RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Это важно знать каждому
  5. На що здатен наш мозок?

На що здатен наш мозок?

20.09.2021 627
На що здатен наш мозок?

На що здатен наш мозок?

20.09.2021     627

Наш мозок спроможний творити дивовижні речі. І його дійсно можна «перепрограмувати» згідно своїх запитів. Але як це зробити? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua, на що здатен наш мозок і як це знання застосувати на практиці.

Кілька слів про те, як працює мозок

Функціонування мозку можна порівняти із роботою дуже складної апаратури, але водночас надзвичайно ефективної, якщо зуміти правильно її підналаштувати. Мозок – потужна енергетична машина; самі поміркуйте – при вазі в два відсотки від маси тіла наш «процесор» споживає п’яту частину енергії!

І якщо ви вважаєте, що мозок – це така собі єдина мережева структура, тільки сильно розгалужена… ви глибоко помиляєтеся. Насправді мозок – це тисячі нейронних мереж різного розміру, кожна з яких відповідає за щось своє. Якщо ви починаєте опановувати нову навичку, в мозку утворюється нова нейронна мережа. І чим більше часу ви приділяєте новому заняттю, чим глибше намагаєтеся розібратися у проблемі, тим складнішою ставатиме ця мережа. Так на нейробіологічному рівні проявляються здобуті вами майстерність і професіоналізм – тобто в надзвичайно розвиненій нейронній мережі, настільки просунутої, що будь-яке завдання стане вам під силу.

Як обернути це собі на користь?

Щоб з-поміж мільярдів нейронів декотрі з них почали об’єднуватись між собою в мережу, збільшуватися у розмірі та ускладнюватися, опрацьовуючи все більше інформації по заданій темі і все краще опановуючи якусь навичку (вивчення англійської, уроки живопису чи тисяча інших речей) – потрібно просто почати це робити.

Але тут і починаються проблеми. Почати буває непросто, та й на пів дорозі кинути ой як легко. В такому разі спробуйте скористатися двома простими і вкрай дієвими техніками, які допоможуть не полишити важливу для вас справу на пів дорозі ("Ланцюжок успіху" і "Пісочний годинник"), читайте тут.

Хтось скаже: «Ну гаразд, ці техніки – чудова річ. Але звідки взяти час та енергію, якщо їх постійно не вистачає?»

Дійсно, це чудове питання. Давайте поміркуємо ось над чим – чому не вистачає енергії для справ, якими хочеться зайнятися, але щось постійно заважає? Чи не тому, що наш розум схильний самовільно пускатися в плавання і врешті потрапляти у такі місця, з яких йому – і нам заодно – непросто потім вибратися? Прокручування давно минулих подій, діалогів, суперечок, страх за майбутнє і сум за минулим – ці та багато інших речей відбирають у нас колосальну кількість енергії. І найгірше те, що ми дозволяємо мозку це робити.

Тому два ключові моменти, щоб взяти під контроль свій розум – це перестати витрачати ментальну енергію на безцільні заняття, і навчитися отримувати задоволення від того, чим займаєтеся. Коли ви вчитеся натхненно працювати, мозок обдаровує вас дофаміном. Тому такі заняття приносять радість і, відповідно, нам повертається багато енергії.

І ви самі можете це зробити, ось у чому суть. Для цього не потрібні жодні стимулятори ззовні, жодні тренери та коучі. Ці люди просто навчилися користуватися потенціалом свого мозку, от і все. І ви зможете. Кожен може, аби було бажання.

Успіхів вам у цьому цікавому і подекуди нелегкому занятті, бо навчитися контролювати своє мислення – це непросто, але й чимало можна отримати натомість.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх