В основі нелюбові роботодавців до працівників, яким за п’ятдесят, лежить багато міфів та стереотипів. Чимало людей вважають, що люди старшого віку менш творчо мислять, а компанії, в яких працює молодь, швидше досягнуть успіху. Та чи насправді це так? В цій статті від порталу з працевлаштування Jobs.ua спробуємо розвінчати найпоширеніші стереотипи про працівників, яким за 50+.
Люди, яким за п’ятдесят, народилися в зовсім інші часи. Проте це не означає, що у всіх людей старшого віку спостерігається суцільний страх перед сучасними технологіями. Проблема радше в багатьох інших моментах – якщо для підлітка наявність дорогого смартфону є великою самоціллю, то для людей, яким за 50+, аж ніяк ні. Але ж дорогий смартфон – це й більше можливостей, чи не так? І при роботі з відео, та й з іншими додатками теж, бо ж молодь не лише для ігор купує собі дорогі смартфони.
Багато роботодавців воліють не брати на роботу людей старшого віку, бо вважають, що вони зловживатимуть лікарняними. Безумовно, старші люди в більшій зоні ризику, якщо говоримо про віруси чи інфекційні захворювання. Але хворіють всі, і серед молоді теж є люди зі зниженим імунітетом чи супутніми хворобами. Беручи молоду людину на роботу, ви теж не знаєте, наскільки часто вона братиме лікарняні, щоб підлікувати здоров’я.
Насправді «тупити з навчанням» може людина будь-якого віку. Це залежить більше від вміння організовувати себе, від дисципліни і графіку навчання. Якщо маємо умовно двох кандидатів, молодого і старшого віку, з навчанням краще впорається той, хто має більше мотивації, краще володіє собою і своїм часом.
Комунікація в колективі більше залежить від типу особистості, характеру та комунікаційних навичок. Інша річ, коли молоді співробітники закриваються від старшого колеги, не бажають з ним спілкуватися, уникають його. Ось так і беруться хибні уявлення та найпоширеніші стереотипи про працівників, яким за п’ятдесят.
Звичайно, в старшому віці вже не так багато енергії та бадьорості. Але працівники старшого віку можуть частково нівелювати це завдяки досвіду і життєвого багажу знань, якого в молодих людей ще немає. Безумовно, кар’єру в такому віці будувати складніше, ніж коли тобі вісімнадцять чи двадцять років. Але на мотивацію до роботи впливає не лише бажання будувати успішну кар’єру, а й наявність комфортних умов праці і гідна зарплата. Особливо якщо говоримо в контексті наших реалій.
Будемо відвертими, з цим пунктом можна частково погодитися. Сучасна молодь через тридцять-сорок років теж буде більше тяжіти в бік консервативності, бо це відчуття все-таки більше проявляється в зрілому віці. По суті, консервативність – це прагнення до певної стабільності та усталених норм, але про яку стабільність та усталені норми можна говорити в наш час, коли все настільки стрімко змінюється, що якщо хочете лишатися на одному місці, треба бігти, а не йти.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?