UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Все про підбір персоналу
  5. Прихована сила інтровертів як працівників

Прихована сила інтровертів як працівників

23.02.2023 416
Прихована сила інтровертів як працівників

Прихована сила інтровертів як працівників

23.02.2023     416

Інтровертам буває складно привернути увагу потенційних роботодавців. Потрібно як мінімум ефективно показати себе на співбесіді, і навіть цей етап вже може становити для них проблему. Але в цій статті від порталу Jobs.ua спробуємо поглянути на прихований потенціал інтровертів, яким вони володіють і який може бути корисний їхнім роботодавцям, якщо знати, як правильно використати тиху силу інтровертів.

Самотність – не тягар, а подарунок

Роботодавцям не завадить взяти на замітку, що любов інтровертів до самотності можна використати з користю. Якщо для таких людей самотність радше подарунок, а не тягар, їм можна доручати ті завдання, які найкраще виконуються в тиші та на самоті. Які професії добре «пасують» інтровертам? Розробники та веб-дизайнери, безперечно. А ще художники, smm-ники, аналітики та системні адміністратори. Та й не тільки, звичайно ж – це ті професії, які першими спадають на думку.

Посидючість

Там де іншим людям складно зосереджуватися над однією проблемою багато годин поспіль, для інтровертів це не становить великої проблеми. Так, у них теж бувають непродуктивні дні чи спади енергії, особливо якщо рівень стресу занадто високий. Але загалом інтроверту легше дається така робота, коли потрібна посидючість, коли завдання надто нудне і монотонне. Для інтроверта буде в задоволення сам факт здійснення ментального процесу та занурення в себе, і в проблему, яку потрібно вирішити.

Інтроверти теж люблять спілкування… тільки по-своєму

Багато людей думають, що інтроверти – винятково сором’язливі та антисоціальні персони. Але це помилкове уявлення, бо реальність дещо інша. Інтроверти теж люблять спілкування, тільки з тією різницею, що вечірки та дружні посиденьки можуть втомити їх, а екстравертам, навпаки, соціальна активність тільки додає енергії. Тому одна з найкращих комунікацій для інтровертів – комунікація із самим собою, зі своїми думками та відчуттями. А оскільки інтроверти можуть проявляти більше емпатичності в спілкуванні, вони подекуди краще вислухають і зрозуміють співрозмовника. Чудова риса для психологів, психоаналітиків і психотерапевтів.

У вашому оточенні є інтроверти? Цінуйте їх

Не забуваємо, що інтровертам й без того некомфортно живеться в нашому суспільстві. Чому? Все просто насправді – наш світ більше прихильний для екстравертів. Адже щоб щось заслужити, щоб просунутися кар’єрними сходами, потрібно виділитися з натовпу, привернути для себе увагу, що інтровертам дається дуже важко. Тим паче, тут ще одну проблему можемо виділити – відлюдькуватість інтровертів може відлякувати людей, і в результаті вони отримують ще менше спілкування, ніж могли б. Ось такий парадокс можемо тут вивести, і навіть віднайти спільні ознаки з біблійним парадоксом «Ефекту Матвія». Пам’ятаєте притчу про таланти? Тому, хто має – ще й додасться, а тому, хто не має, відніметься і те, що має.

Тож цінуйте інтровертів у своєму оточенні, і не лише перебуваючи в статусі роботодавця по відношенню до них. Інтроверти – найкращі слухачі і порадники, візьміть це до уваги.

Читайте також

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 листопад, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Вгору