цій духовній общині, допоміг Марку усвідомити важливість того, чим він займається. Бо іноді так трапляється, що навіть при створенні чогось значного і грандіозного починають долати внутрішні сумніви: а воно потрібно іншим людям?.. а воно потрібно мені?.. можливо, чимось іншим у житті зайнятися?
Тому місяць, проведений в Індії, допоміг Цукенбергу вирішити ці питання для самого себе. І хтозна – збіг обставин це чи ні, але після того його компанія досягла феноменальних успіхів.
Віпасана – це спеціальна духовна практика, яка передбачає десятиденне мовчання. Уявіть собі, що ви десять днів мовчите, а спілкуєтеся з іншими людьми виключно за допомогою текстових повідомлень, а то й взагалі – практично зводите до мінімуму контакти із зовнішнім світом.
Такі тривалі сеанси мовчання дають можливість усвідомити ту внутрішню силу, яка є всередині кожного з нас. Не вірите? Спробуйте хоча б один день помовчати – зранку до вечора причому, тобто провести цілий день із зімкненими в мовчанні вустами. Це складно насправді, хоча на перший погляд може видаватися – та що там складного? А ви спробуйте провести такий експеримент – помовчати один-два дні на вихідних, і самі переконаєтеся, наскільки це непросто.
Джек Дорсі регулярно практикує не тільки такий підхід до подолання щоденного стресу на роботі, а й медитацію і періодичне голодування. Все це разом дає можливість зберігати високу продуктивність, не витрачати на пусті і непотрібні речі найцінніші ресурси власного організму (час і нерви, якщо в двох словах).
Всі ці поради можна з успіхом застосовувати у власному житті, і не лише для подолання стресових ситуацій на робочому місці.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.