«Цифрові кочівники», як правило, на одному місці довго не затримуються. Відтак при кожному переїзді виникають певні проблеми. Що це за проблеми і як їм давати раду – читайте в матеріалі від Jobs.ua.
В грудні 2020-го року була опублікована стаття «Інтернет-кочівники – хто вони, ці люди майбутнього?», в якій ми коротко розповіли про це явище і зазначили список привабливих країн для проживання, на які цифровим кочівникам варто звернути увагу. Розписувати про це знову не будемо, посилання на минулорічну статтю – в попередньому реченні.
Поговоримо краще про те, з якими проблемами стикаються інтернет-кочівники в кожній новій країні, куди прилітають-прибувають для проживання, подорожей, нових вражень і, звісно, роботи.
І поводяться при цьому як зі всіма туристами: до вас чіпляються на вулиці місцеві дурисвіти, щоб «впарити» втридорога якісь дрібнички, а місцеве населення не надто прагне подружитися з вами. Для когось це не проблема, а когось такий стан речей реально напрягатиме, чи не так?
І навіть якщо ви чудово володієте англійською, не очікуйте того ж від мешканців третього світу, якщо вирішили попрацювати і ближче ознайомитися з країнами Азії, Африки чи Південної Америки. Та й у Європі, звісно, не кожен житель відповість вам англійською. Звичайно, в англомовних країнах можна забути про цю незручність, але й вартість проживання там вища в 5-6 разів від вартості проживання в Таїланді, Турції чи Індонезії (як приклад).
Як давати цьому раду? Ну якщо ви вирішили стати інтернет-кочівником, доведеться іти до кінця. Навчіться заводити нові знайомства через інтернет: приїхали в нову країну, нове місто – знайшли за допомогою того ж самого фейсбуку місцевих українців, які тут проживають. Чи стали учасниками місцевих груп, а вже через них знайомитеся з місцевими жителями.
Означає, що цифровий кочівник не зможе користуватися українськими ІТ-сервісами. Крім цього, переїзд в кожну нову країну означає, що вам доведеться купувати нову сім-карту і переналаштовувати різні сервіси. Щоб уникнути подібних незручностей, встановіть електронну сім-карту. Хоча ця послуга, на жаль, доступна поки що не у всіх куточках світу.
«Несвіжий» одяг для інтернет-кочівників – ще одна проблема, адже багато одягу з собою в подорож не візьмеш. Та й одразу після прибуття на нове місце не одразу зорієнтуєшся, де тут найближча приватна пральня і наскільки легко її розшукати. Що ж, тут можна дати тільки одну пораду – питання з пранням вирішуйте одразу після приїзду, щоб не ходити декілька днів у брудному одязі.
Будьте також готові до того, що доведеться стикатися час від часу з іншими побутовими незручностями – то важка валіза у вас, то доведеться переночувати в готелі, який не зовсім відповідає очікуванням тощо. Що ж, цифрових кочівників в певному сенсі можна назвати спартанцями сучасного світу, які на подібні незручності реагуватимуть значно спокійніше, ніж звичайні туристи.
На жаль, є такий момент. Будьте готові до того, що ваша близька людина не розділить з вами «кочовий» спосіб життя. Яке рішення тут можна запропонувати? Або ви стаєте цифровим кочівником самі і відчуваєте всі принади і недоліки такого способу життя, або ж прикладаєте усіх зусиль, щоб розшукати близьку по духу людину, яка теж, як і ви, не уявляє життя без подорожей та постійної зміни місць проживання.
А які тут ще є варіанти?..
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.