Останні роки на ринку праці відбуваються вагомі трансформації, які категорично змінюють цінність кандидатів. Для роботодавців це означає одне - підкоритися новим вимогам спеціалістів. З одного боку, пандемія примусила зосередитись на балансі між роботою та відпочинком. З другого боку, сучасні усвідомлені спеціалісти прагнуть відходу від шаблонних поглядів: “чим більше працюєш, тим кращий результат”, “роби так, бо так робили до тебе”, “побудуй кар’єру”. Отже, на ринку праці наразі спостерігається тенденція, коли кар’єристів витискають дауншифтери. Хто це такі й чому це відбувається, спробуємо розібратися.
Дауншифтинг на сьогодні - це ціла філософія буття, яка містить в себе ідею пізнання себе та життя заради себе, де багато концепцій та цінностей нав’язаних суспільством відкидаються через свою старомодність та невідповідність сучасним потребам. Насправді людей, які нехтують матеріальними благами заради власних інтересів та пізнання достатньо. Так можна пригадати і відомого французького художника Гогена, що заради живопису відмовився від кар’єри банкіра, і великого Гаутаму Будду, що відмовився від королівства, щоб знайти себе.
Звісно ж, до позиції дауншифтингу ще треба дійти. Найчастіше це трапляється з тими, хто постійно й напружено працює. Натомість замість матеріального збагачення отримали професійне вигорання, постійну втому та розчарування. Також існує окреме спостереження, що до дауншифтингу додаються найбільше люди покоління Z: гнучкі, вільні, активні, гедоністи. Для таких людей існує декілька варіантів розвитку ситуації. Перший, коли спеціаліст лишає свою посаду та змінює профіль чи навіть сферу діяльності. Другий, переходить на новий формат роботи - віддалену й може самостійно формувати власний режим роботи, робочу зону і, навіть, місце роботи. Третій, переїзд в іншу країну, місто або в сільську глибинку.
Дауншифтинг має як свої плюси, так і свої мінуси. Щодо мінусів, то треба зазначити найголовніший - припинення стажу в роботі, особливо при абсолютній зміні посади чи спеціальності. А починати з нуля завжди складно, ризик. Ще одним мінусом може стати зміна матеріального статку. Переїзд чи зміна локації може також потягнути за собою втрату старих зв’язків, партнерів й, навіть, друзів. Але звідси можна отримати свої переваги: можливість побудувати нові якісні й більш ефективні зв’язки. Плюсом також є можливість будувати свій власний розпорядок дня, не бути залежним від інших співробітників. І найголовніший плюс - можливість спробувати себе в чомусь новому, самореалізуватися, спробувати те, на що до цього не рішався.
Ну а для тих, кому симпатизує дауншифтинг, але вони ще не готові змінити свій стандартний спосіб життя, Jobs.ua рекомендує взяти до уваги декілька правил дауншифтингу:
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.