RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Это важно знать каждому
  5. Продуктивний ранок, або як наповнити себе бадьорістю перед роботою

Продуктивний ранок, або як наповнити себе бадьорістю перед роботою

15.10.2021 591
Продуктивний ранок, або як наповнити себе бадьорістю перед роботою

Продуктивний ранок, або як наповнити себе бадьорістю перед роботою

15.10.2021     591

Всі ми чудово знаємо, що розпочати день з фізичної активності – це прекрасно, і це наповнює наше тіло і розум енергією. Але не всі можуть займатися по тим чи іншим причинам, та й не завжди хочеться одразу після ліжка присідати чи підтягуватися. Але як тоді бути продуктивним вранці, щоб «вловити» перші години після пробудження та ефективно попрацювати? Поміркуємо разом із Jobs.ua.

Як пробудити вранці потяг до роботи?

Спробуйте наступну методику, якщо ви відчуваєте, що інші не надто працюють. Одразу після пробудження, ще по дорозі у ванну кімнату починайте пригадувати, який у вас сьогодні нагальний список справ. Чому по дорозі у ванну? Бо поки ви прийматимете душ і чиститимете зуби, в голові поступово «викристалізується» список справ, які потрібно виконати сьогодні. Або ж ви встигнете прокрутити в голові кілька варіантів рішення складної задачі.

Чудово, якщо одразу на старті знаєте, як робити ту чи іншу справу – це вже 50% успіху; а якщо ви пригадали щось дуже важливе, але не знаєте, з якого боку підійти – не хвилюйтесь даремно. Краще залиште поки що цю справу у спокої і дайте змогу попрацювати вашому мозку у фоновому режимі, він для таких задач теж призначений.

Чому це спрацює? Тому що коли ви підете на прогулянку, пробіжку, приготуєте сніданок і ранкову каву – мозок в цей уже працюватиме над проблемою, яку ви «завантажили» йому перед цим. І поки ви виконуєте щоденну ранкову рутину, розум буде придумувати варіанти рішень проблеми. Звісно, такий підхід не гарантує стовідсоткового успіху, бо рішення проблеми залежить від її складності і творчої складової, але будьте певні – якщо ви «зачепитеся» думкою в потрібному напрямку, мозок одразу порцією нейромедіаторів «підштовхне» вас до роботи. Може трапитися таке, що й про сніданок до обіду забудете. Але випийте хоча б одну-дві склянки води, щоб «запустити» організм перед роботою.

Прогулянка замість бігу

Якщо маєте собаку, вранці підводишся з ліжка мусово, щоб не прибирати потім калюжу біля вхідних дверей. Тому собачникам, з одного боку, нелегко доводиться, адже улюбленця потрібно вигулювати щоранку – і байдуже, вихідний чи робочий день; з іншого боку, собачники не тільки вигулюють улюбленця, а й прогулюються теж. Але якщо ви не собачник і бігати вранці не бажаєте, можна просто вийти прогулятися, бодай десять хвилин. Свіже повітря рано-вранці вкупі з прогулянкою чудово проганяють сонливість.

Легкий сніданок

До речі, про сонливість. Щоб до обіду не хотілося спати, приділяйте увагу ранковому раціону. Ідеальний початок дня (вихідний чи робочий день, без різниці) – вівсянка, гречана каша з молоком (якщо все гаразд із засвоєнням молочної продукції), або ж яєчня із зеленню та чорним хлібом. Тільки ці три страви можна чергувати через день, і вони нескоро набриднуть. Звісно, хто не любить каші, того з’їсти гречку не змусиш. Але хіба потрібно змушувати себе? А, ще вівсяні пластівці забули. Можливо, вони вам більше смакуватимуть, особливо якщо «присмачити» їх горіхами, ягодами чи фруктами?

У випадку, коли не змогли прокинутися вчасно і катастрофічно спізнюєтеся на роботу – тримайте на кухні про всяк випадок кілька упаковок каш швидкого приготування. Поки ви крутитесь по квартирі, збираючись на роботу, залийте кашу окропом – і через декілька хвилин вона вже готова до споживання. Ще одна хвилина, щоб її з’їсти, і на роботу вже не поїдете голодним. Звичайно, зловживати кашами швидкого приготування не варто, але як нагальний варіант – чому б і ні? Найголовніше те, що ви отримаєте запас повільних вуглеводів і відчуття ситості на дві-три години. Для продуктивного ранку цього більш ніж достатньо.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх