UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. Робота вашої мрії
 5. Інтернет-кочівники – хто вони, ці люди майбутнього?

Інтернет-кочівники – хто вони, ці люди майбутнього?

19.12.2020 590
Інтернет-кочівники – хто вони, ці люди майбутнього?

Інтернет-кочівники – хто вони, ці люди майбутнього?

19.12.2020     590

Уявіть привабливу пропозицію – ви працюєте в своє задоволення, і при цьому ще й подорожуєте. Сьогодні ви в одній країні, завтра – в іншій. Уявили? Якщо це ваша нинішня реальність, вас сміливо можна величати інтернет-кочівником. А якщо ви ще не чули про цих цікавих людей, або хочете стати одним з них, Jobs.ua розкажуть про це цікаве явище детальніше.

Хто такі цифрові кочівники

Цифрові кочівники, або інтернет-кочівники (digital nomads) – це люди, які працюють віддалено, і саме завдяки цьому мають можливість постійно подорожувати. Сьогодні вони ніжаться на пляжі в сонячному Гоа, попиваючи коктейль і працюючи за ноутбуком, завтра вони вже пакують валізи і смакують каву в лондонській кав’ярні, продовжуючи роботу над своїм проектом. Краса, чи не так?

Одним з перших кочуючих працівників можна назвати американця Стіва Робертса, який у далекому 1983-му році подорожував Сполученими Штатами на лежачому велосипеді, продовжуючи заробляти на життя написанням журнальних статей. До речі, схожий приклад кочуючого працівника навів Набоков у романі «Лоліта», головний герой якого подорожував Штатами, заробляючи на прожиття письменництвом.

Але це були поодинокі випадки. Вже у 21-му столітті, зі стрімким розвитком Інтернету, почав формуватися глобальний рух цифрових кочівників. В наш час кожен, хто хоче працювати віддалено і при цьому подорожувати, може опанувати відповідну професію (програміст, дизайнер, письменник, журналіст і т.д.), і заробляти гроші в дорозі. Чудове рішення для молодих людей, які хочуть побачити світ, та й не тільки для молодих людей! В будь-якому віці можна пізнати принади цього заманливого способу життя. Цікавий факт: прогнози свідчать, що в 2035-му році кожна дев’ята людина на планеті буде інтернет-кочівником. Хтозна, можливо, ви теж будете в їхніх рядах.

Які країни краще обрати для інтернет-кочівництва?

США

Цілком імовірно, що ви одразу подумали про США. Так, у Штатах цифрових кочівників назбирається предостатньо, але Сполучені Штати, як не дивно, не вважаються найкращим місцем для таких людей. А все тому, що не у всіх куточках країни до ваших послуг буде чудовий інтернет, та й з транспортом можуть виникнути проблеми.

Чому з транспортом не все так просто? Тому що в США без власного автомобіля складно прожити. А для інтернет-кочівника автомобіль – зайвий клопіт, бо його з собою в літак не візьмеш. Серед інших проблем, які не надто приваблюють цифрових фрілансерів – це складність в отриманні візи, висока вартість медичних послуг та дозвіл на носіння зброї.

Які ж країни тоді обрати громадянину України, якщо він надумає стати «цифровим» перелітним птахом?

Естонія

В цій країні для цифрових кочівників навіть випускають спеціальні візи, які, щоправда, призупинили у зв’язку з пандемією, але з часом, безперечно, їхній випуск відновиться. Для підприємців тут теж створені чудові умови. Карта електронного резидента надає можливість вести бізнес в Євросоюзі через Інтернет.

Серед інших країн, на які варто звернути увагу, виділимо наступні:

 • Хорватія;
 • Португалія;
 • Чехія.

Якщо з екзотичних і віддалених від України країн, то зверніть увагу на:

 • Мексику;
 • Індонезію;
 • Таїланд.

Успіхів та удачі, якщо надумаєте поповнити лави інтернет-кочівників! Працювати і пізнавати при цьому світ – це ж так прекрасно!

Читайте також

 • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

  Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

 • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

  Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

 • Як спорт сприяє кар'єрі21 грудень, 2023

  Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

 • Як правильно написати лист-пояснення19 грудень, 2023

  Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Вгору