RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Жизнь в коллективе
  5. Ефективна командна робота

Ефективна командна робота

31.07.2021 2734Автор: Лоліта Платошкіна
Ефективна командна робота

Ефективна командна робота

31.07.2021     2734Автор: 

Кожний співробітник компанії - повноцінний член конкретного відділу, а значить цілої команди, яка пов’язана між собою конкретними цілями та досягаємим результатом. Звісно ж, результативність команди залежить, в першу чергу, від комфортних сприятливих умов, які створює керівник та внутрішня корпоративна культура.

Характеристики ефективної команди

Які ж характеристики ефективної команди:

  1. Всі члени команди - профільні спеціалісти, які виконують кожний свою роль і функції.
  2. Керівник повинен мати авторитет в команді та вплив на кожного її члена.
  3. Керівник і члени команди повинні відчувати або вірити, що здатні досягти неможливого, щоб мобілізувати зусилля.
  4. Кожний член команди повинен бути готовий надати допомогу іншому, якщо той потребує чи просить.
  5. Члени колективу повинні мати особисті характеристики, які допомагають їм добре пристосовуватися до виконання їх ролей.

Головна роль в командній роботі все ж таки закріплена за керівником. Саме він - та людина, яка керує всіма внутрішніми процесами в команді, надихає, контролює та коректує їх роботу. Його наявність, як розумієте, обов’язкова. Виходячи з цього, можемо виділити ряд критеріїв команди, яким повинна відповідати ефективна управлінська команда. До того ж вони є управлінськими завданнями, від рішення яких буде залежати ефективна робота окремих членів команд.

Отже, перший - єдність цілей, методів, характеру діяльності. Досягненню поставленої мети в команді сприяє спрямованість цілей через згуртованість та ефективне спілкування. І останнє грає найважливішу роль у порозумінні та формуванні конструктивного спілкування.

Другий - результати суспільної діяльності. Команда функціонує, як команда, лише коли у неї є мета, яка призводить до результатів. Значущість роботи команди визначається безпосередньої її результатами. Тому для керівника справжнім постійним завданням є підвищувати та стимулювати роботу команди з метою постійного росту результатів.

Третій - характер процесу вироблення рішення. Досвід роботи керівників привів до загальної думки, що найкращим способом вироблення рішень є діалог всередині команди. Тобто думка кожного члена команди має місце бути та розглядається на рівні інших членів. Таким чином, команда керує сама собою та організацією у власних інтересах.

Четвертий - характер взаємовідносин всередині команди. Сюди можна віднести формальні (керівник-співробітник, співробітники) - неформальні відносини (задоволення потреб, інтересів, але не є частиною ієрархії). І ті, і ті, накладаються один на одного і мають свій результат.

Чи можлива ефективна командна робота на дистанції

Віддалена робота й справді може сказатися на ефективності роботи як всієї команди, так і окремих членів. Тому ще одним завданням для керівника стало налагодження не менш ефективної роботи команди на дистанції. Багато хто з керівників вже спробував та отримав результати на цьому шляху. Jobs.ua також має певні рекомендації керівникам по налагодженню командної роботи на дистанції:

  • підтримуйте тісний контакт зі всіма членами команди,
  • проводьте мітинги та збори на дистанції,
  • ознайомлюйте із завданнями та цілями команду на кожному тижні роботи,
  • вимагайте дотримуватись чіткого розпорядку дня, зручний для всієї команди,
  • контролюйте виконання тижневих завдань кожним учасником команди.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх