Уявіть привабливу пропозицію – ви працюєте в своє задоволення, і при цьому ще й подорожуєте. Сьогодні ви в одній країні, завтра – в іншій. Уявили? Якщо це ваша нинішня реальність, вас сміливо можна величати інтернет-кочівником. А якщо ви ще не чули про цих цікавих людей, або хочете стати одним з них, Jobs.ua розкажуть про це цікаве явище детальніше.
Цифрові кочівники, або інтернет-кочівники (digital nomads) – це люди, які працюють віддалено, і саме завдяки цьому мають можливість постійно подорожувати. Сьогодні вони ніжаться на пляжі в сонячному Гоа, попиваючи коктейль і працюючи за ноутбуком, завтра вони вже пакують валізи і смакують каву в лондонській кав’ярні, продовжуючи роботу над своїм проектом. Краса, чи не так?
Одним з перших кочуючих працівників можна назвати американця Стіва Робертса, який у далекому 1983-му році подорожував Сполученими Штатами на лежачому велосипеді, продовжуючи заробляти на життя написанням журнальних статей. До речі, схожий приклад кочуючого працівника навів Набоков у романі «Лоліта», головний герой якого подорожував Штатами, заробляючи на прожиття письменництвом.
Але це були поодинокі випадки. Вже у 21-му столітті, зі стрімким розвитком Інтернету, почав формуватися глобальний рух цифрових кочівників. В наш час кожен, хто хоче працювати віддалено і при цьому подорожувати, може опанувати відповідну професію (програміст, дизайнер, письменник, журналіст і т.д.), і заробляти гроші в дорозі. Чудове рішення для молодих людей, які хочуть побачити світ, та й не тільки для молодих людей! В будь-якому віці можна пізнати принади цього заманливого способу життя. Цікавий факт: прогнози свідчать, що в 2035-му році кожна дев’ята людина на планеті буде інтернет-кочівником. Хтозна, можливо, ви теж будете в їхніх рядах.
Цілком імовірно, що ви одразу подумали про США. Так, у Штатах цифрових кочівників назбирається предостатньо, але Сполучені Штати, як не дивно, не вважаються найкращим місцем для таких людей. А все тому, що не у всіх куточках країни до ваших послуг буде чудовий інтернет, та й з транспортом можуть виникнути проблеми.
Чому з транспортом не все так просто? Тому що в США без власного автомобіля складно прожити. А для інтернет-кочівника автомобіль – зайвий клопіт, бо його з собою в літак не візьмеш. Серед інших проблем, які не надто приваблюють цифрових фрілансерів – це складність в отриманні візи, висока вартість медичних послуг та дозвіл на носіння зброї.
Які ж країни тоді обрати громадянину України, якщо він надумає стати «цифровим» перелітним птахом?
В цій країні для цифрових кочівників навіть випускають спеціальні візи, які, щоправда, призупинили у зв’язку з пандемією, але з часом, безперечно, їхній випуск відновиться. Для підприємців тут теж створені чудові умови. Карта електронного резидента надає можливість вести бізнес в Євросоюзі через Інтернет.
Серед інших країн, на які варто звернути увагу, виділимо наступні:
Якщо з екзотичних і віддалених від України країн, то зверніть увагу на:
Успіхів та удачі, якщо надумаєте поповнити лави інтернет-кочівників! Працювати і пізнавати при цьому світ – це ж так прекрасно!
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.
Поговоримо разом з Jobs.ua на таку делікатну тему, чи варто соромитися «простих» професій, як-от професія касира.
У цьому матеріалі вашій увазі пропонується цікава й подекуди драматична історія злету й занепаду нідерландських техно піонерів, які змінили ландшафт сучасної цивілізації.