UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Робота вашої мрії
  5. Кар’єристів замінюють дауншифтери

Кар’єристів замінюють дауншифтери

7.08.2021 569Автор: Лоліта Платошкіна
Кар’єристів замінюють дауншифтери

Кар’єристів замінюють дауншифтери

7.08.2021     569Автор: 

Останні роки на ринку праці відбуваються вагомі трансформації, які категорично змінюють цінність кандидатів. Для роботодавців це означає одне - підкоритися новим вимогам спеціалістів. З одного боку, пандемія примусила зосередитись на балансі між роботою та відпочинком. З другого боку, сучасні усвідомлені спеціалісти прагнуть відходу від шаблонних поглядів: “чим більше працюєш, тим кращий результат”, “роби так, бо так робили до тебе”, “побудуй кар’єру”. Отже, на ринку праці наразі спостерігається тенденція, коли кар’єристів витискають дауншифтери. Хто це такі й чому це відбувається, спробуємо розібратися.

Дауншифтинг як спосіб самопізнання

Дауншифтинг на сьогодні - це ціла філософія буття, яка містить в себе ідею пізнання себе та життя заради себе, де багато концепцій та цінностей нав’язаних суспільством відкидаються через свою старомодність та невідповідність сучасним потребам. Насправді людей, які нехтують матеріальними благами заради власних інтересів та пізнання достатньо. Так можна пригадати і відомого французького художника Гогена, що заради живопису відмовився від кар’єри банкіра, і великого Гаутаму Будду, що відмовився від королівства, щоб знайти себе. 

Звісно ж, до позиції дауншифтингу ще треба дійти. Найчастіше це трапляється з тими, хто постійно й напружено працює. Натомість замість матеріального збагачення отримали професійне вигорання, постійну втому та розчарування. Також існує окреме спостереження, що до дауншифтингу додаються найбільше люди покоління Z: гнучкі, вільні, активні, гедоністи. Для таких людей існує декілька варіантів розвитку ситуації. Перший, коли спеціаліст лишає свою посаду та змінює профіль чи навіть сферу діяльності. Другий, переходить на новий формат роботи - віддалену й може самостійно формувати власний режим роботи, робочу зону і, навіть, місце роботи. Третій, переїзд в іншу країну, місто або в сільську глибинку.

Дауншифтинг має як свої плюси, так і свої мінуси. Щодо мінусів, то треба зазначити найголовніший - припинення стажу в роботі, особливо при абсолютній зміні посади чи спеціальності. А починати з нуля завжди складно, ризик. Ще одним мінусом може стати зміна матеріального статку. Переїзд чи зміна локації може також потягнути за собою втрату старих зв’язків, партнерів й, навіть, друзів. Але звідси можна отримати свої переваги: можливість побудувати нові якісні й більш ефективні зв’язки. Плюсом також є можливість будувати свій власний розпорядок дня, не бути залежним від інших співробітників. І найголовніший плюс - можливість спробувати себе в чомусь новому, самореалізуватися, спробувати те, на що до цього не рішався.

Ну а для тих, кому симпатизує дауншифтинг, але вони ще не готові змінити свій стандартний спосіб життя, Jobs.ua рекомендує взяти до уваги декілька правил дауншифтингу:

  • якщо відчуваєте надмірну втому та вигорання, якомога швидше візьміть декілька вихідних чи йдіть у відпустку, 
  • слухайте свій внутрішній голос поклику в будь-якій справі,
  • практикуйте дистанційну форму роботи та спостерігайте власну ефективність в цьому випадку.

Читайте також

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 лютий, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 лютий, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 лютий, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.

  • Адаптуємось на новій роботі: найдієвіші поради 5 лютий, 2025

    А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.

  • Як успішно запустити YouTube-канал в 2025 році? 3 лютий, 2025

    YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.


Часто шукають

↑ Вгору