Інтровертам буває складно привернути увагу потенційних роботодавців. Потрібно як мінімум ефективно показати себе на співбесіді, і навіть цей етап вже може становити для них проблему. Але в цій статті від порталу Jobs.ua спробуємо поглянути на прихований потенціал інтровертів, яким вони володіють і який може бути корисний їхнім роботодавцям, якщо знати, як правильно використати тиху силу інтровертів.
Роботодавцям не завадить взяти на замітку, що любов інтровертів до самотності можна використати з користю. Якщо для таких людей самотність радше подарунок, а не тягар, їм можна доручати ті завдання, які найкраще виконуються в тиші та на самоті. Які професії добре «пасують» інтровертам? Розробники та веб-дизайнери, безперечно. А ще художники, smm-ники, аналітики та системні адміністратори. Та й не тільки, звичайно ж – це ті професії, які першими спадають на думку.
Там де іншим людям складно зосереджуватися над однією проблемою багато годин поспіль, для інтровертів це не становить великої проблеми. Так, у них теж бувають непродуктивні дні чи спади енергії, особливо якщо рівень стресу занадто високий. Але загалом інтроверту легше дається така робота, коли потрібна посидючість, коли завдання надто нудне і монотонне. Для інтроверта буде в задоволення сам факт здійснення ментального процесу та занурення в себе, і в проблему, яку потрібно вирішити.
Багато людей думають, що інтроверти – винятково сором’язливі та антисоціальні персони. Але це помилкове уявлення, бо реальність дещо інша. Інтроверти теж люблять спілкування, тільки з тією різницею, що вечірки та дружні посиденьки можуть втомити їх, а екстравертам, навпаки, соціальна активність тільки додає енергії. Тому одна з найкращих комунікацій для інтровертів – комунікація із самим собою, зі своїми думками та відчуттями. А оскільки інтроверти можуть проявляти більше емпатичності в спілкуванні, вони подекуди краще вислухають і зрозуміють співрозмовника. Чудова риса для психологів, психоаналітиків і психотерапевтів.
Не забуваємо, що інтровертам й без того некомфортно живеться в нашому суспільстві. Чому? Все просто насправді – наш світ більше прихильний для екстравертів. Адже щоб щось заслужити, щоб просунутися кар’єрними сходами, потрібно виділитися з натовпу, привернути для себе увагу, що інтровертам дається дуже важко. Тим паче, тут ще одну проблему можемо виділити – відлюдькуватість інтровертів може відлякувати людей, і в результаті вони отримують ще менше спілкування, ніж могли б. Ось такий парадокс можемо тут вивести, і навіть віднайти спільні ознаки з біблійним парадоксом «Ефекту Матвія». Пам’ятаєте притчу про таланти? Тому, хто має – ще й додасться, а тому, хто не має, відніметься і те, що має.
Тож цінуйте інтровертів у своєму оточенні, і не лише перебуваючи в статусі роботодавця по відношенню до них. Інтроверти – найкращі слухачі і порадники, візьміть це до уваги.
Поговоримо разом з Jobs.ua на таку делікатну тему, чи варто соромитися «простих» професій, як-от професія касира.
У цьому матеріалі вашій увазі пропонується цікава й подекуди драматична історія злету й занепаду нідерландських техно піонерів, які змінили ландшафт сучасної цивілізації.
Розбираємося, які перспективи пропонує професія психолога в Україні у 2025 році.
Метод Pomodoro допомагає ефективно розподіляти час між робочими завданнями. Сьогодні розберемо «на кісточки» ті можливості, які пропонує ця чудова техніка тайм-менеджменту для ефективного виконання завдань і зосередженої праці.
Якщо кар’єра не рухається, можливо, ви щось робите не так? Причини бувають різні, тому давайте проаналізуємо, якими порадами скористатися, щоб досягати успіху в кар’єрі.