Інтровертам буває складно привернути увагу потенційних роботодавців. Потрібно як мінімум ефективно показати себе на співбесіді, і навіть цей етап вже може становити для них проблему. Але в цій статті від порталу Jobs.ua спробуємо поглянути на прихований потенціал інтровертів, яким вони володіють і який може бути корисний їхнім роботодавцям, якщо знати, як правильно використати тиху силу інтровертів.
Роботодавцям не завадить взяти на замітку, що любов інтровертів до самотності можна використати з користю. Якщо для таких людей самотність радше подарунок, а не тягар, їм можна доручати ті завдання, які найкраще виконуються в тиші та на самоті. Які професії добре «пасують» інтровертам? Розробники та веб-дизайнери, безперечно. А ще художники, smm-ники, аналітики та системні адміністратори. Та й не тільки, звичайно ж – це ті професії, які першими спадають на думку.
Там де іншим людям складно зосереджуватися над однією проблемою багато годин поспіль, для інтровертів це не становить великої проблеми. Так, у них теж бувають непродуктивні дні чи спади енергії, особливо якщо рівень стресу занадто високий. Але загалом інтроверту легше дається така робота, коли потрібна посидючість, коли завдання надто нудне і монотонне. Для інтроверта буде в задоволення сам факт здійснення ментального процесу та занурення в себе, і в проблему, яку потрібно вирішити.
Багато людей думають, що інтроверти – винятково сором’язливі та антисоціальні персони. Але це помилкове уявлення, бо реальність дещо інша. Інтроверти теж люблять спілкування, тільки з тією різницею, що вечірки та дружні посиденьки можуть втомити їх, а екстравертам, навпаки, соціальна активність тільки додає енергії. Тому одна з найкращих комунікацій для інтровертів – комунікація із самим собою, зі своїми думками та відчуттями. А оскільки інтроверти можуть проявляти більше емпатичності в спілкуванні, вони подекуди краще вислухають і зрозуміють співрозмовника. Чудова риса для психологів, психоаналітиків і психотерапевтів.
Не забуваємо, що інтровертам й без того некомфортно живеться в нашому суспільстві. Чому? Все просто насправді – наш світ більше прихильний для екстравертів. Адже щоб щось заслужити, щоб просунутися кар’єрними сходами, потрібно виділитися з натовпу, привернути для себе увагу, що інтровертам дається дуже важко. Тим паче, тут ще одну проблему можемо виділити – відлюдькуватість інтровертів може відлякувати людей, і в результаті вони отримують ще менше спілкування, ніж могли б. Ось такий парадокс можемо тут вивести, і навіть віднайти спільні ознаки з біблійним парадоксом «Ефекту Матвія». Пам’ятаєте притчу про таланти? Тому, хто має – ще й додасться, а тому, хто не має, відніметься і те, що має.
Тож цінуйте інтровертів у своєму оточенні, і не лише перебуваючи в статусі роботодавця по відношенню до них. Інтроверти – найкращі слухачі і порадники, візьміть це до уваги.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.