Повірити в це досить складно, але те, що роботодавці втрачають мільйони через недосип співробітник - факт. Канадські вчені продовжують більше детально вивчати вплив недосипу на мозок людини. А зараз вже за допомогою спеціальних онлайн тестів оточуючи й самі можуть оцінити свою логіку, прийняття рішень, розуміння мови. Але далеко йти не потрібно, ви напевно, й самі відчували вплив недосипу на ваш загальний стан: уповільненість розумових процесів мозку, уповільненість реакцій та реагування на зовнішні об'єкти, пригніченість загального стану, апатія, втомленість, лінькуватість, погана пам’ять. Але можна доповнити цей список й непомітними, на перший погляд, реакціями: зміна гормонального фону, погіршення якості шкіри обличчя, звичка поганого настрою, зниження імунітету.
За даними дослідження завищені ризики втомленості існують в наступних сферах: медицина, виробництво, робота за змінами, IT-сфера й робота на відстані, коли межі між роботою та відпочинком стираються. Так, наприклад, усіма нами відома компанія Procter&Gamble хоче провести цілий проєкт для своїх заводів в штатах Онтаріо та Огайо, де виробництва працюють за змінами. Таким чином дослідити, як програми зміни звичок сну будуть впливати на продуктивність обох виробництв.
Гарвардська медична школа вияснила, що треть американців не досипають вночі, через що компанії втрачають мільйони. Добре, що й в Україні роботодавці потроху визнають актуальність цієї проблеми й інвестують в спеціальні тренінги.
На перший погляд, завдання визначити, хто в компанії недосипає та розпочати роботу по усуненню цієї проблеми досить складно. Але з іншої сторони, що складного в тому, щоб на початку тижня давати всім співробітникам невеликий тест-опитування, включаючи туди питання про сон та його якість. Менеджер з персоналу також може витратити певний час на спостереження загального стану роботи співробітників з подальшою бесідою для виявлення проблем зі сном у робітників.
Всі ми бачимо прямий зв’язок з хорошим відпочинком та продуктивністю цього співробітника. Тому багато великих компаній й справді турбують про сон та відпочинок своїх підлеглих. Так компанія Google намагається оснастити свої офіси тренажерними залами, басейнами й, навіть, капсулами для сну. А ось в компанії Zappos кімнати для сну взагалі досить класичне явище. Саме тому й українські компанії більш дбайливо стали належати до особистого простору співробітників: вбудовувати зручні диванчики, зони відпочинку та ігор для розрядки.
Ну а якщо ви справді турбуєтесь про якість свого сну та бажаєте не переносити проблему недосипу на роботу, скористайтесь наступними порадами від Jobs.ua.
Не треба недооцінювати важливість сну, оскільки від цього залежить ваша результативність на роботі.
Пропонуємо вам зануритися в історію появи сенсаційної іграшки, а також з’ясувати, в чому полягає секрет її популярності.
Ігри цікаво не лише грати, а й розробляти. Вас приваблює сфера геймдеву, хочете спробувати себе в розробці комп’ютерних чи мобільних ігор? Давайте поговоримо на цікаву тему, а саме з чого розпочати в геймдеві новачку.
Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.
Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?
Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.