В певних ситуаціях ви небагато втратите, погоджуючись на зарплату нижче ринкового рівня. І хоча такі ситуації краще оминати стороною, іноді в пошукачів не залишається інших варіантів, як найнятися працювати за невелику оплату. Давайте поміркуємо разом, коли можна погодитися на невисоку зарплату, щоб це принесло вам мінімум незручностей.
Ні для кого не секрет, що матеріальна винагорода є одним з найпотужніших стимулів, який змушує людей шукати краще, більш оплачуване місце роботи. Тому в питаннях, які стосуються вашої заробітної плати, потрібно погоджуватися на компроміс тільки в ситуаціях повної безвиході. І все ж давайте розглянемо ті випадки, коли подібний компроміс не виглядає настільки погано. Власне, в чомусь навіть можете виграти.
Коли ви приходите на низьку позицію в компанії, хоча розраховували, можливо, на щось більше відпочатку – це не так уже й погано. Пропрацювавши деякий час, можливо, вам взагалі не захочеться далі працювати тут, і ви полегшено зітхнете, підшукавши за цей час собі іншу роботу. Або ж вам обіцяють підвищення згодом, якщо будете показувати хороший результат, і це мотивує вас сумлінніше працювати над власним розвитком. Перспектива підвищення може навіть перекривати усвідомлення того, наскільки невисоку зарплату ви отримуєте в порівнянні з друзями чи колегами. Адже давайте будемо чесними, кожен хоча б раз у житті порівнював, бодай подумки, рівень своєї зарплати і зарплати близьких людей, друзів чи колег. Що теж слугує яскравим підтвердженням того, що матеріальна винагорода є одним з найпотужніших стимулів у житті людини. І не лише тоді, коли мова стосується зарплати, але зараз ми говоримо саме про це.
Такий стан справ часто супроводжує новачків у будь-якій справі. Навіть якщо людина сумлінно навчалася своїй спеціальності, знає дійсно багато і готова на практиці застосовувати свої знання, без певного досвіду в цій сфері їй не варто розраховувати на високу оплату. Раніше ця проблема здебільшого стосувалася молодих спеціалістів після ВНЗ, але після пандемії та в умовах війни з’явилася велика кількість людей, які вирішили змінити професію в силу обставин. Вони теж сповна відчули на собі, в які непрості обставини заганяє їх відсутність практичного досвіду в обраній сфері діяльності. Але якщо отримання такого досвіду дає вам перспективу гідного працевлаштування в майбутньому, то потерпіти деякий час все ж можна. Але це «тимчасове» не повинно надовго затягуватися, пам’ятаємо про це.
На зарплату нижче ринкового рівня є сенс погоджуватися в тих ситуаціях, коли роботодавець запропонує вам взамін певні бонуси. Приміром, безкоштовний проїзд до роботи, медичне страхування чи навіть безкоштовні обіди – все це зекономить кошти, які ви, маючи вищу зарплату, все одно витрачали б на ці речі. Або є ще такий варіант, коли роботодавець пропонує вам преміальні за підсумками кварталу чи року. Але про такі речі запитуйте ще на етапі знайомства з роботодавцем, чи додаються якісь бонуси до невисокого окладу, чи ні.
Буває так, що на противагу низькому окладу компанія запропонує вам безкоштовні курси підвищення кваліфікації, навчальні семінари тощо. Такі умови можна назвати навіть вигідними, адже за належних зусиль ви швидко здобудете достатньо знань та практичних навичок, щоб претендувати на щось більше.
На зарплату нижче ринкової є сенс погоджуватися ще й тоді, коли ви маєте додаткове джерело доходу. Можливо, ви здаєте нерухомість в оренду чи маєте відсотки з якоїсь невеличкої справи – в таких ситуаціях скромний розмір оплати перекриватиметься додатковими фінансовими надходженнями. А якщо додати сюди бодай один з вищеперерахованих пунктів, все стає не так уже й погано, чи не так?
Теж доцільно погодитися на зарплату нижче ринкової у випадку, коли вам пропонують нескладну роботу, на якій можна морально і душевно відпочити. Особливо якщо попередня робота приносила чимало клопотів та турбот. Звичайно, такий варіант теж не всім підійде, а лише тим, хто може дозволити собі в цей час заробляти дещо менше.
Так, в умовах війни чимало українців втратили роботу, а заразом і можливість працювати за спеціальністю. За таких умов, як би цього не хотілося, доводиться погоджуватися на таку роботу, на якій мало платять. Але ця ситуація повинна слугувати великим стимулом для того, щоб чимшвидше вибратися з неї. Нагадуйте собі щодня, що це тимчасове явище і ви докладете максимум зусиль, щоб змінити ситуацію на краще.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.