UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
  4. Навчання
  5. ЗНО, ДПА, єдиний вступний іспит, єдине фахове вступне випробування у 2022-му скасовано

ЗНО, ДПА, єдиний вступний іспит, єдине фахове вступне випробування у 2022-му скасовано

24.03.2022 435Автор: Лоліта Платошкіна
ЗНО, ДПА, єдиний вступний іспит, єдине фахове вступне випробування у 2022-му скасовано

ЗНО, ДПА, єдиний вступний іспит, єдине фахове вступне випробування у 2022-му скасовано

24.03.2022     435Автор: 

Не встигла система освіти повноцінно відновитися після подій періоду пандемії, як зазнала ще одних вимушених випробувань - війна.

Війна продовжує вносити свої корективи в усі сфери життя українців. Воєнні обставини роблять неможливим розпочати вчасно підготовку та проведення пробного ЗНО та іспитів 2022 року. Саме тому Урядом було скасовано складання державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в цьому році. Це не лише вимушений крок, але й своєрідне заохочення молоді до навчання в Україні. Попереду перемога, відбудова країни, тому слід думати про збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціалу, стимулювання до навчання в Україні, навіть у такий скрутний для нашої країни та суспільства час.

Слід звернути увагу й на те, що скасування іспитів припаде лише на 2022 рік, тож не йдеться про якесь усунення запобіжників для непрозорого й нечесного вступу до закладів вищої освіти, тому слід вважати лише вимушеним винятком.

Причинами такого кроку стали:

  • воєнні події становлять загрозу цивільній структурі, збільшують загрозу небезпеки для молоді та студентів в цей час,
  • умови війни знижують мотивацію вступу до вищих навчальних закладів.

Тому прийняття Закону України № 7132 про скасування складання державної підсумкової атестації, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування цілком вирішують ці проблеми. Про подальші дії читайте в цій статті на Jobs.ua.

Які зміни при цьому очікувати 

Випускники 2021-2022 навчального року звільняються від проходження державної підсумкової атестації.

Вступ до закладів вищої освіти цього року буде без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.

Проектом закону було запропоновано доповнити документи, що відповідають за цю правову сферу. 

Якими документами при цьому оперувати для врегулювання цього питання

  1. Закон України "Про повну загальну середню освіту";
  2. Закон України "Про фахову передвищу освіту";
  3. Законом України "Про вищу освіту".

Поки що Міністерство освіти та науки ще не повідомляє, якою буде процедура вступу до ВНЗ. Поки що МОН розробляє алгоритм для навчальних закладів щодо завершення навчального року в умовах воєнного стану та видавання свідоцтва про базову та повну загальну середню освіту випускникам 9 і 11 класів. найближчим часом наказом Міністерства освіти і науки України будуть затверджені методичні рекомендації щодо окремих питань завершення навчального року в умовах воєнного стану. У рекомендаціях буде роз'яснено процедуру видачі свідоцтв про базову та повну загальну середню освіту випускникам 9 і 11 класів. Ці документи обов‘язково отримають всі випускники, незалежно від того, де вони перебувають. Зокрема, порядок урегулює отримання документів тимчасово внутрішньо переміщеними здобувачами та тими, що виїхали за територію України.

Друзі, всю додаткову інформацію щодо документів врегулювання цього питання та інших деталей ви можете дізнатися на офіційному сайті Освіти України.

Читайте також

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 лютий, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.

  • Адаптуємось на новій роботі: найдієвіші поради 5 лютий, 2025

    А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.

  • Як успішно запустити YouTube-канал в 2025 році? 3 лютий, 2025

    YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.

  • Найпоширеніші дискримінаційні питання на співбесідах: як діяти, якщо запитують не про роботу29 січень, 2025

    Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.

  • Як зацікавити дитину фрилансом?27 січень, 2025

    Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті. 


Часто шукають

↑ Вгору