Повернення на роботу після відпустки для багатьох офісних співробітників — це стрес. Далеко не всі здатні швидко включитися в професійну діяльність, багато навіть проходять виснажливий період адаптації, який може затягнутися до декількох тижнів. Чи можна вплинути на ситуацію? Так, і зараз розглянемо основні фактори.
Розслабленість, яка характерна для відпустки — одна з перешкод, що заважає відразу влитися в робочий ритм. Більш того, багато співробітників в принципі не хочуть повертатися в офіс і відчувають серйозний психологічний дискомфорт, змушуючи себе. Однак ситуацію можна зробити менш стресовою. Як? Секрет простий: щоб закінчення відпустки не викликало засмучення, на роботу потрібно хотіти.
Чи можливо це здійснити? Так, якщо перед відпусткою поставити собі нові цілі і розробити цікаві завдання. В такому випадку повернення до робочого місця буде не просто очікуваною, а бажаною подією. Можливо, у вас навіть з’явилися нові ідеї щодо професійних звершень, і треба якнайшвидше обговорити їх з керівником та втілити в життя.
Також серед факторів, які допоможуть налаштуватися на робочий лад, варто відзначити і зустріч з товаришами. У більшості людей на роботі з'являються друзі, спілкування з якими приносить задоволення, а у період відпустки навряд чи ви бачите їх, тим більше так регулярно. Щоб поменше сумувати про закінчення відпочинку, уявіть, як раді вам будуть колеги і скільки всього цікавого сталося за період вашої відсутності, що хотілося б обговорити. А з декотрими можна обмінятися досвідом, якщо ви чи товариші відпочивали десь на курорті або за кордоном.
Допоможе в адаптації і легкий робочий режим, з якого потрібно починати вливатися в трудові будні. Як його організувати, розглянемо нижче.
Мотивація — важлива річ, коли мова заходить про те, як налаштуватися на робочий лад після відпустки, але не завжди її досить. Щоб зменшити дискомфорт і скоротити період адаптації, варто взяти на озброєння декілька хитрощів:
Також серед моментів, які допомагають пережити адаптацію після відпустки, варто відзначити можливість поділитися або навіть обмінятися враженнями з колегами. Притому неважливо, де ви відпочивали (подорожували за кордон чи вудили рибу у бабусі в селі), розповісти товаришам все одно знайдеться про що — і це головне.
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.
Поговоримо разом з Jobs.ua на таку делікатну тему, чи варто соромитися «простих» професій, як-от професія касира.
У цьому матеріалі вашій увазі пропонується цікава й подекуди драматична історія злету й занепаду нідерландських техно піонерів, які змінили ландшафт сучасної цивілізації.