Не всі такі потрібні в повсякденному житті винаходи прийшли в голову чоловікам – чимало практичних винаходів придумали жінки. Поговоримо разом із Jobs.ua про таку, здавалося б, незначну, але іноді вкрай потрібну річ – коректор для письма, а також про жінку, яка його придумала. Знайомтеся, винахідниця Бетті Ґрем – жінка, яка пройшла шлях від секретарки до власниці мільйонного бізнесу.
Якщо в двох словах, одній машиністці в 50-х роках минулого століття на думку спала ідея: одруківки, допущені під час набору на друкарській машинці, потрібно не стирати, а замальовувати. Саме так роблять художники, як зауважила спостережлива Бетті Ґрем, підробляючи на фарбуванні вікон в банку.
Перший в світі рідкий коректор був виготовлений після того, як Бетті сходила в бібліотеку і дізналася рецепт темперної фарби, збила її в блендері, наповнила нею пусту пляшечку з-під лаку і спершу користувалася своїм винаходом в секреті, виправляючи одруківки та помилки в робочих документах. Довго тримати такий винахід в таємниці від інших машиністок їй не вдалося. Щоправда, дехто з начальства не зміг належним чином оцінити її нововведення, а от її колегиням ідея винахідниці прийшлася до смаку. Замовлень в один момент стало так багато, що винахідниця усвідомила: в її винаході криється чималий потенціал. Так з’явився рідкий коректор «Liquid Paper», хоча спочатку він називався «Mistake Out».
Міні-завод у гаражі, щоб задовольнити попит на її товар, покращення якості та консистенції коректора, щоб якісно масштабувати бізнес – це перше, що було зроблено. Далі були перемовини з оптовими компаніями: на жаль, її продуктом не зацікавилися і перед винахідницею постало завдання – самотужки вивести коректор на ринок.
Все геніальне – просте. Після публікації рекламного оголошення в журналі почали надходити перші замовлення. В 1958 році Бетті Ґрем подає заявку в патентне бюро, щоб запатентувати свій винахід, і вже через шість років її компанія продає по 5 тис. флаконів в тиждень. Ще декілька років – і прибутки компанії сягають позначки в 1 млн. доларів.
В 1975 році випускалося вже 25 млн. флаконів «Liquid Paper». І якщо з бізнесом справи йшли добре, із здоров’ям винахідниці все було значно гірше. Стан її здоров’я погіршувався, і вона була змушена продати свій бізнес компанії Gillette за 47,5 млн. доларів (173 млн. по курсу на 2021-й рік). Невдовзі по тому Бетті Ґрем померла, проживши всього п’ятдесят шість років.
Пригадуєте першого «Шрека» і пісню «I’m A Believer»? Ця пісня поп-групи The Monkees отримала платиновий статус, а один з учасників цього гурту, Майкл Несміт… син винахідниці від її першого шлюбу!
Майкл з увагою ставився до справи життя своєї матері. Він знімався в рекламі продукції аж до дев’яностих років. Наприкінці одного з рекламних роликів він говорить: «Чудова ідея, мамо». Дійсно, винайдення коректору полегшило роботу тисяч американських машиністок.
Бетті Ґрем говорила, що всі, хто досягають помітних результатів, зіштовхуються зі страхом. Все, що треба зробити – подолати страх і сумніви. Так, вони будуть з’являтися знову і знову, і якби ви могли запитати у винахідниці, що робити в такій ситуації, вона б відповіла: «Долати їх знову і знову».
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.