RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. На работе
  5. Життя після відпустки: як влитися в роботу?

Життя після відпустки: як влитися в роботу?

6.08.2020 320
Життя після відпустки: як влитися в роботу?

Життя після відпустки: як влитися в роботу?

6.08.2020     320

Повернення на роботу після відпустки для багатьох офісних співробітників — це стрес. Далеко не всі здатні швидко включитися в професійну діяльність, багато навіть проходять виснажливий період адаптації, який може затягнутися до декількох тижнів. Чи можна вплинути на ситуацію? Так, і зараз розглянемо основні фактори.

Що допоможе адаптуватися

Розслабленість, яка характерна для відпустки — одна з перешкод, що заважає відразу влитися в робочий ритм. Більш того, багато співробітників в принципі не хочуть повертатися в офіс і відчувають серйозний психологічний дискомфорт, змушуючи себе. Однак ситуацію можна зробити менш стресовою. Як? Секрет простий: щоб закінчення відпустки не викликало засмучення, на роботу потрібно хотіти.

Чи можливо це здійснити? Так, якщо перед відпусткою поставити собі нові цілі і розробити цікаві завдання. В такому випадку повернення до робочого місця буде не просто очікуваною, а бажаною подією. Можливо, у вас навіть з’явилися нові ідеї щодо професійних звершень, і треба якнайшвидше обговорити їх з керівником та втілити в життя.

Також серед факторів, які допоможуть налаштуватися на робочий лад, варто відзначити і зустріч з товаришами. У більшості людей на роботі з'являються друзі, спілкування з якими приносить задоволення, а у період відпустки навряд чи ви бачите їх, тим більше так регулярно. Щоб поменше сумувати про закінчення відпочинку, уявіть, як раді вам будуть колеги і скільки всього цікавого сталося за період вашої відсутності, що хотілося б обговорити. А з декотрими можна обмінятися досвідом, якщо ви чи товариші відпочивали десь на курорті або за кордоном.

Допоможе в адаптації і легкий робочий режим, з якого потрібно починати вливатися в трудові будні. Як його організувати, розглянемо нижче.

трудові будні

Хитрощі, як прискорити адаптацію

Мотивація — важлива річ, коли мова заходить про те, як налаштуватися на робочий лад після відпустки, але не завжди її досить. Щоб зменшити дискомфорт і скоротити період адаптації, варто взяти на озброєння декілька хитрощів:

  1. Повертатися в офіс не з понеділка, а з середи або четверга. Таким чином «перший робочий тиждень» буде коротким, від чого і більш комфортним.
  2. Перші декілька днів працювати в розміреному темпі. Не варто відразу ставити собі високі цілі і намагатися їх досягти. Це складно, оскільки після відпочинку ще зберігається розслабленість. А ось коли минуло кілька днів, можна поступово влитися в робочий ритм і вже з нового тижня планувати звершення.
  3. Складіть план робіт. Пам'ятаєте пункт про мотивацію, в якому йдеться про постановку нових цілей, щоб було бажання скоріше зануритися в роботу? Так ось, це він і є. Сплануйте свою діяльність, поставте нові завдання — і налаштуватися на трудові будні буде легше.

Також серед моментів, які допомагають пережити адаптацію після відпустки, варто відзначити можливість поділитися або навіть обмінятися враженнями з колегами. Притому неважливо, де ви відпочивали (подорожували за кордон чи вудили рибу у бабусі в селі), розповісти товаришам все одно знайдеться про що — і це головне.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх