UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Грошове питання
  5. "Мінімалка" по-новому або чому звільняються українці

"Мінімалка" по-новому або чому звільняються українці

27.11.2019 437Автор: Олександр Мавлідінов
"Мінімалка" по-новому або чому звільняються українці

"Мінімалка" по-новому або чому звільняються українці

27.11.2019     437Автор: 

За даними, що отримав Jobs.ua, Верховна Рада України прийняла бюджет на наступний рік, в якому вказано нові рівні мінімальної заробітної платні українців та прожиткового мінімуму.

За цим документом, з 1 січня 2020 року ці показники мають зрости. Так, мінімальна заробітна платня складатиме суму у 4 723 гривні на місяць. Враховуючи те, що зараз цей показник сягає рівня у 4 173 гривні, мінімальна заробітна платня має збільшитися на 500 гривень.

Більшим стане й показник прожиткового мінімуму для українців.

Збільшення суми прожиткового мінімуму має проходити у три етапи.

З початку нового 2020 року, показник прожиткового мінімуму складе суму 2 027 гривень, з першого липня він має скласти 2 118 гривні на місяць, а з першого грудня наступного року – 2 189 гривень.

Наразі, прожитковий мінімум в Україні складає 1 936 гривень, тож його збільшення має відобразитися й на зарплатах більшості українських громадян.

Як вже писав Jobs.ua, опитування, яке нещодавно проводив один з відомих українських сайтів з пошуку роботи, продемонструвало скільки сьогодні (у середньому) заробляють українці.

Таким чином, стало відомо, що більш ніж 20% серед респондентів опитування отримують здобутки у межах від 7 000 до 10 000 гривень. Приблизно така сама кількість людей має заробітну платню від 10 000 грн до 13 000 гривень. Близько 60% українців отримують заробітну платню менш ніж 13 000 гривень на місяць.

До речі, якщо порівняти ці данні з цифрами, що були отримані рік тому, можна побачити, що кількість українців, які отримують зарплати більш, ніж 7 000 гривень, збільшилася майже на 4%.

При цьому, незадоволених заробітками українців нараховується цілих 92,5%. Й ситуація тут, майже не змінилася у порівнянні з показниками минулого року.

При тому, що 7,5% наших громадян цілком задоволені тими грошима, що вони заробляють, 33% з числа незадоволених вказали, що були б раді отримувати заробітну платню від 10 000 до 15 000 гривень на місяць.

24% впевнені, що вони мають отримати більш ніж 20 000 гривень на місяць, щоб задовольнити свої поточні витрати.

До того ж, низька заробітна платня стала причиною 58% звільнень серед українців, що відбулися у цьому році. Така причина перебільшує серед тих причин, що призводять до звільнення з роботи. Серед інших причин звільнень, українці вказали погані стосунки з колективом (12,5%) та «токсичне» керівництво, про яке заявили 8% звільнених цього року українців.

Досить значна частина звільнених обрала серед причин, що були вказані в опитуванні, «мирні» причини звільнення. Так, 18,5% респондентів зазначили, що звільнялися бо компанії скорочували штати співробітників або тому, що вони (респонденти) отримували більш вигідні робочі пропозиції. Крім цього, 3% респондентів заявили, що були звільнені зі своїх робочих місць без пояснення причин з боку керівництва.

Залишається сподіватися, що нові норми сплати мінімальної заробітної платні та встановлення більш високого прожиткового мінімуму посприяють врегулюванню цих важливих для наших громадян питань.

Читайте також

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 грудень, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 грудень, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 листопад, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


Часто шукають

↑ Вгору