RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Тенденции рынка образования
  5. Масова відмова абітурієнтів-2019 від бюджетного навчання

Масова відмова абітурієнтів-2019 від бюджетного навчання

6.08.2019 1519Автор: Олександр Мавлідінов
Масова відмова абітурієнтів-2019 від бюджетного навчання

Масова відмова абітурієнтів-2019 від бюджетного навчання

6.08.2019     1519Автор: 

Увійшовши до «двадцятки» найбільш доступних для навчання міст світу, Київ продовжує приймати абітурієнтів на цьогорічний вступ до своїх вишів.

Jobs.ua вже повідомляв, що «студентське життя» столиці, цього року знову то звично «дивувало» аналітиків ринку праці масовим традиційним вступом молоді на навчання до тих факультетів київських ВНЗ, що пропонують отримати філологічні та юридичні спеціальності. Саме ці напрямки, на жаль, також традиційно випускають за п’ять років безліч фахівців, працевлаштуватися котрим стає все складніше з кожним роком. Але, секрет такої шаленої та безперспективної популярності цих напрямків, поки залишається нерозгаданою таємницею, мабуть й для самих вчорашніх школярів, тож ринок праці України звично готується до нової хвилі менеджерів з продажів, охоронників та барменів, які можуть похизуватися новенькими «корочками» про вищу освіту.

Та на цьому, дива «Києву студентського» не закінчилися, й цей рік вступу до вишів столиці та інших українських міст, отримав ще один рекорд. Цього разу, вступна компанія ознаменувалася самим високим за останні роки відсотком тих абітурієнтів, які відмовилися від навчання на бюджетній основі.

Насправді, це ніяким чином не пов'язано із громадянською свідомістю та бажанням зберігати бюджет країни. Просто більшості тим, хто поступає вчитися на ступень бакалавру, було запропоновано навчатися за державні кошти, але, не самим популярним спеціальностям. Таких «відмовників» набралося більш ніж 13% від загальної кількості майбутніх потенційних бакалаврів. Тобто, з рекомендаціями не погодився кожний восьмий абітурієнт.

Розроблені державою списки пріоритетних спеціальностей, включають професії по тих напрямках, які сьогодні враховуються, як найважливіші для економіки країни та у яких існує суттєвий брак фахівців. Загалом, рекомендації до бюджетного навчання отримали більш ніж 60 000 абітурієнтів, але тільки 87,1 % погодилися навчатися запропонованим бюджетною програмою спеціальностям.

Згідно державним пріоритетам, 58,7% абітурієнтів отримали рекомендації на бюджетне навчання «по першому пріоритету», 16,7% - по другому, 9% - по третьому, 5,7% - по четвертому. До навчання по п’ятому, шостому та сьомому пріоритетах спеціальностей запрошення отримали 4,2%, 3,1% та 2,5% абітурієнтів, відповідно.

При цьому, від бюджетного навчання по спеціальностям першого пріоритету відмовилося 4,2% майбутніх студентів, від аналогічних рекомендацій по шостому й сьомому пріоритетах – 35,8% й 42,4% абітурієнтів.

Ті, хто відмовився, вступили до навчання на інші, не вказані у пріоритетних списках, спеціальності, де вони будуть отримувати знання, сплачуючи за навчання власними коштами. Залишається тільки сподіватися на те, що вибір молоді цього року, був свідомий та не базувався на самому отриманні «модних корочок», як доказу навчання та статусу носія «вищої освіти».

Читайте также

  • Зник інтерес до роботи? Ось поради, як підвищити мотивацію21 Февраль, 2025

    Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».

  • Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?19 Февраль, 2025

    Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 Февраль, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 Февраль, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 Февраль, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.


↑ Наверх