RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Тенденции рынка образования
  5. Масова відмова абітурієнтів-2019 від бюджетного навчання

Масова відмова абітурієнтів-2019 від бюджетного навчання

6.08.2019 1509Автор: Олександр Мавлідінов
Масова відмова абітурієнтів-2019 від бюджетного навчання

Масова відмова абітурієнтів-2019 від бюджетного навчання

6.08.2019     1509Автор: 

Увійшовши до «двадцятки» найбільш доступних для навчання міст світу, Київ продовжує приймати абітурієнтів на цьогорічний вступ до своїх вишів.

Jobs.ua вже повідомляв, що «студентське життя» столиці, цього року знову то звично «дивувало» аналітиків ринку праці масовим традиційним вступом молоді на навчання до тих факультетів київських ВНЗ, що пропонують отримати філологічні та юридичні спеціальності. Саме ці напрямки, на жаль, також традиційно випускають за п’ять років безліч фахівців, працевлаштуватися котрим стає все складніше з кожним роком. Але, секрет такої шаленої та безперспективної популярності цих напрямків, поки залишається нерозгаданою таємницею, мабуть й для самих вчорашніх школярів, тож ринок праці України звично готується до нової хвилі менеджерів з продажів, охоронників та барменів, які можуть похизуватися новенькими «корочками» про вищу освіту.

Та на цьому, дива «Києву студентського» не закінчилися, й цей рік вступу до вишів столиці та інших українських міст, отримав ще один рекорд. Цього разу, вступна компанія ознаменувалася самим високим за останні роки відсотком тих абітурієнтів, які відмовилися від навчання на бюджетній основі.

Насправді, це ніяким чином не пов'язано із громадянською свідомістю та бажанням зберігати бюджет країни. Просто більшості тим, хто поступає вчитися на ступень бакалавру, було запропоновано навчатися за державні кошти, але, не самим популярним спеціальностям. Таких «відмовників» набралося більш ніж 13% від загальної кількості майбутніх потенційних бакалаврів. Тобто, з рекомендаціями не погодився кожний восьмий абітурієнт.

Розроблені державою списки пріоритетних спеціальностей, включають професії по тих напрямках, які сьогодні враховуються, як найважливіші для економіки країни та у яких існує суттєвий брак фахівців. Загалом, рекомендації до бюджетного навчання отримали більш ніж 60 000 абітурієнтів, але тільки 87,1 % погодилися навчатися запропонованим бюджетною програмою спеціальностям.

Згідно державним пріоритетам, 58,7% абітурієнтів отримали рекомендації на бюджетне навчання «по першому пріоритету», 16,7% - по другому, 9% - по третьому, 5,7% - по четвертому. До навчання по п’ятому, шостому та сьомому пріоритетах спеціальностей запрошення отримали 4,2%, 3,1% та 2,5% абітурієнтів, відповідно.

При цьому, від бюджетного навчання по спеціальностям першого пріоритету відмовилося 4,2% майбутніх студентів, від аналогічних рекомендацій по шостому й сьомому пріоритетах – 35,8% й 42,4% абітурієнтів.

Ті, хто відмовився, вступили до навчання на інші, не вказані у пріоритетних списках, спеціальності, де вони будуть отримувати знання, сплачуючи за навчання власними коштами. Залишається тільки сподіватися на те, що вибір молоді цього року, був свідомий та не базувався на самому отриманні «модних корочок», як доказу навчання та статусу носія «вищої освіти».

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх