За даними, що отримав Jobs.ua, Верховна Рада України прийняла бюджет на наступний рік, в якому вказано нові рівні мінімальної заробітної платні українців та прожиткового мінімуму.
За цим документом, з 1 січня 2020 року ці показники мають зрости. Так, мінімальна заробітна платня складатиме суму у 4 723 гривні на місяць. Враховуючи те, що зараз цей показник сягає рівня у 4 173 гривні, мінімальна заробітна платня має збільшитися на 500 гривень.
Більшим стане й показник прожиткового мінімуму для українців.
Збільшення суми прожиткового мінімуму має проходити у три етапи.
З початку нового 2020 року, показник прожиткового мінімуму складе суму 2 027 гривень, з першого липня він має скласти 2 118 гривні на місяць, а з першого грудня наступного року – 2 189 гривень.
Наразі, прожитковий мінімум в Україні складає 1 936 гривень, тож його збільшення має відобразитися й на зарплатах більшості українських громадян.
Як вже писав Jobs.ua, опитування, яке нещодавно проводив один з відомих українських сайтів з пошуку роботи, продемонструвало скільки сьогодні (у середньому) заробляють українці.
Таким чином, стало відомо, що більш ніж 20% серед респондентів опитування отримують здобутки у межах від 7 000 до 10 000 гривень. Приблизно така сама кількість людей має заробітну платню від 10 000 грн до 13 000 гривень. Близько 60% українців отримують заробітну платню менш ніж 13 000 гривень на місяць.
До речі, якщо порівняти ці данні з цифрами, що були отримані рік тому, можна побачити, що кількість українців, які отримують зарплати більш, ніж 7 000 гривень, збільшилася майже на 4%.
При цьому, незадоволених заробітками українців нараховується цілих 92,5%. Й ситуація тут, майже не змінилася у порівнянні з показниками минулого року.
При тому, що 7,5% наших громадян цілком задоволені тими грошима, що вони заробляють, 33% з числа незадоволених вказали, що були б раді отримувати заробітну платню від 10 000 до 15 000 гривень на місяць.
24% впевнені, що вони мають отримати більш ніж 20 000 гривень на місяць, щоб задовольнити свої поточні витрати.
До того ж, низька заробітна платня стала причиною 58% звільнень серед українців, що відбулися у цьому році. Така причина перебільшує серед тих причин, що призводять до звільнення з роботи. Серед інших причин звільнень, українці вказали погані стосунки з колективом (12,5%) та «токсичне» керівництво, про яке заявили 8% звільнених цього року українців.
Досить значна частина звільнених обрала серед причин, що були вказані в опитуванні, «мирні» причини звільнення. Так, 18,5% респондентів зазначили, що звільнялися бо компанії скорочували штати співробітників або тому, що вони (респонденти) отримували більш вигідні робочі пропозиції. Крім цього, 3% респондентів заявили, що були звільнені зі своїх робочих місць без пояснення причин з боку керівництва.
Залишається сподіватися, що нові норми сплати мінімальної заробітної платні та встановлення більш високого прожиткового мінімуму посприяють врегулюванню цих важливих для наших громадян питань.
На заміну старій філософії work-life balance приходить нова концепція, work-life blend. Розбираємося разом із Jobs.ua, що за новий тренд з’явився в світі праці.
У вашому оточенні є люди, які говорять так швидко і нерозбірливо, що нічого не збагнеш? Але навіть такі люди можуть заговорити чітко і переконливо, якщо скористаються добіркою чудових вправ для дикції, які підготував Jobs.ua.
Ви знали, що один цікавий тест на визначення профпридатності допоміг незвичайному в’язню втекти з в’язниці? Поговоримо про це в статті, а також з’ясуємо, які популярні тести стануть орієнтиром у визначенні ваших сильних сторін і вибору професійної кар’єри.
Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поставив низку питань штучному інтелекту Grok від X, щоб дізнатися, що думає цей ШІ про перспективи такої цікавої, потрібної і важливої в літературному світі професії, як літературний агент.
Розглянемо в статті метод STAR, щоб ваші відповіді на співбесідах набрали структурованого вигляду, були логічними, зрозумілими і переконливими.