RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Карьера
  5. Індивідуальний план розвитку: що це таке та для чого він потрібен

Індивідуальний план розвитку: що це таке та для чого він потрібен

28.05.2022 2061Автор: Лоліта Платошкіна
Індивідуальний план розвитку: що це таке та для чого він потрібен

Індивідуальний план розвитку: що це таке та для чого він потрібен

28.05.2022     2061Автор: 

Попрацювавши на одному місці деякий час цілком нормально очікувати підвищення заробітної плати та кар’єрний ріст, адже з кожним роком спеціаліст збільшує та покращує свій досвід. Щоб вміти контролювати свій професійний шлях та не згортати з нього спеціалісти створюють індивідуальний план розвитку, який стає свого роду мапою для спеціаліста. Сьогодні на Jobs.ua розбираємось, що таке індивідуальний план розвитку, як складати та використовувати цей професійний інструмент.

Індивідуальний план розвитку - спеціальний документ, послідовна програма навчання, розроблена під конкретного співробітника. Вона дозволяє працівнику набувати нових компетенцій, розвивати існуючі та поступово рухатись до заданої професійної мети.

Чи траплялось у вас таке, що ви збивались з цілі отримати роботу своєї мрії, міняли сфери діяльності, повністю змінювали власну кваліфікаційну специфіку, а аналізуючи жаліли, що вчинили таким чином, хоча було більш перспективні можливості. Це трапляється через відсутність індивідуального плану розвитку та продуманого поетапного професійного шляху. 

Типи індивідуального плану розвитку

Існує декілька типів планів розвитку працівників: особистий та корпоративний. Розгляньмо обидва.

Корпоративний індивідуальний план розвитку відрізняється віл особистого тим, що він розробляється конкретною компанією під конкретного співробітника. Він націлений на розвиток професійних умінь та досвіду, необхідних для роботи саме в цій компанії на саме цій посаді. Виконання корпоративного індивідуального плану розвитку є вагомим аргументом для перегляду зарплати, кар’єрного росту та розвитку всередині колективу та компанії. Якщо у вашій компанії заведено, що для співробітників замовляють корпоративні індивідуальні плани розвитку, то вам потрібно тільки ознайомитися зі своїм і рухатися вперед відповідно до виробничих процесів та регламентів. Це ще один плюс в карму компанії, яка піклується про своїх співробітників та їх професійний розвиток.

Особистий індивідуальний план розвитку фахівець розробляє й впроваджує самостійно, без прив’язки до конкретної компанії чи посади. Такий документ так само включає покрокові цілі, план дій, проте стосуються  кар’єрного розвитку спеціаліста загалом, а не лише в рамках однієї компанії чи посади. Такий план розвитку можна використовувати, якщо ви, наприклад, плануєте перехід в іншу компанію на більш високу позицію і вам для цього потрібно розвивати певні навички. Або ви плануєте кар’єрний ріст і вам потрібно багато чого вчитися з нуля.

Кому та навіщо необхідний індивідуальний план розвитку

Хибно думати, що індивідуальний план розвитку потрібен тільки керівникам та спеціалістам на високих посадах. Будь-який спеціаліст, який пройшов етап молодого спеціаліста, набув досвіду та претендує на підвищення чи збільшення заробітної плати за рахунок набутих навичок, потребує створення індивідуального плану розвитку. В тому числі практично кожний керівник та молодий спеціаліст, який знає куди він йде та що хоче отримати. Індивідуальний план розвитку, по суті, є кар'єрною мапою, складеною з урахуванням характерних професійних та особистих якостей спеціаліста. Тому всі, хто хоче розвиватися та професійно зростати, необхідні мати індивідуальний план розвитку.

HR-спеціаліст - та людина, що повинна контролювати як процес створення, затвердження, так й реалізацію плану розвитку. Разом із співробітником необхідно вибрати списки тематичних тренінгів, семінарів, які слід пройти співробітнику, щоб покращити навички та досягти бажаних результатів.

  • План розвитку співробітника є важливим інструментом саморозвитку та професійного самовдосконалення, який має такі цілі:
  • посісти нову посаду,
  • модернізувати та підвищити рівень розвитку компанії,
  • підвищити лояльності персоналу до роботодавця,
  • професійне зростання окремих або всіх співробітників;
  • покращення працездатності робітників,
  • оптимізація робочих процесів компанії,
  • навчання самоорганізації, саморозвитку, самонавчання.

Наявність такого плану допомагає спеціалісту:

  • структурувати власний професійний шлях,
  • проаналізувати свій кар’єрний розвиток, відкоригувати його та задати корекцію,
  • визначити реальні терміни для досягнення своїх професійних цілей,
  • визначити власні зони кар’єрного росту,
  • спланувати конкретні дії на шляху досягнення власних професійних цілей,
  • розбити велику мету на маленькі завдання й запланувати конкретні дії для її досягнення;
  • спробувати знайти ресурси для досягнення кар’єрних планів.
індивідуальний план розвитку

З чого складається індивідуальний план розвитку

План індивідуального розвитку включає в себе основні фіксовані розділи, зазначивши які, спеціаліст може рухатись шляхом професійного вдосконалення. До них відносяться:

  1. Мета й цілі (Дуже важливо, щоб спеціаліст знав власну мету та цілі, які він переслідує. Знаючи їх спеціалісту простіше вибудовувати план дій на шляху досягнення мети).
  2. Строки (Будь-який план розвитку розраховує на конкретні строки та період. Будь-які цілі включають часові рамки, адже через певний час вони можуть бути відредаговані чи змінені).
  3. Стратегія розвитку (Особистісна стратегія, що включає саме цей план дій та саме ці конкретні завдання. Самостійно обрати найбільш зручну саме для вас стратегію реалізації).
  4. Підтримка та ресурси (Обов’язково потрібно зазначити керівників та відповідальних, хто допомагає вам реалізовувати ваш індивідуальний план розвитку. Якщо вам потрібні певні ресурси для реалізації матеріальні чи нематеріальні, їх також слід зазначити).
  5. Відмітки про виконання (На кожному етапі реалізації індивідуального плану розвитку не лінуйтесь робити відмітки про виконання, це допоможе прослідкувати, де ви знаходитесь та як швидко просуваєтесь).

Успішна реалізація індивідуального плану розвитку не лише дозволить сформувати професіонала, а й підвищити рівень розвитку спеціаліста й компанії в цілому.

Читайте также

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 Август, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 Август, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

↑ Наверх