Наш мозок спроможний творити дивовижні речі. І його дійсно можна «перепрограмувати» згідно своїх запитів. Але як це зробити? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua, на що здатен наш мозок і як це знання застосувати на практиці.
Функціонування мозку можна порівняти із роботою дуже складної апаратури, але водночас надзвичайно ефективної, якщо зуміти правильно її підналаштувати. Мозок – потужна енергетична машина; самі поміркуйте – при вазі в два відсотки від маси тіла наш «процесор» споживає п’яту частину енергії!
І якщо ви вважаєте, що мозок – це така собі єдина мережева структура, тільки сильно розгалужена… ви глибоко помиляєтеся. Насправді мозок – це тисячі нейронних мереж різного розміру, кожна з яких відповідає за щось своє. Якщо ви починаєте опановувати нову навичку, в мозку утворюється нова нейронна мережа. І чим більше часу ви приділяєте новому заняттю, чим глибше намагаєтеся розібратися у проблемі, тим складнішою ставатиме ця мережа. Так на нейробіологічному рівні проявляються здобуті вами майстерність і професіоналізм – тобто в надзвичайно розвиненій нейронній мережі, настільки просунутої, що будь-яке завдання стане вам під силу.
Щоб з-поміж мільярдів нейронів декотрі з них почали об’єднуватись між собою в мережу, збільшуватися у розмірі та ускладнюватися, опрацьовуючи все більше інформації по заданій темі і все краще опановуючи якусь навичку (вивчення англійської, уроки живопису чи тисяча інших речей) – потрібно просто почати це робити.
Але тут і починаються проблеми. Почати буває непросто, та й на пів дорозі кинути ой як легко. В такому разі спробуйте скористатися двома простими і вкрай дієвими техніками, які допоможуть не полишити важливу для вас справу на пів дорозі ("Ланцюжок успіху" і "Пісочний годинник"), читайте тут.
Хтось скаже: «Ну гаразд, ці техніки – чудова річ. Але звідки взяти час та енергію, якщо їх постійно не вистачає?»
Дійсно, це чудове питання. Давайте поміркуємо ось над чим – чому не вистачає енергії для справ, якими хочеться зайнятися, але щось постійно заважає? Чи не тому, що наш розум схильний самовільно пускатися в плавання і врешті потрапляти у такі місця, з яких йому – і нам заодно – непросто потім вибратися? Прокручування давно минулих подій, діалогів, суперечок, страх за майбутнє і сум за минулим – ці та багато інших речей відбирають у нас колосальну кількість енергії. І найгірше те, що ми дозволяємо мозку це робити.
Тому два ключові моменти, щоб взяти під контроль свій розум – це перестати витрачати ментальну енергію на безцільні заняття, і навчитися отримувати задоволення від того, чим займаєтеся. Коли ви вчитеся натхненно працювати, мозок обдаровує вас дофаміном. Тому такі заняття приносять радість і, відповідно, нам повертається багато енергії.
І ви самі можете це зробити, ось у чому суть. Для цього не потрібні жодні стимулятори ззовні, жодні тренери та коучі. Ці люди просто навчилися користуватися потенціалом свого мозку, от і все. І ви зможете. Кожен може, аби було бажання.
Успіхів вам у цьому цікавому і подекуди нелегкому занятті, бо навчитися контролювати своє мислення – це непросто, але й чимало можна отримати натомість.
У цьому матеріалі вашій увазі пропонується цікава й подекуди драматична історія злету й занепаду нідерландських техно піонерів, які змінили ландшафт сучасної цивілізації.
Розбираємося, які перспективи пропонує професія психолога в Україні у 2025 році.
Метод Pomodoro допомагає ефективно розподіляти час між робочими завданнями. Сьогодні розберемо «на кісточки» ті можливості, які пропонує ця чудова техніка тайм-менеджменту для ефективного виконання завдань і зосередженої праці.
Якщо кар’єра не рухається, можливо, ви щось робите не так? Причини бувають різні, тому давайте проаналізуємо, якими порадами скористатися, щоб досягати успіху в кар’єрі.
На етапі працевлаштування пошукач може передумати влаштовуватися в конкретну компанію. Як відмовити роботодавцю, сказати «ні» професійно? З’ясовуємо разом з Jobs.ua.