RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. На работе
  5. Життя після відпустки: як влитися в роботу?

Життя після відпустки: як влитися в роботу?

6.08.2020 333
Життя після відпустки: як влитися в роботу?

Життя після відпустки: як влитися в роботу?

6.08.2020     333

Повернення на роботу після відпустки для багатьох офісних співробітників — це стрес. Далеко не всі здатні швидко включитися в професійну діяльність, багато навіть проходять виснажливий період адаптації, який може затягнутися до декількох тижнів. Чи можна вплинути на ситуацію? Так, і зараз розглянемо основні фактори.

Що допоможе адаптуватися

Розслабленість, яка характерна для відпустки — одна з перешкод, що заважає відразу влитися в робочий ритм. Більш того, багато співробітників в принципі не хочуть повертатися в офіс і відчувають серйозний психологічний дискомфорт, змушуючи себе. Однак ситуацію можна зробити менш стресовою. Як? Секрет простий: щоб закінчення відпустки не викликало засмучення, на роботу потрібно хотіти.

Чи можливо це здійснити? Так, якщо перед відпусткою поставити собі нові цілі і розробити цікаві завдання. В такому випадку повернення до робочого місця буде не просто очікуваною, а бажаною подією. Можливо, у вас навіть з’явилися нові ідеї щодо професійних звершень, і треба якнайшвидше обговорити їх з керівником та втілити в життя.

Також серед факторів, які допоможуть налаштуватися на робочий лад, варто відзначити і зустріч з товаришами. У більшості людей на роботі з'являються друзі, спілкування з якими приносить задоволення, а у період відпустки навряд чи ви бачите їх, тим більше так регулярно. Щоб поменше сумувати про закінчення відпочинку, уявіть, як раді вам будуть колеги і скільки всього цікавого сталося за період вашої відсутності, що хотілося б обговорити. А з декотрими можна обмінятися досвідом, якщо ви чи товариші відпочивали десь на курорті або за кордоном.

Допоможе в адаптації і легкий робочий режим, з якого потрібно починати вливатися в трудові будні. Як його організувати, розглянемо нижче.

трудові будні

Хитрощі, як прискорити адаптацію

Мотивація — важлива річ, коли мова заходить про те, як налаштуватися на робочий лад після відпустки, але не завжди її досить. Щоб зменшити дискомфорт і скоротити період адаптації, варто взяти на озброєння декілька хитрощів:

  1. Повертатися в офіс не з понеділка, а з середи або четверга. Таким чином «перший робочий тиждень» буде коротким, від чого і більш комфортним.
  2. Перші декілька днів працювати в розміреному темпі. Не варто відразу ставити собі високі цілі і намагатися їх досягти. Це складно, оскільки після відпочинку ще зберігається розслабленість. А ось коли минуло кілька днів, можна поступово влитися в робочий ритм і вже з нового тижня планувати звершення.
  3. Складіть план робіт. Пам'ятаєте пункт про мотивацію, в якому йдеться про постановку нових цілей, щоб було бажання скоріше зануритися в роботу? Так ось, це він і є. Сплануйте свою діяльність, поставте нові завдання — і налаштуватися на трудові будні буде легше.

Також серед моментів, які допомагають пережити адаптацію після відпустки, варто відзначити можливість поділитися або навіть обмінятися враженнями з колегами. Притому неважливо, де ви відпочивали (подорожували за кордон чи вудили рибу у бабусі в селі), розповісти товаришам все одно знайдеться про що — і це головне.

Читайте также

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 Февраль, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 Февраль, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 Февраль, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 Февраль, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 Февраль, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.


↑ Наверх