Повернення на роботу після відпустки для багатьох офісних співробітників — це стрес. Далеко не всі здатні швидко включитися в професійну діяльність, багато навіть проходять виснажливий період адаптації, який може затягнутися до декількох тижнів. Чи можна вплинути на ситуацію? Так, і зараз розглянемо основні фактори.
Розслабленість, яка характерна для відпустки — одна з перешкод, що заважає відразу влитися в робочий ритм. Більш того, багато співробітників в принципі не хочуть повертатися в офіс і відчувають серйозний психологічний дискомфорт, змушуючи себе. Однак ситуацію можна зробити менш стресовою. Як? Секрет простий: щоб закінчення відпустки не викликало засмучення, на роботу потрібно хотіти.
Чи можливо це здійснити? Так, якщо перед відпусткою поставити собі нові цілі і розробити цікаві завдання. В такому випадку повернення до робочого місця буде не просто очікуваною, а бажаною подією. Можливо, у вас навіть з’явилися нові ідеї щодо професійних звершень, і треба якнайшвидше обговорити їх з керівником та втілити в життя.
Також серед факторів, які допоможуть налаштуватися на робочий лад, варто відзначити і зустріч з товаришами. У більшості людей на роботі з'являються друзі, спілкування з якими приносить задоволення, а у період відпустки навряд чи ви бачите їх, тим більше так регулярно. Щоб поменше сумувати про закінчення відпочинку, уявіть, як раді вам будуть колеги і скільки всього цікавого сталося за період вашої відсутності, що хотілося б обговорити. А з декотрими можна обмінятися досвідом, якщо ви чи товариші відпочивали десь на курорті або за кордоном.
Допоможе в адаптації і легкий робочий режим, з якого потрібно починати вливатися в трудові будні. Як його організувати, розглянемо нижче.
Мотивація — важлива річ, коли мова заходить про те, як налаштуватися на робочий лад після відпустки, але не завжди її досить. Щоб зменшити дискомфорт і скоротити період адаптації, варто взяти на озброєння декілька хитрощів:
Також серед моментів, які допомагають пережити адаптацію після відпустки, варто відзначити можливість поділитися або навіть обмінятися враженнями з колегами. Притому неважливо, де ви відпочивали (подорожували за кордон чи вудили рибу у бабусі в селі), розповісти товаришам все одно знайдеться про що — і це головне.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.