RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Новости
  5. Оновлення порядку обчислення середньої заробітної плати

Оновлення порядку обчислення середньої заробітної плати

3.05.2022 343Автор: Лоліта Платошкіна
Оновлення порядку обчислення середньої заробітної плати

Оновлення порядку обчислення середньої заробітної плати

3.05.2022     343Автор: 

З 29 квітня в Україні діятимуть зміни порядку обчислення середньої заробітної плати, своєю чергою врахувавши всі особливості воєнного часу. Що не кажіть, а два місяці війни негативно вплинуло практично на будь-які українські компанії. Через те, що значна кількість підприємств вимушені були переривати діяльність через небезпеку, зменшення кількості споживачів в країні, фінансових втрат, Уряд пішов на поступки для підтримки економічного фронту та українського бізнесу країни. Від 26.04.2022 р. №486 затверджено постанову щодо змін до Порядку №100, за яким рахується середня зарплата для оплати відпускних, компенсації, відрядження, для мобілізованих. Читайте про це докладно в цій статті на Jobs.ua.

Зміни розрахунку середньої заробітної плати

Змін небагато, спричинені вони випадінням днів, де робоче місце залишається за робітником, проте заробітну плату він не отримає. Тому наступні оновлення повинні вирішити ці непорозуміння:

  • з розрахункового періоду, під час якого обчислюється середня зарплата, виключається час, в який були відсутні дані про нараховану заробітну плату працівникові внаслідок бойових дій;
  • якщо працівник частково відпрацював період, за який нараховано премію чи іншу заохочувальну виплату, працівником, то при обчисленні середньої заробітної плати враховується фактично нарахована сума такої премії.

Слід зауважити, що від правильного розрахунку середньої заробітної плати залежить точність й інших нарахувань, таких як: відпускні, виплати за службові відрядження, компенсації за невикористані відпустки, виплати за вимушений прогул, збережений середній заробіток за період військової служби тощо.

Таким чином, у разі, якщо на підприємстві після закінчення воєнного стану або активних бойових дій у регіоні можна буде відновити ведення обліку, в тому числі кадрового, після відновлення такого обліку можна буде порахувати середній заробіток за звичайними правилами.

Зазначене положення постанови 486 створена саме на такий випадок: періоди, за які немає даних, не будуть враховуватися при проведенні розрахунку середньої заробітної плати.

До речі, Урядом також затверджена й програма щодо тимчасового переміщення підприємств з постраждалих під час війни регіонів. Ним може скористатись будь-який підприємець, що бажає продовжити свою діяльність на території західних областей України, де більш безпечно. Це можуть бути як великі підприємства, так й малі, що включають не більше 20 робітників в штаті. Підприємства, що вирішили релокезуватися можуть розраховувати на підборі місця для відповідних виробничих потужностей, перевезенні та розселенні персоналу, пошук нових працівників. Щоб взяти участь в цій програмі, необхідно заповнити відповідну форму даних на сайті Etender та очікувати опрацювання заявки в системі. Звісно ж, пріоритет буде надаватися тим компаніям, що мають стратегічне значення, та ті що виробляють товари першої необхідності, а також ті, що мають можливість самостійно демонтувати та перевезти свої потужності до найближчої станції Укрзалізниці.

Читайте также

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 Декабрь, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 Декабрь, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.


↑ Наверх