Авторы законопроекта - депутаты Шели Яхимович, Давид Таль и Яаков Марги - говорят, что в свое время законодатели не включили пункт о «праве на туалет» в текст Закона о часах труда и отдыха, поскольку это право считалось само собой разумеющимся. Однако в последние годы во многих компаниях, работающих в сфере торговли и услуг, работодатели все чаще ограничивают работников в праве на посещение туалета в рабочее время.
По словам Шели Яхимович, многие кассирши, телефонные операторы и работники других специальностей работают без подмены по 8-9 часов подряд и на протяжении всего рабочего дня стараются не пить, чтобы не возникала нужда в посещении туалета. Тем самым люди наносят вред своему здоровью и даже ставят под угрозу собственную жизнь, говорит депутат. Поэтому, к стыду Государства Израиль, возникает необходимость в законодательном закреплении самого элементарного и базового права человека - права на свободное отправление своих физиологических потребностей.
Согласно тексту законопроекта, время, потраченное на посещение туалета, входит в счет отработанных часов. Кроме того, каждый работодатель обязан оборудовать туалет для работников в том помещении, где они трудятся. Для того, чтобы создать рабочее место без туалета, потребуется специальное разрешение надзорных органов.
Закон также закрепляет за работниками право требовать компенсаций за нарушения «права на туалет» без необходимости доказывать суду по трудовым спорам факт нанесения ущерба.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.