Всі ми любимо приймати душ. І в цьому приємному процесі криються мільйони років еволюції: наші предки колись вийшли із води на сушу, та й наше тіло приблизно на шістдесят відсотків складається з життєдайної рідини. Ми на все життя пов’язані з водою, і це прекрасно. Але душ має ще одну чудову особливість – він може стати важливою і надзвичайно ефективною складовою робочого процесу. Як саме? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua.
Прийом душу не тільки знімає втому чи дарує бадьорість на початку дня (та й протягом дня, бо якщо ви маєте можливість під час обідньої перерви прийняти душ – обов’язково скористайтеся нею: друга половина робочого дня промайне значно продуктивніше). Під потоками води добре думається, хоча досить часто не ставиться така ціль. Багато видатних людей зізнаються, що в душі їм приходять чудові ідеї. Наприклад, Ілон Маск, який одного разу зазначив, що під ранковим душем його відвідують найкращі думки – а все тому, що в цей час структурується та інформація, над якою він працював напередодні.
Та й не тільки видатні люди можуть це підтвердити. Згідно досліджень, близько 72% людей мають подібний досвід. То чому б цим не скористатися на свою користь?
По-перше, вода благотворно впливає на наше тіло. Поки тіло в розслабленому стані, мозок на рівні підсвідомості працює над рішенням тих проблем, які турбують вас по роботі. По-друге, в душі ви маєте можливість усамітнитися (спільний прийом душу з коханою половинкою, звісно, вже не рахується). А під час усамітнення ви даєте можливість своїм думкам і мріям, так би мовити, розгорнутися на повну потужність.
Але тут виникає інша проблема. Якщо під душем так добре думається, і вдалі думки, слова та ідеї приходять в голову, дуже важливо їх при цьому не забути. Адже може трапитися так, що ви тільки зайшли в душову кабінку, тільки ввімкнули воду і закрили очі, щоб віддатися насолоді… і вдале рішення саме знаходить вас. Що робити в такій ситуації, щоб встигнути не «розгубити» по дорозі з ванної вдалі ідеї?
Тримайте біля себе у ванній записник або ж диктофон – як вам буде зручніше. Одразу вийшовши з душу і просушивши руки, ви зможете начитати на диктофон свої думки (чи зафіксувати їх на папері) і вже не переживати щодо цього, що в щоденних клопотах ви за них забудете.
Ще один чудовий варіант – навчитися ще в душі фіксувати ідеї в пам’яті за допомогою певних візуальних образів. Ще й заодно силу уяви потренуєте, теж зайвим не буде. Але важливо протягом одного-двох днів перевести ці образи в текстовий чи аудіо-формат, щоб, знову ж таки, зафіксовані в пам’яті образи не вивітрилися з неї. Тут вже діє той самий принцип нашого мозку, який схильний забувати ту інформацію, до якої ми не звертаємося.
Оскільки зараз літо, практикуйте не лише теплий душ, а й контрастний. Це чудовий спосіб створити собі гарний настрій на весь день, бо після такого душу тіло наче бринить енергією і бадьорістю. А в бадьорому та енергійному тілі – ясний і чистий розум, який значно ефективніше проявлятиме себе за робочим столом. Та й імунітет зміцните, а в наш час – та й в усі часи, зрештою – це дуже важливий момент.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.