Дорогі українці та українки, важливо не забувати про гармонійний розвиток особистості в ці важкі та непрості для усіх нас часи. Поступово, крок за кроком, «прокачувати» себе в усіх можливих напрямках. А з чого складається гармонійний розвиток особистості, як гармонійно себе розвивати і як вам це стане корисним у роботі – про це й поговоримо в цій статті.
По-перше, ми всі повинні бути сильними. Емоційно та фізично, інтелектуально та духовно. Окрім цього, ваш особистісний розвиток стане вам у нагоді в будь-якій сфері діяльності, де б ви не працювали. «Але яка тут практична вигода?», запитає хтось. А вигода насправді є. Чим розвинутішими ви є як особистість, тим легше корисних знайомств ви можете зав’язати – як на роботі, так і поза нею. Чим більше у вас інтересів, тим більше спільних тем для розмови у вас знайдеться з абсолютно різними людьми.
З яких складових формується гармонійно розвинена особистість? Все просто (хоча не так уже й просто):
Розглянемо кожну складову детальніше.
Говорячи про фізичний розвиток особистості, маємо на увазі не виснажливі тренування в залі – хоча й такий варіант теж є прийнятним, якщо він приваблює саме вас. Мається на увазі приділяти щоденну увагу своєму тілу, виконуючи нескладний комплекс вправ. До них також не завадить додати кардіо тренування: пробіжки, плавання чи їзду на велосипеді. А живучи в багатоповерхівці, ви зможете потренуватися, не виходячи з вашого будинку. Звісно, якщо у вас обмаль часу та інших варіантів немає. Чи ефективні такі тренування? Спробуйте кілька разів пробігтися вгору-вниз чи просто вийти по сходах на 10-й чи 20-й поверх, і все стане зрозуміло без слів. Ось так просто можна заощадити на відвідуванні залу та не гаяти час, щоб дістатися до найближчої лісопаркової зони.
Фізичний розвиток додаватиме вам сил та бадьорості, а це нам зараз ох як потрібно.
Ну, тут усе зрозуміло, мабуть. Зайве буде розписувати, наскільки важить інтелектуальний розвиток для кожної людини. Це і розвинуте логічне мислення, і критичне, і вміння аналізувати та співставляти факти і дані що в робочих питаннях, що поза роботою. Найкращу пораду, яку можна тут дати – постійно вивчайте щось нове для себе, не зупиняйтеся ніколи. Вчіться так, наче збираєтеся жити вічно – ці слова варто взяти собі за девіз.
Питання релігії торкатися в цій статті не будемо. Надто це питання делікатне і крихке. Поговоримо натомість про інші духовні аспекти розвитку вашої особистості. Ці практики підійдуть усім без винятку – про медитацію (в найширшому розумінні цього слова) і практику mindfulness, тобто усвідомленого ставлення до дійсності. Повірте, цих двох практик буде достатньо, щоб порятувати вас у критичні моменти життя. І зараз, в період війни, теж.
Як уже зазначалося, поговоримо про медитацію в найширшому значенні цього слова. І одразу зауважимо, що той самий стан одухотвореної молитви – це по суті та ж сама медитація, тільки в цьому конкретному випадку ми адресуємо слова молитви певному Абсолюту, або навіть, якщо точніше – нашому власному, суб’єктивному уявленню, ким (або чим) є вища божественна сутність. Бог, якщо одним словом.
Якщо ж описувати медитацію в найширшому значенні цього слова – це стан пірнання на глибину. В глибину себе, звісно, куди ж іще? Уявимо процес мислення як величезний простір, нехай це буде океан. А океан може бути різним – спокійним чи схвильованим, з маленькими хвильками, які лагідно торкаються боків корабля, – і з велетенськими хвилями цунамі, які мають руйнівну силу і здатні знести все, що трапиться їм на шляху. Так от, коли ваш процес мислення збурюють такі велетенські хвилі, породжені стресом та кризовими ситуаціями, ви можете заглибитися всередину себе і віднайти там душевний спокій.
А друга чудова практика – тобто mindfulness, – якраз-таки чудово дозволяє відстежувати момент появи цих руйнівних думок і вчасно «піти на глибину». Вчасно усвідомити, що – як мінімум – ви є в себе, і ви здатні надати собі першу психологічну допомогу. Що вона включає, ця перша психологічна допомога? Піклування про власне тіло, простір довкола себе та приділення часу самому собі, щоб оговтатися і прийти в себе. Ось так усе чудово пов’язано між собою – тобто ці дві великі практики, медитація і mindfulness.
Ідемо далі. На черзі в нас – естетичний розвиток особистості.
Важливий і не найлегший, до речі, етап розвитку власної особистості. Правду кажучи, фізичний розвиток набагато легший: засвоїли правильну техніку бігу, підтягувань чи роботи з пресом, і просто дотримуєтеся щоденного графіку тренувань. А ось з естетичним розвитком, як і з духовним та інтелектуальним, дещо складніше.
Чому складніше? Тому що вам доведеться пізнавати багато нової інформації, багато думати та аналізувати. Приміром, знайомлячись із надбанням стародавніх культур – давньогрецької, римської, вавилонської, шумерської і так далі – ви будете змушені постійно співставляти ці культури, виявляти спільні та відмінні риси. А чим більше інформації, тим складніше це робити. Але уявіть, яке естетичне задоволення ви будете отримувати, коли навчитеся бачити та проживати всередині себе красу стародавніх культур. Звісно, культури давніх народів – це всього лиш приклад. Підставте сюди що завгодно – історію розвитку живопису, архітектури, літератури; світовий кінематограф чи розвиток моди. Словом, будь-що, що стосується культури людської цивілізації. Це і дасть вам в сумі прокачку естетичної складової вашої особистості.
Бажаємо вам гармонійного розвитку особистості навіть в цей непростий час!
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.