Сейчас эти профессии уже вышли из ряда престижных. Более того, пару лет назад кампании набрали специалистов в этой сфере, а за последнее время успели половину сократить. Сегодня рынок труда нуждается в маркетологах и специалистов в сфере IT. Спрос на таких специалистов высокого класса превышает предложения. Ожидается, что в ближайшие годы возникнет потребность в сфере услуг и социальных профессиях.
А вот на мировом рынке совсем противоположная. Тут как раз нехватка тех специалистов, которые у нас перестали цениться – юристы, экономисты, медики. Также дефицит сотрудников в области аудита, гостиничного бизнеса и информационных технологий.
Необычная ситуация с менеджерами сложилась в Германии. Судя по цифрам, за последние 15 лет немецкие вузы удвоили выпуск студентов-управленцев более чем в два раза, но в государстве по-прежнему нахватает менеджеров высокой квалификации. По предварительным данным, на уже рабочие 1000 мест в сфере управления, вакантными остаются 420 места, а в сфере консалтинга эта цифра достигает 500 вакантных мест.
И все же специалисты по трудоустройству советуют молодым выбирать себе дело по душе, поскольку потребность на профессию спрогнозировать сложно. Главное, чтобы было добротное базовое образование, а переквалифицироваться можно всегда.
Ідеального зразка резюме не існує. Якщо погуглити «шаблони написання резюме», ми наткнемося на десятки, якщо не сотні, варіантів. Що ж робити, якщо хочеться скласти привабливе для роботодавців резюме?
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.