За даними, що отримав Jobs.ua, Верховна Рада України прийняла бюджет на наступний рік, в якому вказано нові рівні мінімальної заробітної платні українців та прожиткового мінімуму.
За цим документом, з 1 січня 2020 року ці показники мають зрости. Так, мінімальна заробітна платня складатиме суму у 4 723 гривні на місяць. Враховуючи те, що зараз цей показник сягає рівня у 4 173 гривні, мінімальна заробітна платня має збільшитися на 500 гривень.
Більшим стане й показник прожиткового мінімуму для українців.
Збільшення суми прожиткового мінімуму має проходити у три етапи.
З початку нового 2020 року, показник прожиткового мінімуму складе суму 2 027 гривень, з першого липня він має скласти 2 118 гривні на місяць, а з першого грудня наступного року – 2 189 гривень.
Наразі, прожитковий мінімум в Україні складає 1 936 гривень, тож його збільшення має відобразитися й на зарплатах більшості українських громадян.
Як вже писав Jobs.ua, опитування, яке нещодавно проводив один з відомих українських сайтів з пошуку роботи, продемонструвало скільки сьогодні (у середньому) заробляють українці.
Таким чином, стало відомо, що більш ніж 20% серед респондентів опитування отримують здобутки у межах від 7 000 до 10 000 гривень. Приблизно така сама кількість людей має заробітну платню від 10 000 грн до 13 000 гривень. Близько 60% українців отримують заробітну платню менш ніж 13 000 гривень на місяць.
До речі, якщо порівняти ці данні з цифрами, що були отримані рік тому, можна побачити, що кількість українців, які отримують зарплати більш, ніж 7 000 гривень, збільшилася майже на 4%.
При цьому, незадоволених заробітками українців нараховується цілих 92,5%. Й ситуація тут, майже не змінилася у порівнянні з показниками минулого року.
При тому, що 7,5% наших громадян цілком задоволені тими грошима, що вони заробляють, 33% з числа незадоволених вказали, що були б раді отримувати заробітну платню від 10 000 до 15 000 гривень на місяць.
24% впевнені, що вони мають отримати більш ніж 20 000 гривень на місяць, щоб задовольнити свої поточні витрати.
До того ж, низька заробітна платня стала причиною 58% звільнень серед українців, що відбулися у цьому році. Така причина перебільшує серед тих причин, що призводять до звільнення з роботи. Серед інших причин звільнень, українці вказали погані стосунки з колективом (12,5%) та «токсичне» керівництво, про яке заявили 8% звільнених цього року українців.
Досить значна частина звільнених обрала серед причин, що були вказані в опитуванні, «мирні» причини звільнення. Так, 18,5% респондентів зазначили, що звільнялися бо компанії скорочували штати співробітників або тому, що вони (респонденти) отримували більш вигідні робочі пропозиції. Крім цього, 3% респондентів заявили, що були звільнені зі своїх робочих місць без пояснення причин з боку керівництва.
Залишається сподіватися, що нові норми сплати мінімальної заробітної платні та встановлення більш високого прожиткового мінімуму посприяють врегулюванню цих важливих для наших громадян питань.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?