Під час війни пошуки роботи дорівнюються випробуванням долі. І це саме так, адже біржа праці потерпає від нескінченних запитів здобувачів-переселенців з інших міст, де ведуться активні бойові дії, багато компаній трансформували свій бізнес чи стали займатися волонтерством, крім цього війна досі продовжується. Нове воєнне положення примушує до нестандартних пошуків, нестандартних ідей і сміливості. Таким чином підліток з Кривого Рогу Тимофій Карч не тільки знайшов підробітку, але й став зіркою мережі.
Тимофій Карч переїхав в Польщу, як тільки розпочались воєнні дії, де продовжив вчитися в школі. Його батьки залишилися в Україні без роботи, тому хлопець вирішився на відчайдушний вчинок - знайти в Польщі підроботку. Через вік пошуки роботи закінчувались невдачею, і він вирішив спробувати написати допис в соцмережі Facebook про те, що шукає підробіток, що готовий виконувати кожний день. Його метою стала допомога рідним, які залишилися в скрутному становищі. Тому він просто описав свої уміння: згадав і про спортивні секції, в які ходив раніше, про фізичну виносливість, про допитливість та цікавість декількома мовами, про важливе на сьогодні вміння - бажання вчитися та розвиватися. Неймовірно, але його допис перепостили понад дві тисячі користувачів, а відгукнулися сотні небайдужих людей. Порада з батьками допомогла вибрати найбільш зручну вакансію для підлітка. Роботу він знайшов у тому самому місті, де тимчасово проживає. Він працює у людей на городі – це найреальніше, не потребує переїздів, він зараз у безпеці, ходить до школи і має кишенькові гроші. До речі, пропозицій справді назбиралось достатньо, серед яких були: робота в модельному бізнесі, робота в літньому таборі, жити у Вроцлаві в сім’ї, переїзд в інші країни, а волонтерські організації допомогли фінансово.
До речі, психологи також високо оцінюють бажання підлітків працювати та допомагати батькам фінансово. Ранній підробіток розвиває у підлітків впевненість, стресостійкість та здатність вирішувати важкі завдання. А ще дитина має можливість навчитися цінувати зароблені гроші та надалі не витрачатиме їх необдумано. Якщо батьки не проти, а дитина справді готова працювати, тоді необхідно маленькому здобувачу шукати на рекрутингових сайтах пропозиції для студентів чи підлітків. Найбільш поширені вакансії для підлітків на ринку праці: промоутер, продавець або його помічник, офіціант, прибиральник або розклеювач оголошень. За таку роботу підліток має можливість отримати від 25 до 300 гривень на день.
Наразі підлітки також хочуть бути корисними для своїх батьків та сімей, проте не слід забувати, що головна їх вікова відповідальність - навчання. Хочемо нагадати, що випускники 2021-2022 навчального року звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Вступ до закладів вищої освіти цього року буде без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування. Читайте докладно про це в статті “ЗНО, ДПА, єдиний вступний іспит, єдине фахове вступне випробування у 2022-му скасовано”.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.