RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Работодателю
  4. Обучение, аттестация персонала
  5. Культові серіали дев’яностих і початку двохтисячних як прекрасний спосіб покращити свою українську

Культові серіали дев’яностих і початку двохтисячних як прекрасний спосіб покращити свою українську

22.07.2022 676
Культові серіали дев’яностих і початку двохтисячних як прекрасний спосіб покращити свою українську

Культові серіали дев’яностих і початку двохтисячних як прекрасний спосіб покращити свою українську

22.07.2022     676

Ви всі, мабуть, чули про нещодавно прийнятий закон, який зобов’язує показувати базову версію сайту державною мовою. Звичайно, розкладки англомовна чи російськомовна теж будуть присутні на більшості веб-ресурсів – ми ж не наші північні «сусіди», щоб забороняти все, що йде врозріз «із лінією партії». Але поряд з тим багато російськомовних українців соромляться розмовляти українською. А чому соромляться? Бо вважають, що їхня українська – надто недосконала.

Що ж, дорогі російськомовні українці – можливо, ваша українська і дійсно не настільки досконала, як українська Ліни Костенко чи Оксани Забужко, але ваше бажання досконале, бо ви хочете розмовляти українською, хочете оволодіти державною мовою на пристойному рівні. Портал з працевлаштування та пошуку роботи Jobs.ua бажає вам удачі та успіхів у вивченні рідної мови, а допоможуть у цьому культові серіали минулих десятиліть.

Чому саме серіали дев’яностих і початку двохтисячних?

Звичайно, це не означає, що потрібно відмовлятися від перегляду сучасних серіалів українською, тим паче той самий «Нетфлікс» ще раніше запровадив українську адаптацію свого контенту. Але згадані нижче серіали мають дух і шарм тих років, коли ще не був масово розповсюджений інтернет, а соцмережі разом із смартфонами та інтернетом в кожній кишені та сумочці з’явилися дещо пізніше.

«Чому саме серіали, власне?», запитає хтось. І відповідь до геніального проста: дивлячись цікавий серіал, ви переймаєтеся його героями та сюжетом, а вже вивчення української відбуватиметься фактично на автоматі. Звичайно, для пришвидшення процесу ви можете виписувати незрозумілі слова в нотатник, як і при вивченні англійської мови. Так процес піде ще швидше.

«Теорія Великого Вибуху»

Якщо ви подивитеся один-два сезони цього блискучого ситкому українською, а потім спробуєте подивитися в російській озвучці… повірте, враження будуть не з найкращих. Достатньо просто оцінити, яким неповторним голосом імітує український актор дубляжу екзотичний індійський акцент Раджеша Кутраппалі, і послухати, як говорить російськомовний актор озвучки. Просто проведіть такий невеличкий експеримент, і все стане зрозуміло без зайвих слів.

А одне «Гигиськи!..» Шелдона чого вартує. В оригіналі – «Bazinga!», вигук Шелдона Купера, коли він втне чи скаже щось кумедне. І таких вдалих прикладів адаптації українською ви знайдете в серіалі чимало.

«Альф»

В 90-х цей американський серіал про дивакуватого і милого прибульця був популярний в Україні. Як і «Коломбо», «Магнус – приватний детектив» чи хвацькі серіали про «Ксену – принцесу-воїтельку» чи Чака Норріса. Але «Альф» вирізняється з-поміж згаданих серіалів і приємним гумором, і дубляжем відомого перекладача Олекси Негребецького, «смачна картопелька» якого і багато інших перлів нашою соковитою мовою полюбилися глядачам. Пропонуємо і вам зануритися в океан милозвучності та краси української мови, приправлений дотепними жартами Альфа та з присмаком часів, які вже ніколи не повернуться.

«Друзі»

«Друзі» та «Альф», на відміну від «ТВВ», теж навряд чи пам’ятатимуть українці та українки, яким «трошки за 20» або ще не має 20-ти. Але якщо вам менше 20-ти, тим паче подивіться «Друзів». Знову ж таки, щоб відчути дух іншої епохи, кінця 1990-х та початку 2000-х. Погодьтеся, непогана приправа до вивчення української мови, та ще в неперевершеній компанії Росса та Рейчел, Джої і Чендлера, Моніки і Фібі.

Читайте также

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 Август, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

↑ Наверх