RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Ваше здоровье
  5. Про роботу за клавіатурою та біль в спині: як вирішити цю проблему

Про роботу за клавіатурою та біль в спині: як вирішити цю проблему

24.09.2021 449
Про роботу за клавіатурою та біль в спині: як вирішити цю проблему

Про роботу за клавіатурою та біль в спині: як вирішити цю проблему

24.09.2021     449

Скажімо так – вирішити це питання раз і назавжди. Або, як мінімум, мінімізувати шкоду від роботи за клавіатурою. Як? Дізнайтеся в матеріалі від Jobs.ua.

Про що сигналізує біль у спині?

Біль у спині – проблема більшості людей, які змушені проводити багато часу сидячи, і неважливо, говоримо про роботу програміста, бухгалтера чи копірайтера. Тривала робота за комп’ютером погіршує поставу і втомлює очі. Страждає хребет, який довгий час змушений займати неприродне для нього положення. Страждають внутрішні органи, які здавлюються між собою і отримують мало кисню, погіршується кровообіг. Ось про що сигналізує організм, коли намагається через болі в спині сповістити, що потрібно робити щось із поставою.

Ергономічна клавіатура чи правильно облаштоване робоче місце?

Чи може стати вирішенням проблеми купівля ергономічної клавіатури? Насправді з цим класом клавіатур не все так просто. По-перше, ваші пальці можуть довго звикати до нового розташування клавіш; через це – часті помилки і, як наслідок, роздратування і нервозність. На додачу до болю в спині.

По-друге, від такої клавіатури не буде користі, якщо ви працюєте за невисоким стільцем чи клавіатура лежить на столі, а не спеціальній підставці під столом, щоб передпліччя під час роботи з клавіатурою розташовувались паралельно землі. В такому випадку жодна клавіатура в світі не зарадить, навіть найергономічніша, бо зап’ястя й надалі будуть втомлюватися від неправильного положення рук над клавіатурою.

Тому подбайте про те, щоб ваше робоче місце відповідало усім рекомендаціям з підручника безпеки життєдіяльності (освітлення, висота стола та стільця і т.д.). А щоб зменшити навантаження на очі, опануйте сліпий набір на клавіатурі. Так, це вкрай непросто, але в майбутньому заощадите чимало годин життя, бо набір тексту чи рядків коду будь-якої складності перетвориться на приємне заняття, а не понуру щоденну каторгу. Поради, як опанувати сліпий набір, читайте у статті Опановуємо сліпий десятипальцевий набір на клавіатурі.

Фізична активність

Якщо турбує поперек – кращої вправи, ніж гіперекстензії, годі знайти. Ви можете практикувати гіперекстензії в залі чи вдома, аби лиш приділяли цій вправі щодня по 10-20 хвилин. Опануйте техніку виконання цієї вправи, перш ніж приступати до неї: так, техніка нескладна, але кілька моментів у пам’яті потрібно закарбувати. До речі, на YouTube ви можете переглянути ознайомчі відео, що дасть більше розуміння, як саме потрібно виконувати цю вправу.

Ще одна нескладна вправа для укріплення м’язів спини – вис на перекладині. Практикуйте вис на руках щодня по 1-2 хвилини за кілька підходів. Для ефективності додайте ще підтягування, а яким хватом, це не настільки важливо. А ось що важливо – це регулярність занять; вранці, вдень, ввечері – чим більше, тим краще. Повірте, вже за кілька тижнів ви відчуєте покращення самопочуття.

За умови регулярних занять ви розвинете м’язи спини і укріпите їх настільки, що неприємні болі відступлять, бо розвинений м’язевий каркас утримуватиме хребет в нормальному положенні, навіть якщо працюватимете за клавіатурою багато годин щодня.

Читайте также

  • Тестові завдання: перевірка здібностей чи час, який витрачено марно?25 Декабрь, 2024

    Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 Декабрь, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 Декабрь, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.


↑ Наверх