Ви всі, мабуть, чули про нещодавно прийнятий закон, який зобов’язує показувати базову версію сайту державною мовою. Звичайно, розкладки англомовна чи російськомовна теж будуть присутні на більшості веб-ресурсів – ми ж не наші північні «сусіди», щоб забороняти все, що йде врозріз «із лінією партії». Але поряд з тим багато російськомовних українців соромляться розмовляти українською. А чому соромляться? Бо вважають, що їхня українська – надто недосконала.
Що ж, дорогі російськомовні українці – можливо, ваша українська і дійсно не настільки досконала, як українська Ліни Костенко чи Оксани Забужко, але ваше бажання досконале, бо ви хочете розмовляти українською, хочете оволодіти державною мовою на пристойному рівні. Портал з працевлаштування та пошуку роботи Jobs.ua бажає вам удачі та успіхів у вивченні рідної мови, а допоможуть у цьому культові серіали минулих десятиліть.
Звичайно, це не означає, що потрібно відмовлятися від перегляду сучасних серіалів українською, тим паче той самий «Нетфлікс» ще раніше запровадив українську адаптацію свого контенту. Але згадані нижче серіали мають дух і шарм тих років, коли ще не був масово розповсюджений інтернет, а соцмережі разом із смартфонами та інтернетом в кожній кишені та сумочці з’явилися дещо пізніше.
«Чому саме серіали, власне?», запитає хтось. І відповідь до геніального проста: дивлячись цікавий серіал, ви переймаєтеся його героями та сюжетом, а вже вивчення української відбуватиметься фактично на автоматі. Звичайно, для пришвидшення процесу ви можете виписувати незрозумілі слова в нотатник, як і при вивченні англійської мови. Так процес піде ще швидше.
Якщо ви подивитеся один-два сезони цього блискучого ситкому українською, а потім спробуєте подивитися в російській озвучці… повірте, враження будуть не з найкращих. Достатньо просто оцінити, яким неповторним голосом імітує український актор дубляжу екзотичний індійський акцент Раджеша Кутраппалі, і послухати, як говорить російськомовний актор озвучки. Просто проведіть такий невеличкий експеримент, і все стане зрозуміло без зайвих слів.
А одне «Гигиськи!..» Шелдона чого вартує. В оригіналі – «Bazinga!», вигук Шелдона Купера, коли він втне чи скаже щось кумедне. І таких вдалих прикладів адаптації українською ви знайдете в серіалі чимало.
В 90-х цей американський серіал про дивакуватого і милого прибульця був популярний в Україні. Як і «Коломбо», «Магнус – приватний детектив» чи хвацькі серіали про «Ксену – принцесу-воїтельку» чи Чака Норріса. Але «Альф» вирізняється з-поміж згаданих серіалів і приємним гумором, і дубляжем відомого перекладача Олекси Негребецького, «смачна картопелька» якого і багато інших перлів нашою соковитою мовою полюбилися глядачам. Пропонуємо і вам зануритися в океан милозвучності та краси української мови, приправлений дотепними жартами Альфа та з присмаком часів, які вже ніколи не повернуться.
«Друзі» та «Альф», на відміну від «ТВВ», теж навряд чи пам’ятатимуть українці та українки, яким «трошки за 20» або ще не має 20-ти. Але якщо вам менше 20-ти, тим паче подивіться «Друзів». Знову ж таки, щоб відчути дух іншої епохи, кінця 1990-х та початку 2000-х. Погодьтеся, непогана приправа до вивчення української мови, та ще в неперевершеній компанії Росса та Рейчел, Джої і Чендлера, Моніки і Фібі.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.