Якщо ваша компанія виходить на міжнародний рівень, це означає, що серед ваших підлеглих можуть опинитися іноземні працівники. Jobs.ua дізнавалися, які законодавчі аспекти слід знати, щоб прийняти на роботу іноземця.
У 22-ій статті Кодексу законів про працю України чітко зазначається, що, відповідно до Конституції нашої країни, не допускається обмеження будь-чиїх прав при прийомі на роботу, незалежно від соціального чи майнового стану, походження та расової і національної приналежності, незалежно від статі та мови, якою володіє людина, незалежно від її політичних і релігійних переконань, роду і характеру занять, та місця проживання.
Іноземці та особи, які не мають громадянства, але перебувають в Україні на законних підставах, мають ті ж самі права та свободи, що й українські громадяни. І несуть ті ж самі обов’язки – за окремими винятками, прописаними в Конституції, в деяких законах чи міжнародних договорах. Ця гарантія поширюється на право іноземців вільно працювати в Україні, дотримуючись українських законів.
Маленький, але важливий нюанс. Він полягає в тому, що роботодавець повинен звернутися в місцевий центр зайнятості, щоб отримати дозвіл на працевлаштування іноземця. Цей момент прописаний в 42-ій статті Закону України «Про зайнятість населення» (п. 1).
Закордонні працівники можуть працювати на різних посадах в одного або декількох роботодавців, але за однієї умови – дозвіл потрібно отримати стосовно кожної посади. Що цікаво, високооплачувані професіонали можуть прийматися на посаду за сумісництвом без дозволу, але з однією обмовкою: строк дії трудового договору на сумісній посаді не повинен перевищувати строк дії дозволу за основним його місцем роботи.
Щоб отримати дозвіл на роботу в своїй компанії іноземного працівника, роботодавець зобов’язується забезпечити йому гідний рівень заробітної плати. Якщо найманий іноземець працюватиме у благодійних організаціях, в навчальному закладі чи громадському об’єднанні, йому забезпечується оклад як мінімум в п’ять мінімальних зарплат. Для всіх інших категорій – в розмірі десяти мінімальних зарплат.
За видачу такого дозволу роботодавець повинен сплатити державі певну суму. Ця сума обчислюється, відштовхуючись від прожиткового мінімуму станом на перше січня того року, в якому іноземець приймається на посаду. В 2020-му році даний прожитковий мінімум становив 2 тис. 102 гривні (з липня ця сума зросла (2 тис. 197 гривень), але ми рахуємо, відштовхуючись від прож. мінімуму станом на перше січня).
Виходячи з цієї інформації, в конкретних випадках за дозвіл доведеться сплатити наступні суми:
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.