Текст законопроекту №2708 (нового Трудового кодексу), що опублікований на сайті Верховної Ради України, має чимало нових положень. Як дізнався Jobs.ua, на думку фахівців у цьому питанні, новий Кодекс має як позитивні, так й не зовсім, аспекти.
По перше, у разі прийняття закону у редакції без змін, процес працевлаштування буде мати обов'язкове укладення трудового договору в письмовій формі. Такий договір буде основним документом, що регулює правовідносини між роботодавцем та найманим працівником. Без укладання такого трудового договору та своєчасного повідомлення органів Податкової служби, забороняється допуск найманих працівників до роботи.
Сама трудова діяльність людини буде враховуватися в електронній формі у реєстрі застрахованих осіб, який включено до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Роботодавець буде матиме можливість розірвати договір в односторонньому порядку, якщо письмово попередить працівника про це в наступні терміни:
Трудовий договір має складатися державною мовою та може бути перекладеним на інші мови за бажанням сторін.
Також, такий новий договір буде містити, як основні, так й додаткові умови.
Основні умови:
Додатково до договору можуть бути включені такі умови:
Законопроектом передбачено такі види трудових договорів:
При цьому, фрілансери, крім таких цивільно-правових договорів, зможуть укладати трудові договори з нефіксованим робочим часом та узгоджувати графік роботи чи підтвердження змоги працювати дистанційно.
У разі наявності нефіксованого робочого часу, обов'язок працівника щодо виконання роботи виникає виключно за умови надання роботодавцем доступною роботи, але без гарантій того, що така робота буде надаватися регулярно.
Також, при прийнятті на роботу або пізніше, можливо буде встановити тимчасовий або постійний гнучкий графік роботи при узгодженні такого положення сторонами.
З метою забезпечення гендерної рівності, новим кодексом передбачено можливість використання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку кожним з батьків дитини.
Серед «позитивних нововведень» фахівці відзначають наступні положення:
До «негативних моментів», здебільш відносять скорочення обов'язкових вихідних днів з 42 до 24 годин (один вихідний день, замість двох).
Пошукачам не подобається формат групової співбесіди, та ейчари іноді вдаються до нього. Навіщо вони це роблять? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua, а ще розглянемо переваги й недоліки групової співбесіди.
Тоді зло мало одне обличчя. Сьогодні — інше, але суть та сама: імперські амбіції, зневага до людського життя.
День памʼяті — це не лише про минуле. Це про вибір, який ми робимо сьогодні: стояти за свободу, за життя, за правду! Слава Україні! Героям Слава!
Портал Jobs.ua розповідає, що потрібно знати про рукостискання в контексті ділового етикету.
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.