З 29 квітня в Україні діятимуть зміни порядку обчислення середньої заробітної плати, своєю чергою врахувавши всі особливості воєнного часу. Що не кажіть, а два місяці війни негативно вплинуло практично на будь-які українські компанії. Через те, що значна кількість підприємств вимушені були переривати діяльність через небезпеку, зменшення кількості споживачів в країні, фінансових втрат, Уряд пішов на поступки для підтримки економічного фронту та українського бізнесу країни. Від 26.04.2022 р. №486 затверджено постанову щодо змін до Порядку №100, за яким рахується середня зарплата для оплати відпускних, компенсації, відрядження, для мобілізованих. Читайте про це докладно в цій статті на Jobs.ua.
Змін небагато, спричинені вони випадінням днів, де робоче місце залишається за робітником, проте заробітну плату він не отримає. Тому наступні оновлення повинні вирішити ці непорозуміння:
Слід зауважити, що від правильного розрахунку середньої заробітної плати залежить точність й інших нарахувань, таких як: відпускні, виплати за службові відрядження, компенсації за невикористані відпустки, виплати за вимушений прогул, збережений середній заробіток за період військової служби тощо.
Таким чином, у разі, якщо на підприємстві після закінчення воєнного стану або активних бойових дій у регіоні можна буде відновити ведення обліку, в тому числі кадрового, після відновлення такого обліку можна буде порахувати середній заробіток за звичайними правилами.
Зазначене положення постанови 486 створена саме на такий випадок: періоди, за які немає даних, не будуть враховуватися при проведенні розрахунку середньої заробітної плати.
До речі, Урядом також затверджена й програма щодо тимчасового переміщення підприємств з постраждалих під час війни регіонів. Ним може скористатись будь-який підприємець, що бажає продовжити свою діяльність на території західних областей України, де більш безпечно. Це можуть бути як великі підприємства, так й малі, що включають не більше 20 робітників в штаті. Підприємства, що вирішили релокезуватися можуть розраховувати на підборі місця для відповідних виробничих потужностей, перевезенні та розселенні персоналу, пошук нових працівників. Щоб взяти участь в цій програмі, необхідно заповнити відповідну форму даних на сайті Etender та очікувати опрацювання заявки в системі. Звісно ж, пріоритет буде надаватися тим компаніям, що мають стратегічне значення, та ті що виробляють товари першої необхідності, а також ті, що мають можливість самостійно демонтувати та перевезти свої потужності до найближчої станції Укрзалізниці.
Ідеальних кандидатів не буває. Але є ті, що запам’ятовуються рекрутерам і яких вони згадають через багато років. Як стати таким кандидатом, що сподобається роботодавцю, дізнавався Jobs.ua.
Як взаємодіяти з такими людьми, які вічно мають рацію, дізнавався Jobs.ua.
Чим такі ігри стануть у пригоді працівникам вашої компанії? Щоб пройти подібну гру, доведеться співпрацювати. Всі свої дії ви змушені координувати з іншим гравцем чи навіть з кількома.
До відмов не звикати кожній людині, ми стикаємося з ними щодня. Але чи варто реагувати на відмову як остаточний вердикт? Портал з пошуку роботи Jobs.ua пропонує з’ясувати, як реагувати на відмови так, щоб співрозмовники вас почули.
Портал з працевлаштування Jobs.ua дізнавався, які перспективи має legaltech, юриспруденція 21-століття на стику традиційних підходів і сучасних технологій.