RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Работодателю
  4. Обучение, аттестация персонала
  5. Культові серіали дев’яностих і початку двохтисячних як прекрасний спосіб покращити свою українську

Культові серіали дев’яностих і початку двохтисячних як прекрасний спосіб покращити свою українську

22.07.2022 714
Культові серіали дев’яностих і початку двохтисячних як прекрасний спосіб покращити свою українську

Культові серіали дев’яностих і початку двохтисячних як прекрасний спосіб покращити свою українську

22.07.2022     714

Ви всі, мабуть, чули про нещодавно прийнятий закон, який зобов’язує показувати базову версію сайту державною мовою. Звичайно, розкладки англомовна чи російськомовна теж будуть присутні на більшості веб-ресурсів – ми ж не наші північні «сусіди», щоб забороняти все, що йде врозріз «із лінією партії». Але поряд з тим багато російськомовних українців соромляться розмовляти українською. А чому соромляться? Бо вважають, що їхня українська – надто недосконала.

Що ж, дорогі російськомовні українці – можливо, ваша українська і дійсно не настільки досконала, як українська Ліни Костенко чи Оксани Забужко, але ваше бажання досконале, бо ви хочете розмовляти українською, хочете оволодіти державною мовою на пристойному рівні. Портал з працевлаштування та пошуку роботи Jobs.ua бажає вам удачі та успіхів у вивченні рідної мови, а допоможуть у цьому культові серіали минулих десятиліть.

Чому саме серіали дев’яностих і початку двохтисячних?

Звичайно, це не означає, що потрібно відмовлятися від перегляду сучасних серіалів українською, тим паче той самий «Нетфлікс» ще раніше запровадив українську адаптацію свого контенту. Але згадані нижче серіали мають дух і шарм тих років, коли ще не був масово розповсюджений інтернет, а соцмережі разом із смартфонами та інтернетом в кожній кишені та сумочці з’явилися дещо пізніше.

«Чому саме серіали, власне?», запитає хтось. І відповідь до геніального проста: дивлячись цікавий серіал, ви переймаєтеся його героями та сюжетом, а вже вивчення української відбуватиметься фактично на автоматі. Звичайно, для пришвидшення процесу ви можете виписувати незрозумілі слова в нотатник, як і при вивченні англійської мови. Так процес піде ще швидше.

«Теорія Великого Вибуху»

Якщо ви подивитеся один-два сезони цього блискучого ситкому українською, а потім спробуєте подивитися в російській озвучці… повірте, враження будуть не з найкращих. Достатньо просто оцінити, яким неповторним голосом імітує український актор дубляжу екзотичний індійський акцент Раджеша Кутраппалі, і послухати, як говорить російськомовний актор озвучки. Просто проведіть такий невеличкий експеримент, і все стане зрозуміло без зайвих слів.

А одне «Гигиськи!..» Шелдона чого вартує. В оригіналі – «Bazinga!», вигук Шелдона Купера, коли він втне чи скаже щось кумедне. І таких вдалих прикладів адаптації українською ви знайдете в серіалі чимало.

«Альф»

В 90-х цей американський серіал про дивакуватого і милого прибульця був популярний в Україні. Як і «Коломбо», «Магнус – приватний детектив» чи хвацькі серіали про «Ксену – принцесу-воїтельку» чи Чака Норріса. Але «Альф» вирізняється з-поміж згаданих серіалів і приємним гумором, і дубляжем відомого перекладача Олекси Негребецького, «смачна картопелька» якого і багато інших перлів нашою соковитою мовою полюбилися глядачам. Пропонуємо і вам зануритися в океан милозвучності та краси української мови, приправлений дотепними жартами Альфа та з присмаком часів, які вже ніколи не повернуться.

«Друзі»

«Друзі» та «Альф», на відміну від «ТВВ», теж навряд чи пам’ятатимуть українці та українки, яким «трошки за 20» або ще не має 20-ти. Але якщо вам менше 20-ти, тим паче подивіться «Друзів». Знову ж таки, щоб відчути дух іншої епохи, кінця 1990-х та початку 2000-х. Погодьтеся, непогана приправа до вивчення української мови, та ще в неперевершеній компанії Росса та Рейчел, Джої і Чендлера, Моніки і Фібі.

Читайте также

  • Зник інтерес до роботи? Ось поради, як підвищити мотивацію21 Февраль, 2025

    Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».

  • Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?19 Февраль, 2025

    Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 Февраль, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 Февраль, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 Февраль, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.


↑ Наверх