RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Работодателю
  4. Все о подборе персонала
  5. Приймаємо іноземця на роботу: законодавчі аспекти, які слід знати

Приймаємо іноземця на роботу: законодавчі аспекти, які слід знати

10.11.2020 660
Приймаємо іноземця на роботу: законодавчі аспекти, які слід знати

Приймаємо іноземця на роботу: законодавчі аспекти, які слід знати

10.11.2020     660

Якщо ваша компанія виходить на міжнародний рівень, це означає, що серед ваших підлеглих можуть опинитися іноземні працівники. Jobs.ua дізнавалися, які законодавчі аспекти слід знати, щоб прийняти на роботу іноземця.

Іноземці мають ті ж самі права при прийомі на роботу, що й громадяни України

У 22-ій статті Кодексу законів про працю України чітко зазначається, що, відповідно до Конституції нашої країни, не допускається обмеження будь-чиїх прав при прийомі на роботу, незалежно від соціального чи майнового стану, походження та расової і національної приналежності, незалежно від статі та мови, якою володіє людина, незалежно від її політичних і релігійних переконань, роду і характеру занять, та місця проживання.

Певні вимоги до особи працівника встановлюються українським законодавством

Іноземці та особи, які не мають громадянства, але перебувають в Україні на законних підставах, мають ті ж самі права та свободи, що й українські громадяни. І несуть ті ж самі обов’язки – за окремими винятками, прописаними в Конституції, в деяких законах чи міжнародних договорах. Ця гарантія поширюється на право іноземців вільно працювати в Україні, дотримуючись українських законів.

Обласний центр зайнятості повинен видати дозвіл

Маленький, але важливий нюанс. Він полягає в тому, що роботодавець повинен звернутися в місцевий центр зайнятості, щоб отримати дозвіл на працевлаштування іноземця. Цей момент прописаний в 42-ій статті Закону України «Про зайнятість населення» (п. 1).

Роз’яснюємо деякі тонкощі стосовно отримання дозволу

Закордонні працівники можуть працювати на різних посадах в одного або декількох роботодавців, але за однієї умови – дозвіл потрібно отримати стосовно кожної посади. Що цікаво, високооплачувані професіонали можуть прийматися на посаду за сумісництвом без дозволу, але з однією обмовкою: строк дії трудового договору на сумісній посаді не повинен перевищувати строк дії дозволу за основним його місцем роботи.

Щоб отримати дозвіл на роботу в своїй компанії іноземного працівника, роботодавець зобов’язується забезпечити йому гідний рівень заробітної плати. Якщо найманий іноземець працюватиме у благодійних організаціях, в навчальному закладі чи громадському об’єднанні, йому забезпечується оклад як мінімум в п’ять мінімальних зарплат. Для всіх інших категорій – в розмірі десяти мінімальних зарплат.

Скільки сплачувати за дозвіл?

За видачу такого дозволу роботодавець повинен сплатити державі певну суму. Ця сума обчислюється, відштовхуючись від прожиткового мінімуму станом на перше січня того року, в якому іноземець приймається на посаду. В 2020-му році даний прожитковий мінімум становив 2 тис. 102 гривні (з липня ця сума зросла (2 тис. 197 гривень), але ми рахуємо, відштовхуючись від прож. мінімуму станом на перше січня).

Виходячи з цієї інформації, в конкретних випадках за дозвіл доведеться сплатити наступні суми:

  • Якщо іноземець працюватиме менше шести місяців – 2 прож. мінімуми (тобто 4 тис. 204 грн.);
  • Якщо іноземний громадянин працюватиме від шести місяців і до одного року – 4 прож. мінімуми (тобто 8 тис. 408 грн.);
  • Якщо від одного року і до трьох років – 6 прож. мінімумів (12 тис. 612 грн.).

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх